ליהיא בנישתי שילוח ומשפחתה (צילום: אלבום פרטי)
הלב נחצה | צילום: אלבום פרטי

"בימים כאלו הלב שלי נחצה לשתיים מצד אחד מגיפה שתקפה אותנו ומנגד אי אפשר לדחות בת מצווה פעמיים", אומרת כרמית בנישתי שילוח. בתה ליהיא בת ה-12 מחולון הייתה אמורה לחגוג בת מצווה בדצמבר, אך האירוע נדחה בעקבות פטירת סבתה.

ליהיא שלחה הזמנות, קנתה שמלה, הוריה סגרו אולם, אך בת המצווה נדחתה שוב בעקבות הקורונה. אתמול (שלישי) החליטה המשפחה לחגוג ויהי מה. במקום אולם אירועים, המסיבה עברה למרפסת הבית, עם די ג'יי שניגן לכל השכונה, וזוהרים שחולקו לשכנים בבניין במקום לאורחים שהוזמנו במקור.

די ג'יי לידור, בן 18, הגיע לאירוע יוצא הדופן אחרי שקרא פוסט פייסבוק של האם שבו הודיעה על דחייה נוספת את האירוע. "הקורונה לא נותן לאנשים לשמוח. יש הרבה אנשים עם מצב רוח על הפנים. יש אנשים שעושים מסיבת מרפסות ומוכנים לנדב את הבית ורציתי לשמח את ליהיא ועשיתי בכיף ובאהבה".

לדברי כרמית, בעלי האולם ושאר הספקים קיבלו בהבנה את דחיית האירוע, ולא ביקשו תשלום. נכון לעכשיו, היא מקווה לערוך את המסיבה הגדולה ביוני, אולם לא בטוחה אם הדבר יתאפשר גם אז.

"אי אפשר להמשיך ולדחות. אנחנו לא יודעים איך ומתי זה יסתיים ומצד שני זה עדיין ילדה והיא מצפה. אני עובדת כגננת, יש לי רשת של  שלושה גנים כבר עשרים שנים, ואני מכירה ילדים. הרגשתי שאנחנו צריכים לחגוג ולציין את המאורע. היה לי חשוב לעלות את המצב רוח ולא לגרום לילדה שלי טראומה שלא תחשוב שכל הזמן דוחים לה את המסיבה הגדולה", היא אומרת.

ליהיא אומרת בהתרגשות שהיא מעריכה מאוד את העובדה שההורים שלה מתאמצים כדי לשמח אותה. "חברות שלחו לי סרטונים באינסטגרם. ניסיתי לחגוג כמה שאפשר ואני מקווה שנחזור כבר לשגרה. מתחיל להימאס המצב הזה, הוא לא קל".

ליהיא בנישתי שילוח  (צילום: אלבום פרטי)
"מתחיל להימאס המצב הזה" | צילום: אלבום פרטי

סבה וסבתה גרים באותו הבניין, בקומה שמתחתיהם. הסבתא, ויקטוריה בנישתי, מקפידה על ההוראות ולא עולה לקומה למעלה. "גם את ארוחת שישי עשינו בלעדיהם.  למה שאסכן אותי ואותם. יש טרנד חדש לחגוג במרפסת ולפחות שמחתי בשמחתם. נחכה שתבוא תקופה טובה יותר".