אני אמא כבר כמעט שמונה שנים לשלושה בנים מתוקים, ובי נשבעתי שהערב שלי אף פעם לא יסתכם בכביסות, כלים וניקיון הבית. למה? כי אין מדכא מזה. אני באמת לא מבינה למה אחרי יום עבודה ארוך, כשכולם כבר ישנים וסופסוף יש לנו זמן לעצמנו, עם עצמנו, או עם הפרטנר או סתם לצאת קצת מחוץ לבית - אנחנו רצות לשטוף כלים, לקפל כביסות, לנקות, לארגן ולסדר, ואז כמובן מתבאסות שאין לנו כח ושאנחנו לא מספיקות לנוח. בעיני זו לא הדרך לחיות את חיינו.

אל תטעו לרגע. אני לא מיליונרית, אין לי משרתות ומשרתים, אין לי ילדים ששומרים על הסדר וגם לא פרטנר שחוזר מהעבודה ועושה את זה במקומי. אנחנו בהחלט מאמינים בשוויון בין המינים, מה שאומר ששנינו עושים הכל. השאלה היא רק מתי ואיך.

כל הדברים האלו קורים בין לבין. אם חלפתי לרגע באמבטיה, אז אכניס את הכביסה למייבש. בפעם השנייה שאעבור שם, אוציא אותה. כשהכיור כבר עולה על גדותיו במשך כמה ימים, אשטוף כלים רגע לפני ארוחת הערב. ויש סיכוי יותר מסביר שלא פעם הבגדים שלנו לא יגיעו לארון בכלל, ופשוט יישארו על הספה. גם הכיור לא יהיה מצוחצח כל יום, ויש להניח שיהיו בו כלים כל הזמן כמעט. הבית שלנו לא מבריק וגם לעולם לא יהיה,

אני כבר מכירה את המבטים שלכם מבלי לראות אותם. והשאלה שעולה היא איך אני נותנת לזה לקרות? מהסיבה הפשוטה שאני מרוויחה מזה הרבה יותר מניקיון. עבורי, זה שווה את זה כל כך, כי בערב כשהילדים ישנים, אנחנו מפסיקים לרדוף. יש לנו את הזמן לעצמנו - ביחד או לחוד. אנחנו לא מגיעים סחוטים לגמרי למיטה. ברור שאנחנו תמיד עייפים אבל מרוצים מזה שהספקנו לנוח או לעשות דברים למען עצמנו, ולא לרדוף אחרי סדר וניקיון אינסופי.

זו הגישה שלי ואני מאמינה שכל הבית, וכמובן הילדים, מרוויחים ממנה. לא פשוט לגדל ילדים. את זה כולנו יודעים. ולעשות את זה בלי רגע לנשום, בלי לדעת לעצור ולעשות גם מה שטוב לנו ולא רק מה שצריך, עשוי להשאיר אותנו ריקים מאנרגיה. תחושה שעשויה גם לעבור אליהם.

אז עליתם עליי, כל אלה שתמיד שואלים אותי איך אני יכולה ומספיקה הכל מגלים עכשיו שאני לא יכולה ומספיקה ה-כ-ל. פשוט סדר העדיפויות בחיים הוא מאד מאד מאד ברור לי. הדברים שבאמת חשובים ושווים את הזמן שלי הם ילדיי, בן זוגי, החברות שלי, הריצה, העבודה שלי, היזמות. וכל השאר - פשוט לא. והנה עוד כמה דברים שלא תתפסו אותי עושה (כמעט) בחיים:

אשה מנקה חלון (צילום: Thinkstock)
הנקיון של סוף היום לעולם לא יראה ככה | צילום: Thinkstock

1. עוגת קצפת מושקעת לאבא שבת: מעולם לא הכנתי ואין לי שום כוונות להתחיל עם זה.

2. לא תתפסו אותי מגהצת. נקודה.

3. לא אריב עם הילדים על מה הם רוצים ללבוש. למי אכפת?

4. לא אבזבז אנרגיה (שזה גם סוג של זמן) ואכעס אם ילדיי התלכלכו או לכלכו משהו. זה גם ככה עוד רגע בכביסה. טוב, נו, עוד יומיים.

5. הבית שלי לא יהיה מבריק לעולם. בינינו, אם הוא יהיה רק מסודר -  זה יהיה נהדר.

6. אין שום מצב שבערב, אחרי שהילדים הלכו לישון, תתפסו אותי מנקה. מה שכן, כנראה תתפסו אותי עם כוס יין מול הטלוויזיה עם בעלי היקר.

7. לא אבזבז את יום שישי על 'סידורים'. מה זה בכלל סידורים??

8. לא מחזירה כלים מהמדיח למדפים. פשוט שולפת אותם מהמדיח עצמו (כשחושבים על זה, זו סתם פעולה כפולה מיותרת)
שלי פורפר-רוזן (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
כלים? פחות. כוס יין ושיחה עם בעלי? תנו לי! שלי פורפר-רוזן | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

9. אותו כנ"ל לגבי סל הכביסה הנקייה.

*שלי פורפר-רוזן היא מדריכת הורים מוסמכת מכון אדלר

>> על אמהות שוקעות כבר שמעתם?