החורף כבר פה. אמנם נראה היה שהשנה הוא עומד לפסוח עלינו, אבל לא. הגשם יורד, הטמפרטורות צונחות, וכל האפים הקטנים שבבית מאיימים לדלוף. גם מי שהיה משוגע על החורף כל חייו, סביר שברגע שבו נולדו לו ילדים זנח את האהבה הזו לעונה הקרה, כי, מה לעשות, רוב הזמן נדמה שחורף וילדים פשוט לא הולכים ביחד. רגע לפני שמזג האוויר הכל כך לא ישראלי הזה עושה בכולנו שמות, אנו מציגים בפניכם כמה התחכמויות קטנות ורעיונות יצירתיים שיעזרו לעשות ממנו חבר ולא אויב.

1. כפפות סוודר

טריקים לחורף - כפפות מסוודר (צילום: buzzfeed, צילום מסך)
מסמנים, גוזרים ותופרים | צילום: buzzfeed, צילום מסך
פעילות תפירה פשוטה וחמודה עם הילדים יכולה להיות הכנת כפפות מסוודרים ישנים. אם יש לכם או לילדים סוודרים שסיימו את תפקידם, ניתן לסמן את גודל היד הרצויה, לחתוך סביב ארבע ידיים כאלה, ולתפור יחד. הילדים, מגיל חמש ומעלה, יכולים לתפור בעצמם במחט גדולה ולא חדה וחוט עבה. ניתן אפילו במחט צמר וחוט צמר. התוצאה המלבבת היא כפפות ללא אצבעות מצמר עבה ומחמם, שהילדים יהיו מאוד גאים לעטות על אצבעותיהם הקטנות.

2. לגלח טרנינג

טריקים לחורף - גילוח טרנניג (צילום: buzzfeed, צילום מסך)
הסוף לשוונצים המציקים | צילום: buzzfeed, צילום מסך
בגדי טרנינג של הילדים שאיבדו את המראה שלהם בכביסות ופיתחו עליהם גבשושיות ניתן לחדש בעזרת סכין גילוח פשוט. הסכין יעבור על הבד ופשוט יגלח את כל הכדוריות והשוונצים המיותרים.

3. לקשט נעלי בית

טריקים לחורף - נעלי בית (צילום: buzzfeed, צילום מסך)
תראו איך פתאום הילדים יסכימו לנעול נעלי בית | צילום: buzzfeed, צילום מסך
פעילות חורף מתוקה וחמימה במיוחד עם הילדים יכולה להיות שיפוץ וקישוט של נעלי בית פשוטות. כמה חתיכות לבד צבעוני ודבק חם זה כל מה שצריך על מנת ליצור על גבי נעלי הבית דמויות וקישוטים מקסימים כיד הדמיון הטובה.

4. גרביונים מצמר

טריקים לחורף - גרביונים לגרביים (צילום: buzzfeed, צילום מסך)
הגרביים הגבוהים שלך הם הגרביונים המחממים של בתך | צילום: buzzfeed, צילום מסך
פעילות נחמדה לאמהות ובנות יכולה להיות הפיכת זוג גרבי ברך ישנים של אמא (ברצינות, מתי לבשת בפעם האחרונה גרבי ברך? כשבריטני ספירס שרה ׳היט מי בייבי׳?) לזוג גרבוני צמר אופנתיים וחמים לילדה. לוקחים את זוג הגרביים, גוזרים להם את החלק של האצבעות, גוזרים פס בסוליה ותופרים יחד ביד. זה לא מאוד מסובך, והתוצאה מקסימה ומיוחדת, וגם מחנכת לשימוש חוזר ויצירתיות. למדריך המלא בתמונות לחצו כאן.

5. יישור מגפיים

טריקים לחורף - מגפיים (צילום: buzzfeed, צילום מסך)
כמו חיילים | צילום: buzzfeed, צילום מסך
את המגפיים של כל בני הבית ניתן להעמיד ישר כמו חיילים במצעד, במקום שיראו כמו שדרת ערבות בוכיות, אם חותכים מצוף בריכה ארוך של ילדים (אלו הגמישים), ודוחפים את החתיכות לתוך המגפיים. אם לא בא לכם לחתוך את מצוף הבריכה, ניתן לעשות בו שימוש אנטי חורפי נוסף: אפשר לעטוף אותו בציפה, לגלגל כך שיתיישר, ולהניח אותו למרגלות דלתות שאינן צמודות לגמרי לרצפה, והצינה מסתננת דרכן, בחדר הילדים למשל.

6. מאוורר תקרה

טריקים לחורף - מאוור תקרה (צילום: buzzfeed, צילום מסך)
מסתבר שמאוורר תקרה לא רק מקרר | צילום: buzzfeed, צילום מסך
מי שיש בביתו מאוורר תקרה ישמח לשמוע שניתן לנצל אותו גם בימים הקרים: במאווררים רבים יש אפשרות של סיבוב איטי נגד כיוון השעון. סיבוב כזה יחזיר את האוויר החם שעלה למעלה לכיוון הרצפה, וייצור סירקולציה טובה יותר בבית.

7. אחרי האמבטיה: בגדים על הרדיאטור

לכולנו קשה לצאת מהאמבטיה אחרי המקלחת, ולילדים עוד יותר. כדי לעשות את החוויה הזו יותר נעימה ומפנקת, אפשר, בזמן שהילדים מתקלחים או עושים אמבטיה, לתת למגבות ולפיג׳מות סיבוב במייבש. למי שאין מייבש, ניתן להניח הכל על הרדיאטור.

8. בגדים: צמר, לא כותנה

 חשוב להלביש את הילדים בשכבות, כדי ללכוד את החום ביניהן, וגם להימנע מכותנה ודווקא להשתמש יותר בבדים סינתטיים ובצמר, כי הכותנה סופגת זיעה והבד נותר רטוב על הגוף, מה שיכול לגרום להצטננות.

9. שקיות בגרביים

טריקים לחורף - שקיות בנעליים (צילום: buzzfeed, צילום מסך)
גרב, שקית ועוד גרב: במיוחד למי שהולך לשחק בשלג | צילום: buzzfeed, צילום מסך
ילדים מצליחים להכניס לתוך הנעליים שלהם את העולם כולו, איכשהו, אפילו אם אלה נעליים שאמורות להיות אטומות בפני גשם. טריק נחמד שניתן להשתמש בו על מנת להבטיח שהגרביים שלהם יישארו יבשות, הוא לגרוב להם זוג גרביים דקים, עליהם שקית סנדביץ׳, ומעל עוד זוג גרביים. כך ניתן להבטיח שלא יסתובבו עם רגליים רטובות בקור.

10. זה הזמן לאפות

הזמן בבית עם הילדים הוא הזדמנות נפלאה לאפות יחד. גם מדובר בפעילות נעימה שמעבירה את הזמן ובסופה תוצאות מפנקות, אבל הפעלת התנור תורמת גם משמעותית לחימום הבית, בעיקר כשאתם מבלים במטבח.

>> לעמוד הפייסבוק "להיות הורים טובים" עשיתם לייק?

>> איך להלביש את הילדים בחורף?