אנחנו לעולם לא מפסיקים להיות הילדים להורינו, גם כשבגרנו, ואפילו כשהפכנו בעצמנו להורים. ברגע אחד יכולים להתקלף כל המנגנונים הבוגרים שבנינו, ונמצא את עצמנו שוב ילדים שפוחדים ממה אמא ואבא יגידו, ומסתבכים בשקרים פתלתלים, לרוב על מנת שלא יכעסו עלינו או יתאכזבו מאיתנו. משתמשי רשת רדיט התגייסו בסיפורים חושפניים ושיתפו את הסודות הגדולים ביותר אותם הם נוצרים מהוריהם.

"מה הסוד הכי גדול ששמרתם מההורים?" שאל פוסט תמים, ופתח תיבת שרצים מרתקת ופגיעה, ובה החומרים הכי בסיסיים מהם עשויים החיים, וההבנה, השזורה בין הוידויים כחוט השני, שההורים ממשיכים להיות דמות מרכזית ומשמעותית, גם אם נוכחותם ומורשתם מלאת כאב. לפנינו כמה מהתשובות המעניינות יותר מהשרשור העמוס.

אישה מצמידה אצבע לפיה (אילוסטרציה: kristina flour, unsplash)
"זו הפעם הראשונה שאני מודה בכך. זו הרגשה טובה, להשתחרר מעול של סוד גדול" | אילוסטרציה: kristina flour, unsplash

 1. "אני מרוויח יותר ממה שאני מספר להורי. ההורים שלי תמיד יזכירו לי שהם היו אלה שטיפלו בי ומימנו אותי כל חיי, ושעכשיו הגיעה ההזדמנות להחזיר להם את החוב, אלא שהחוב הזה לעולם לא יגמר. זו הסיבה שאני מחביא מהם כסף, כדי שלא ינצלו אותי."
 2. "אמרתי להורי שאני יוצאת לקורס לימודי השלמה באוניברסיטה, מחוץ לעיר, למשך 31 יום. בעלי הסתדר עם הילדים, וככה יכולנו להסתיר את העובדה שהלכתי לגמילה מסמים. לא סיפרתי להם עד שהשתחררתי. לא היה להם מושג."
 3. "הם לא יודעים שאחותי לסבית. היא סיפרה לכולם חוץ מלמשפחה. היא נפתחה אלי בסופו של דבר, אבל שני הורי ואחי הגדול לא יודעים כלום. למזלי אנחנו הרבה יותר קרובות משהיינו כילדות קטנות."
 4. "אמא שלי תמיד שאלה למה לא באות אלי חברות. זה היה כי היינו מרוששים, וידעתי שהיא עובדת קשה, לכן סירבתי בכל פעם שרצו לבוא אלי, או לעשות משהו שעולה כסף. רק בשנה האחרונה בתיכון, כשהתחלתי לעבוד, יכולתי לשלם על פעילויות עם חברים. אבל אז לא היה לי זמן לחברים."
 5. "ההורים שלי לא יודעים שאני לא אסיים את התואר שלי, שאני לא מצליח בלימודים בגלל הפרעת קשב. אבא שלי כל הזמן שואל מתי אסיים, ואני אומר: בקרוב. אני שונאת לאכזב אותם, אבי מתרברב בעובדה שאחותי ואני לומדים בקולג׳. אני מרוויח הרבה יותר כסף בעבודה בבר ממה שהייתי מרוויח אחרי התואר."
  שתי נשים מאוהבות (צילום: thinkstock)
  ההורים לא יודעים | צילום: thinkstock
 6. "ההורים שלי לא יודעים שאני טראנסג׳נדר. לא סיפרתי לאף אחד. אני חי בקהילה דתית סגורה, סבא שלי כומר בכנסייה גדולה. אין לי תוכנית לספר לאיש או לעבור את הניתוח עד שאעבור לגור בעיר אחרת."
 7. "הורי לא יודעים שעברתי פגיעה מינית בילדות, ושניסיתי להתאבד אחרי כמה שנים. הם ידעו שהיתה לי התמוטטות עצבים בשנה הראשונה של התיכון, אבל לא היה להם מושג למה, ושהכל קשור למה שקרה לי בגיל עשר."
 8. "להורי אין מושג שעזבתי את עבודתי בחברת הכבלים כדי למכור מכוניות גנובות. זה לא כל כך הסתדר לי ועזבתי אחרי שנה. אבל הנסיון הזה איפשר לי להבין מה אני באמת רוצה לעשות בחיים."
 9. "פגשתי את הגבר שאמי אמרה לי שהוא אבי האמיתי. עשינו בדיקת DNA וממנה עלה שיש אפס אחוזים לקרבה משפחתית בינינו. לפני זה עוד הספקתי לעשות איתו ועם ילדיו טיול בטבע. אף פעם לא סיפרתי לה שזה לא הוא."
 10. "הורי מוסלמים אדוקים. הם גידלו אותי על ערכי האיסלם וחושבים שאני מוסלמי טוב כמו כל אחי. אני אוהב את הורי אבל אין לי אומץ להגיד להם שמעולם לא האמנתי בדת, ושהמצב רק הולך ומחמיר מאז שיצאתי ללימודים בקולג׳. אין לי מושג איך להחזיק את מראית העין. בכל פעם שאני חוזר הביתה אני משחק את המשחק כי ברור לי שהם יהיו בחיי רק אם אנהג בדרכם."
 11. "הורי לא יודעים שאני בדיכאון קשה."
  סבתא כועסת יושבת ליד נכדה (אילוסטרציה: Kekyalyaynen, shutterstock)
  לא תכירי את הנכד הזה | אילוסטרציה: Kekyalyaynen, shutterstock
 12. "כשהייתי בת 12 ראיתי מיילים באייפד של אמא שלי. הם היו בינה לבין גבר מסויים, והיו מלאי רמיזות מיניות. מעולם לא סיפרתי לאבי. הלוואי שהייתי מספרת, כי בהמשך התגלה שהיא בוגדת בו. זו הפעם הראשונה שאני מודה בכך. זו הרגשה טובה, להשתחרר מעול של סוד גדול."
 13. "לא סיפרתי להורי שיש להם נכד."
 14. "לא סיפרתי להורים שלי שאני לסבית, ושהחברה הטובה שהפסקתי להזמין הביתה היא למעשה האקסית שלי."
 15. "אני רוצה להיות רופאת שיניים מנתחת, אבל הורי רוצים שאהיה רופאה נטורופטית הוליסטית כי הם לא מאמינים ברפואה מודרנית. אני חוששת לגלות להם, ויודעת שהם יסרבו לשלם על הלימודים. הם עשויים לנשל אותי בגלל זה."
 16. "הורי התגרשו כשהייתי בן שמונה. אבי עזב ולא ראיתי אותו הרבה מאז. מעט לפני הגירושים הוא יצא מהארון בפני אחי ובפני. מעולם לא סיפרנו לאמא שלנו שהוא גיי. אבא שלי נפטר בשנת 2011 ואמי ב-2017. אני חושב שהיתה לה איזו תחושה, אבל לא דיברנו על זה."
  בחור כותב ביד שמאל (צילום: RomanSo, shutterstock)
  ספרות אירוטית זה בושה? | צילום: RomanSo, shutterstock
 17. "ההורים שלי לא יודעים כמה האקס שלי התעלל בי."
 18. "הורי לא יודעים שאני מגיע אליהם בכל פעם עם חברה חדשה שאני שוכר משירות ליווי, כדי שיפסיקו לנסות לשדך אותי לילדות של החברים שלהם. אני משלם לפי שעה ותמיד עוזב את האירוע מוקדם."
 19. "מעולם לא רציתי ילדים משלי. אולי יום אחד זה ישתנה, אבל לא אמרתי על זה מילה להורים שלי, כי הם לא מפסיקים לדבר על היום שבו יהפכו לסבא וסבתא, ואיזו אמא נהדרת אני אהיה."
  גבר עם נערת ליווי (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
  תתלבשי, ובואי נלך להורים שלי | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock
 20. "הורי לא יודעים שהקלטתי סרט על קלטת סיום הלימודים של אחותי. עברו 18 שנה ואף אחד לא שם לב עדיין, אבל אני מרגיש כל כך נורא."
 21. "הייתי אלכוהוליסט מדוכא אבל מתפקד לאורך כל הלימודים שלי, והורי לא ידעו מכלום."
 22. "הורי לא יודעים שאני כותבת ספרות אירוטית ומפרסמת אותה באינטרנט כבר מגיל 16, עשר שנים. מעניין מה הם חשבו שאני עושה במחשב שלי כל הזמן הזה."
 23. "אמי לא יודעת שנעצרתי פעמיים בידי המשטרה, פעם אחת יחד עם אבא שלי."
 24. "יש לי הפרעת אכילה מאז שהייתי בת 11, ופעם אחת גם אושפזתי בגללה. הורי עדיין לא יודעים."
 25. "אני יודע שאמא שלי בוגדת באבא שלי. אין לו מושג שזה קורה, ככה לפחות נראה לי. ולה אין מושג שאני יודע."