זמרי קאנטרי ידועים בשיריהם רוויי הכנות והדרמה על תלאות החיים, וצמד הזמרים הנשואים, ג׳ואי ורורי פיק לא היו שונים בזה. בני הזוג שהתפרסמו בתוכנית ריאליטי מוזיקלית אמריקנית ויצאו לקריירה משגשגת, שכללה פרסים רבים ומועמדות לגראמי, היו כנים ולא חסכו דבר מהיופי והכאב בחייהם. כאשר חלתה ג׳ואי בסרטן, החל בעלה רורי לכתוב על כך בבלוג שלו, והשניים עדכנו את ההמונים, מיליונים של עוקבים אדוקים במדיות החברתיות השונות, בכל צעד ושעל במאבקם, בקבלת החדשות הטרגיות, בפרידה אחד מהשניה ומבתם בת השנתיים, ובסוף השבוע בישר רורי על מותה של ג׳ואי.

A photo posted by Joey+Rory (@roryandjoey) on


רורי התריע מספר ימים לפני מותה של אשתו שהיא כבר אינה בהכרה, ושהרופאים צופים שמדובר בעניין של ימים ספורים. אמריקה כולה היתה בציפייה דרוכה וכואבת להודעה הסופית, והרשת והתקשורת התמלאו בסיקור אינטנסיבי ורווי יגון של אנשים שהפכו לכמעט בני בית עבור רבים בזכות השיתוף האינטנסיבי בכל התקופה הקשה הזו. ג׳ואי פיק היתה בת 40 במותה, אם לילדה בת שנתיים בשם אינדיאנה הסובלת מתסמונת דאון. היא אובחנה בסרטן הרחם חודשים ספורים לאחר הלידה של בתה הקטנה. לאחר טיפולים רבים אמרו הרופאים שאין מה לעשות, וג׳ואי הפסיקה את הטיפולים ועזבה את בית החולים.

תקופה חדשה החלה בחיי המשפחה הצעירה, שתועדה במרץ, וכל דקה בה נוצלה היטב. ״אין לנו את הנצח, יש לנו את כאן ועכשיו״, כתב רורי בבלוג. ״לנו זה מספיק״. הזוג, שהיה נשוי במשך 14 שנים, היה דתי מאוד ונאחז באמונתו בדרכי האל גם ברגע הקשה הזה.

A photo posted by Joey+Rory (@roryandjoey) on


בתקופה הקצרה הספיקו השניים להקליט אלבום משותף אחרון, שהגיע למקום הראשון בטבלת הבילבורד בפברואר האחרון, ולהצטלם לסרט תיעודי על חייהם. רורי הודיע שאין לו כל כוונה להמשיך ולעשות מוזיקה ללא אשתו. ״אין לי כל תשוקה לשיר או להופיע בלעדיה״, הוא מסביר. ״אינדיאנה מכירה היטב את התקליט האחרון שלנו. אמא שלה שרה לה את כל השירים לפני השינה ואפילו לימדה את אינדי איך לשיר את המילים בשפת הסימנים. השירים האלה הם חלק גדול מחייה של אינדי והם ימשיכו ללוות אותה לתוך בגרותה".

A photo posted by Joey+Rory (@roryandjoey) on


הבלוג המרגש של רורי, שהחל בכלל כבלוג שעוסק בגידול ילדה בעלת צרכים מיוחדים, הפך לוויראלי לאחר ההודעה על מחלתה של ג׳ואי, ואפשר למצוא בו תובנות מרגשות ומעוררות השראה לרוב. ״בארבעים השנים הקצרות בהן ג׳ואי חיה, אהובתי הצליחה להשיג דברים אדירים״, הוא כותב. ״היא חיה את חייה במלואם. אחד הדברים האחרונים שהיא אמרה לי לפני ששקעה בשינה העמוקה היה: אין לי חרטות. אני יכולה לומר בכנות שעשיתי את כל הדברים שרציתי לעשות בחיי, וחייתי את החיים שתמידי קיוויתי לחיות. ג׳ואי תמשיך להיות איתנו, בכל מקום,״ אומר רורי, שיחזור בקרוב לגור עם בתו בבית המשפחה בטנסי, אותו עזבו על מנת להיות קרובים לבית החולים, ובו נקברה עכשיו ג׳ואי.

A photo posted by Joey+Rory (@roryandjoey) on


״היא כבר משיגה אותנו ועברה לגור שם לפנינו. חלומה הגדול ביותר של אשתי התגשם. היא הגיעה לגן עדן. הסרטן נגמר, הכאב חלף והדמעות יבשו. ג׳ואי שרה עכשיו לאל בקולה המתוק".