ג'ורג' קוסטנזה ואמא שלו (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
הרבה יותר היסטריים עם הילד הראשון. ג'ורג' קוסטנזה ואמו אסטל | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

הורים לילד ראשון נוטים להיות היסטריים יותר בכל מה שקשור לגידולו לעומת הילדים הבאים. בכל זאת, מדובר בהתנסות ראשונה שהיא מטבעה מלחיצה יותר.
ואכן, סקר שערך אתר האינטרנט mumsnet גילה שאמהות מוכנות לעשות דברים מטורפים ממש עבור הילדים הבכורים שלהן בעוד שבילד השני הן לא היו מעלות על דעתן לחזור עליהם. 

אתר ההורות אסף יותר ממאה וידויים של אמהות על היחס המגונן במיוחד שהן מעניקות לבכוריהן. אמא אחת סיפרה שחברתה הקפידה לייבש את הטוסיק של התינוקת בעזרת מייבש שיער אחרי כל החלפה; אחרת סירבה לקחת את התינוק שלה למסיבת הטבלה כי היה לה ברור שיופיו של התינוק יאפיל על זה של התינוק שלכבודו נערכה המסיבה, ולא רצתה לצער את הוריו.

על פי הסקר אמהות הודו שהן הכניסו שמפו לתינוקות לעיניים שלהן כדי לוודא שהוא באמת לא צורב, משכו את העגלה הפוך לאורך קילומטרים כדי שהשמש לא תפריע ליורש העצר, ואפילו חיטאו את הסטריליזטור, ככה ליתר ביטחון.

אמהות דיווחו שהן החליפו לבכורים חיתולים לעיתים כל כך קרובות עד שהן השתמשו ב-150 טיטולים מדי שבוע, בעוד שאחרות הקדישו חצי שעה לחפיפת שיערו של יקירן הקטנטן. לעומת זאת, עולה מהסקר שילדים שניים ושלישיים יכולים לבכות כאוות נפשם, בלי שהאמהות יבדקו למה, ומניחים להן לשחק בצעצועים שהכלב ליקק, בלי שום חשש.

משתתפת בסקר נזכרה איך צרחה על בן זוגה רק בגלל שחצה את הכביש עם התינוק בלי אישור שלה, ובלילה היא לא הצליחה להירדם בגלל הטראומה האיומה שנגרמה לילד כי הוריו רבו. אמא אחרת הזמינה אמבולנס כי השפתיים של התינוק הכחילו, ורק בדרך לבית החולים היא נזכרה שנתנה לו לטעום, לראשונה, ארטיק.

מה שמנחם בכל הסיפור זה שבבוא הילד השני, הטירוף לרוב נרגע. ג'סטין רוברטס, מייסדת אתר mumsnet אמרה: "כולנו יכולים להתחבר לסיפורים על הבכור – רוב האמהות יודו שהן בדקו כמה פעמים בלילה שהילד עדיין נושם, בעוד שהילדים שאחריהם יכולים לבכות די הרבה זמן לפני שמישהו ייגש אליהם".
אבל הנה משהו שינחם את הילדים הצעירים: מסתבר שהורים נוטים להעניש יותר בחומרה את הבכורים, כי הם מאמינים שכך הם ירתיעו את אחיהם הצעירים.