הילדים של ימינו אמנם זמינים בכל רגע נתון, אבל זה רק נותן להם עוד דרכים להתעלל בהוריהם הדואגים ולמדר אותם. ניק הרברט, אב לבן, בן 15, נער בריטי עסוק שאין לו כח לחפירות של אבא, ולא ממש נוטה לענות לו לאסמסים, החליט לתעל את היכולות המקצועיות שלו על מנת להחזיר לעצמו את השליטה. הוא יצר אפליקציה, אותה יכולים כל ההורים להוריד, ולא מאפשרת לילדים להתעלם מהם.

׳תענה מיד׳ או באנגלית "Reply ASAP", הוא שמה של אפליקציה אותה יזם ויצר בעצמו, דרכה יכולים ההורים לשלוח הודעות דחופות כשיש בכך צורך, שהמשתמש בקצה השני לא יכול להתעלם מהן. זה כמו שעון מעורר: צליל מרגיז שההודעה שולחת, ועד שהמשתמש בצד השני יכבה אותו, היא לא תפסיק. אפשר ללחוץ על הפסקת הצלצול ומענה, או על סנוז של שלוש דקות. אלה שתי האפשרויות היחידות. עד כה הורידו את האפליקציה כמעט 100 אלף הורים נודניקים.

View this post on Instagram

A post shared by Top 30 (@top30tv) on

האפליקציה האמיצה עולה על כל האפליקציות האחרות כשנשלחת ההודעה, ושמה אותן ברקע. השולח מקבל דיווח האם הנמען לחץ על סנוז או קיבל את ההודעה. אפשר לשלוח הודעות מיידיות או לתכנת שליחת הודעות מאוחרת יותר, אם רוצים למשל לתזכר את הילד בנוגע למחוייבות כזו או אחרת שעליו לעמוד בה. בן היה בן 13 כשאביו פיתח את האפליקציה, והצליח לראות אל העתיד ולהבין כמה היא תהיה שימושית. "הוא נוטה לשים את הטלפון על שקט ולא להגיב. היו כמה מקרים שבהם ניסיתי וניסיתי, וכלום," נזכר האב. "חייבת להיות דרך ליצור קשר כשבאמת צריך. אני רואה בזה אמצעי בטיחות."

יש גם מתנגדים לאפליקציה. בעמוד ההורדות, שם היא זוכה לציון של 3 כוכבים מתוך חמישה, אפשר לראות תגובות של אנשים שמאמינים שמדובר במישטור. "אני יכול להבטיח לכם שמי שמוריד את האפליקציה הזאת רוצה לשלוט באחרים," כותב מישהו. "מדובר ברעיון גרוע. תלמדו את הילד לכבד אתכם ולהחזיר הודעה, אל תגרמו לו לסבול רק כי אתם הורים בינוניים."

View this post on Instagram

A post shared by British Asia News (@britishasianews) on


View this post on Instagram

A post shared by Tatiana Platt (@tatianaplatt) on

ניק ענה על התגובה. "תודה על הסיקור של האפליקציה שלי," כתב בנועם. "שני הצדדים חייבים להסכים לפני שהאפליקציה יורדת לטלפון, כדי למנוע את הסיטואציה שתיארת. הרעיון הוא לדאוג לביטחון האישי שלהם, ולשמור על תקשורת רציפה. האפליקציה מיועדת להודעות דחופות במקרה שהאמצעים האחרים לא עובדים." בנו של ניק, בן, לא נראה שהוא חי בדיקטטורה. להפך. הוא מתראיין, מתגאה באביו ומודה שהאפליקציה מועילה להם מאוד, ונותנת לו תחושת בטחון.