זה מסוג המקרים בהם המציאות עולה על כל דמיון. מרים נאבאטאנזי, בת 39 מאוגנדה, מתמודדת עם מצב לא פשוט - בעלה עזב במפתיע והיא נאבקת מידי יום למצוא דרך לפרנס ולהאכיל את 38 ילדיה. כן, 38.

"בעלי גרם לי בעיקר הרבה סבל", סיפרה לטלוויזיה הקנייתית בעצב בעודה מוקפת בכמה מילדיה. "את כל חיי אני מקדישה לילדי ולמציאת דרכים לפרנס אותם. הילדים הגדולים שלי עוזרים לי בעיקר בטיפול בקטנים אבל אני לא חושבת שחוויתי אושר כבר הרבה זמן".

נאבאטאנזי, מתמודדת עם המצב הלא פשוט כבר שלוש שנים מאז בעלה החליט לנטוש את הבית ולהותיר אותה לבד לגדל אותם. אבל זאת לא הייתה הפעם הראשונה שהיא התמודדה עם מצב לא פשוט. כשהייתה קטנה אימה החליטה לנטוש אותה מיד לאחר לידתה אבל היה זה אביה שהציל אותה וגידל אותה.

אלא שהגורל לא האיר גם לו פנים. הוא התחתן מחדש ונולדו לו עוד חמישה בנים אבל גם אשתו החדשה ככל הנראה לא הייתה מעוניינת בילדים ויום אחד היא החליטה להוסיף זכוכיות לאוכל שלהם. נאבאטאנזי עצמה ביקרה באותה עת קרובי משפחה וכשחזרה וגילתה כי כל אחיה מתים, היא ברחה מהבית.

בגיל 12 היא חותנה לראשונה בכפייה עם קרוב משפחה שהיה פוליגמי והיו לו כבר מספר נשים ומספר ילדים. כשנה לאחר נישואיה ילדה נאבאטאנזי תאומים ושנתיים לאחר מכן ילדה שלישייה וזמן קצר לאחר מכן היא ילדה רביעייה. עד לידה מספר 6 היו לה כבר 18 ילדים.

סך הכל ילדה נאבאטאנזי 44 ילדים מהם שרדו רק 38. יש לה 4 שלישיות, שלוש רביעיות, שישה זוגות תאומים והשאר נולדו בלידות בודדות. "הלכתי לרופא כדי לנסות לעצור את הלידות אבל אמרו לי שלא ניתן לעשות דבר כי השחלות שלי גדולות במיוחד", היא מספרת. "גם גלולות אינני יכולה לקחת בגלל בעיות בריאותיות".

כיום היא מתגוררת בכפר קבימירי באוגנדה, עם ילדיה ומחפשת דרכים להתפרנס כדי לספק אוכל למשפחתה ולנסות לתת להם עתיד טוב יותר והזדמנות לעתיד טוב יותר. כזה שלא הצליחה להגשים עבור עצמה.