מסטיק מרגיע-אדם מנפח בלון ממסטיק (צילום: istockphoto)
מרגיע ומסייע להתרכז במבחנים. נפלאות המסטיק | צילום: istockphoto

אם גם אתם שולחים את ילדכם לבית הספר עם סנדוויץ' נוטף שוקולד, שותים מדי פעם כוס קפה ולא מפסיקים לנחור בלילות כדאי שתדעו: בכל הרגל רע מסתתר גם צד חיובי. עד שתיפטרו מההרגל המגונה וכדי שלא תייסרו מדי את עצמכם, קבצנו עבורכם מספר דוגמאות.

לעיסת מסטיק: עוזרת להצליח במבחנים
במחקר שנערך בארצות הברית התברר שלעיסת מסטיק עשויה לשפר ציונים; תלמידים שלעסו מסטיק בשיעורי המתמטיקה במשך 14 שבועות השיגו ציונים טובים יותר מאלה שלא לעסו מסטיק. מחקרים אחרים מצאו שלעיסת מסטיק עשויה להוריד את רמות הורמון המתח – קורטיזול – כשהגוף נמצא במצב של לחץ.

אוננות: עוזרת למנוע את סרטן הערמונית
יחסי מין סדירים יכולים להפחית את הסיכון ללקות בסרטן הערמונית, בהתאם למחקרים. אבל מה עם אלה שאין להם עם מי לקיים יחסי מין על בסיס קבוע? ובכן, מסתבר שפליטת הזרע עצמה היא זאת שמגינה על הערמונית, כך שלא ממש צריך עוד מישהו כדי ליהנות מהיתרונות הבריאותיים.
מדענים אוסטרליים השוו את ההרגלים המיניים של גברים שלקו בסרטן ושל גברים בריאים, ומצאו שבקרב אלה שמגיעים לאורגזמה חמש פעמים בשבוע – בעיקר בשנות העשרים לחייהם – הסבירות לסרטן הערמונית בשלב מאוחר יותר בחייהם יורדת ב-33 אחוז.
ההנחה היא שהאורגזמה "שוטפת החוצה" כימיקלים שגורמים לסרטן המצטברים בערמונית.

עישון מריחואנה: עוזר לאנשים שחולים בטרשת נפוצה
למרות שנמצא קשר בין עישון מריחואנה והתפרצות מחלות נפש בקרב צעירים, מתברר שמריחואנה דווקא מועילה לחולים בטרשת נפוצה. מדעים בבריטניה גילו שמרכיב בקנאביס עשוי למנוע רעד ועוויתות שרירים שנגרמים בשל המחלה.

שתיית בירה: מועילה לראייה
חוקרים בקנדה גילו ששתיית בירה אחת ביום מפחיתה את הסיכון לקטרקט בעין – אחת הסיבות העיקריות לעיוורון בגיל מבוגר. בירות מסוג אייל וסטאוט (מרפיס או גינס) הן המועילות ביותר, כי יש בהן נוגדי חימצון שיכולים להגן על התאים בעיניים.

אכילת שוקולד: משפרת את הזיכרון
מומחים מאוניברסיטת אוקספורד טוענים שאכילת ארבע קוביות שוקולד ביום יכולה לשפר את הזיכרון. החוקרים ניתחו את הרגלי האכילה של אלפיים אנשים בנורבגיה. אלה שאכלו עשרה גרם שוקולד ביום השיגו ציונים טובים יותר במבחני זיכרון, תכנון וטווח קשב.

ג'אנק פוד: גורם אושר
אולי הם מזיקים לגזרה ופוגעים בבריאות, אבל המבורגרים, צ'יפס ופיצה יכולים לגרום אושר, כך גילו חוקרים בארצות הברית וטייוואן. החוקרים בדקו 2,366 תלמידים בגילאי 2-12 וגילו שאלה שאכלו מאכלים שומניים ומשקאות תוססים היו שמנים יותר מאשר חבריהם לכיתה, אבל גם מאושרים יותר.

קפה: מגביר את היצר המיני
נמצא קשר בין עודף קפאין, בעיות לב והפלות, אבל קפה יכול גם לעורר יצר מיני של נשים, כך לטענת חוקרים באוניברסיטת סאות וסטרן בארצות הברית. הם גילו שהקפאין מעורר את האזור במוח שאחראי על החשק המיני.
אבל לטענת החוקרים, ההשפעה המיטיבה הזאת של קפה משפיעה רק על נשים ששותות קפה מדי פעם, מי שרגילה לשתות קפה מתחסנת בפני ההשפעה המעוררת של המשקה.
כמו כן, מחקרים מראים כי צריכת קפה מורידה את הסיכוי לסוכרת, מסייעת במניעת התפתחות סרטן בשלפוחית השתן, מסייעת לזיכרון ולהפחתת הסיכוי לסרטן עור. למאותגרות הגזרה – שמו של הקפאין אפילו נקשר עם הרזיה ושמירה ארוכת טווח על המשקל.
מחקר שנערך באוניברסיטת לידס בבריטניה, קובע כי אכילת שוקולד ושתיית קפה ותה מאריכים את תוחלת החיים

נחירות: שורפות קלוריות
נחירות אינן בריאות, ונוחרים חשופים לסכנות כגון לחץ דם גבוה ודום נשימה בשינה. אבל נחירות גם יכולות לעזור לגברים לרדת במשקל.
במחקר שנערך באוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו התגלה שגברים שנוחרים בכבדות שורפים כמעט אלפיים קלוריות ביום, בהשוואה ל-1600 ששורפים גברים שאינם נוחרים.