רוצה בנות (צילום: אור גץ)
בייבי, את בידיים טובות | צילום: אור גץ

אם אתם חושבים שתא משפחתי שמורכב משתי אמהות בלבד הוא פחות אידיאלי לילדים מהתא המסורתי, כדאי שתקראו את המחקר הבא שטוען בדיוק ההיפך: המודל ההורי הטוב ביותר לילד כולל דווקא שתי אמהות ולא אישה וגבר. לפי תוצאות המחקר שפורסם לאחרונה בבריטניה, ילדיהן של לסביות גם מצליחים יותר בחיים מילדים של סטרייטים. 

"לכל ילד יש זכות לדעת מי האב"

סטיבן סקרוט, שעומד בראש האקדמיה הלאומית להורות במדינה, והגוף שפרסם את המחקר, מסר לעיתון הבריטי "טלגרף": "שתי נשים הן הורים טובים יותר מאשר גבר ואשה". עמדתו מתבססת על מחקר שמצא שילדים לאמהות לסביות הם שאפתניים יותר. 

חוקרים בבירקבק קולג' באוניברסיטת לונדון ובאוניברסיטת קלארק בארצות הברית שהגיעו לממצאים דומים, גילו לטענתם את ההסבר לתופעה; לדבריהם, זוגות חד מיניים מתכננים את הרחבת המשפחה ומקבלים החלטה אם לקבל תרומת זרע או לאמץ ילדים. בניגוד אליהם, זוגות סטרייטים לא תמיד משקיעים מחשבה מעמיקה בתכנון המשפחה. אגב, מחקרים אחרים שנערכו בנושא מצאו כי ילדים של נשים לסביות לא מגלים נטייה גדולה יותר להומוסקסואליות מאשר ילדים אחרים.

עם פרסום מסקנות המחקר, מיהרו המתנגדים להורות חד מינית להגיב - חוץ מהטענה שאבות ממלאים תפקיד חשוב בחייו של הילד, מסר יו"ר ארגון "משפחות זקוקות לאבות", ג'ון דיוויס: "לכל ילד יש אב ביולוגי, ואת הזכות המלאה לדעת מיהו". לדברי דיוויס, במשפחות בהן יש גם אב, הוא מהווה דמות דומיננטית שמעניקה תמיכה חשובה לילדיו. 

"המסקנות סותרות מחקרים שונים שערכה הממשלה בעבר", אמרה חברת הפרלמנט הבריטית, אן ווידקומב. "מחקרים אלו דווקא מוכיחים בבירור שילדים מצליחים יותר בחיים כשיש להם גם דמות אם וגם דמות אב".