פייסבוק מלא באימהות - אימהות משקיעות, אימהות עובדות, אימהות צודקות ועוד ועוד. הקבוצה הזו מעט שונה. היא תגרום לכם לשוק קל בהתחלה, ואז לכאב בטן מרוב צחוק.

קבוצת "מאמאצחיק" מורכבת מאימהות שאומרות את האמת בפנים. האמת שאף אחת לא מסוגלת להגיד בשום מקום אחר. בקבוצה הזו היא לא תיתפס כחריגה, כמוזרה, כאמא לא טובה, כאמא רעה ושאר דימויים וסטריאוטיפים על דברים שכולנו מכירות על הבעלים והילדים, אפילו אם לא ממש נעים לספר אותן, רק בהומור.

"מאמאצחיק היא קבוצה יוצאת דופן בנוף הפייסבוקי", מספרת קרן אלאלוף שרעבי שהקימה את הקבוצה יחד עם בת דודתה רויטל טודרס ועם מיכל שחף. "הקבוצה קיימת בסך הכל ממרץ 2017 אבל קצב הצמיחה של הקבוצה הוא חסר תקדים. הקבוצה מונה כבר מעל 123 אלף נשים. היא נולדה מתוך הצורך והרצון לצחוק על כל דבר (כמעט), בחברת נשים מצחיקות  שמחפשות לבטא בצורה הומוריסטית כל סיטואציה מהחיים".

אלאלוף שרעבי מבהירה שבקבוצה אין גרם שיפוטיות, ואסור בה בתכלית האיסור להעביר ביקורת על הפוסטים, להגיב בטרחנות או להכשיל את הכותבות. "'במאמאצחיק' עולים פוסטים גם על סיטואציות קשות ומורכבות, שחברות הקבוצה עוברות. אבל כולם ברוח ההומור בלבד", היא מסבירה.

הפוסטים חדים, שנונים והומוריסטים שלא יכולנו להשאיר אותם לעצמנו, זאת אמרת  בקבוצה הסגורה. ליקטנו כמה פוסטים, כדי שיעלו לכם חיוך קל על הפנים.

קרן אלאלוף שרעבי. "היה לי ויכוח פיצוצים עם המתפגרת בת ה-13. אני אמרתי שהיא חצופה נזופה  וכל דבר צריך לבקש ממנה 12,354 פעמים. היא אמרה שאני אמא מעצבנת וקרציה. אני ביקשתי שתאסוף מיד  את הגרביים המסריחות  והבגדים שהיא זרקה על הרצפה. היא אמרה לי ;תצאי לי מהחדר מיד!
"אני אמרתי לה שזה חדר בבית שלנו והיא לא מגרשת אותי, לא מרימה עלי את קולה ולקחתי את המחשב מהחדר. ואז הגיע הפאנץ' שעשה לי את היום:

 "'כשאני אהיה גדולה  אני אגור רחוק ממך  וקרוב רק לחמותי. והיא זאת שתעזור לי עם הנכדים

 ואת לא!! למרות שאת חולה על תינוקות!! ותרצי לבוא לבקר אותי ואת הנכדים  ואני בכלל לא אענה לך'. כמעט יצא לי קקי מרוב אושר! אני מוכנה להעביר כאן את כל המאמות סטאז' איך להפטר ממטלות סבתאיות בלי לצאת משתמטת. נשאר לי רק לעצבן בהמשך גם את הבנים שלי ואני אהיה סופית פנסיונרית בליינית שנופשת בזנזיבר ובקופי שופ אמסטרדם ואף אחד לא יבוא אלי בדרישות".

הילה קיגלי. "הקפצתי את המתפגר בן 16 למשחק כדורגל עם חברים. כולם עומדים מחכים למסי הבא, ברגע שירד מהאוטו פותחת את החלון וצועקת לו: 'מאמי אל תשכח לעשות פיפי לפני המשחק, אתה לא יכול להתאפק הרבה זמן' לחצתי על הגז וטסתי משם".

אדווה ויסברוט. "בת: אמא נכון נולדת ב 1903?
אמא: קרוב ממי קרוב.. רק תשני את האפס לשמונה ותארזי תיק. מחכים לך בפנימייה החדשה שלך."

אור אחינועם. "מיה (4) לאבא שלה: אבא נכון אם לא היה את אמא היית מתחתן רק איתי?
אבא: ברור מתוקה.
מיה: אז אל תדאג אבא, היא תיכף תמות ואז נוכל להתחתן".

קרן אלאלוף שרעבי
קרן אלאלוף שרעבי | צילום: מיכל למל

אנונימית. " רשמית אני חושבת שניצחתי את כולכן בתחרות טפשת ההיריון.  אתמול תוך כדי 186,682 פעמים שהעולל קם החלטתי לבדוק מה השעה, אחרי כמה פעמים שאני לא מבינה למה הפלאפון לא נדלק קלטתי שאני לוחצת על היד שלי. נסו להתחרות בזה".

חלי אשכנזי. "מכרה שלא ראתה אותי זמן מה: 'וואו, מזל טוב! מה יש לך בבטן, בן או בת?'
אני: "שווארמה נשמה, שווארמה".

מיכל חזן. "מהר! תעזרו לי! נדבקתי בקדחת מסוכנת ביותר!!!
כל תינוק שאני פוגשת לאחרונה, מעלה בי חשק עז לרוץ לבעלי ולעשות עוד אחד משלנו! ואני אפילו לא מבייצת, הכצעקתה? פליז תורידו לי מהר ותזכירו לי למה אני חייבת לטפל דחוף בדיבוק הזה. רק אתן תצלחנה!".

יפית דקל כהן. "מודדת שמלה שואלת את בעלי איך יושבת עלי אומר חמודה .לא משמינה אותי?
אומר לי טוב את לא בר רפאלי מה את רוצה? ואחרי זה מתפלאים שיש רצח במשפחה".