_OBJיש אנשים שאומרים שסימני מתיחה לאחר לידה הם כמו צלקות של גיבורי מלחמה המספרות סיפור חשוב של ניצחון על גבי עור הגוף החשוף. ויש כאלה שפשוט אומרים: איכס. אם קנדית העזה לחשוף את סימני המתיחה שלה בביקיני על חוף הים, לשם הלכה עם ילדיה, ובמקום חוויה מהנה ומרגיעה חזרה משם עם עלבון צורב. אנשים התלחששו והזדעדעו מהסימנים שעל גבי בטנה. הבושה לא שיתקה אותה, והיא יצאה אל הרשתות החברתיות עם תמונה חושפנית שמביאה את האמת לפנים, ועם מסר חד שישתיק את כל הנשמות הטובות.

>> לעמוד פייסבוק "להיות הורים טובים" עשיתם לייק?

"מרחמת על הנשים שלכם"

טאניס ג'קס בייקר, עיתונאית ואם לחמישה, החליטה לאוורר את הביקיני שלה לראשונה מזה 13 שנים באותו יום חוף בלתי נשכח, למעשה, מאז שילדה את בנה הבכור. די מהר, לאחר שנשכבה להשתזף לה על החוף, שמעה מאחוריה דיבורים. "אלוהים, זה דוחה! זה פשוט מגעיל! תראו איזה גועל נפש!", אמרו האנשים סביבה. "פקחתי את עיניי", מספרת בייקר, "ושני גברים ואישה אחת עמדו מעליי והצביעו על הבטן. הם חשבו שאני ישנה ועשו תנועות כאילו שהם בועטים בי בזמן שאני שוכבת שם". כל הדרך הביתה בכתה האם, ואז עשתה חושבים ואספה את מחשבותיה ורגשותיה לכדי פוסט מסודר בפייסבוק.

עוד כתבות בערוץ בית ומשפחה:

"אני מצטערת אם הניסיון הראשון שלי להשתזף בביקיני אחרי 13 שנים הגעיל אתכם", כתבה בפוסט, שהפך מהר מאוד לוויראלי ושותף בין אלפים רבים שהזדהו עמו. "אני מצטערת שהבטן שלי לא שטוחה ושרירית. אני מצטערת שהיא מכוסה בסימני מתיחה. אני לא מצטערת שהגוף שלי שימש למקום מגורים וצמיחה שהגן וטיפח חמישה ילדים מדהימים, אינטליגנטיים, בריאים ומופלאים. אני מצטערת שגופי בן ה-33, ששוקל 56 ק"ג פוגע בכם כל כך שאתם חשים צורך להצביע, לצחוק ולבעוט בי בכאילו. אני חייבת להגיד לכם שכשאני מתבוננת בגוף הצעיר וה'מושלם' שלכם אני יכולה רק לשאול: איזה דבר מדהים עשה הגוף שלכם? תדעו לכם שאמנם החזקתי את ראשי מורם, ולא הראיתי לכם שההתנהגות הזו פגעה בי, אבל כל הנסיעה הביתה בכיתי. תודה רבה לכם על שהרסתם לי את היום. אנשים כמותכם עושים את העולם כולו מכוער. אני לא יכולה שלא לרחם על הנשים שינשאו לכם, יביאו לכם ילדים ואז יהפכו לדוחות בעיניכם לאחר שגופן ישתנה בתהליך הקסום שנקרא הריון ולידה".יחד עם הפוסט העוצמתי פירסמה בייקר האמיצה תמונה של עצמה בבגד ים. מהר מאוד שיתפה תחנת הרדיו הקנדית 'הוט 107 אדמונטון' את הפוסט, ואז הוא החל להתפשט. רק בפייסבוק של התחנה קיבל הפוסט מעל מיליון לייקים ורבע מיליון שיתופים. "אני חושבת שנגעתי בנקודה רגישה עם הפוסט הזה", אמרה בייקר. "בעיקר כי מי שאינה סופרמודל יכולה להזדהות איתו. רוב האמהות לא ממש מתפארות בגוף שלהן כי הן לא נראות כמו דוגמניות. זו יכולה היתה להיות כל אמא אחרת כמעט".

בעקבות הפוסט החלו התארגנויות של אמהות להפגש בחופים לללבוש ביקיני יחד בגאווה כדי לייצר יחד דימוי גוף פוסט הריוני חיובי. "אני מקווה שעוד אמהות ירגישו ביטחון לחשוף את גופן. אנחנו צריכות להתגאות בסימני המתיחה. הם כמו צל"שים שקיבלנו ועלינו לשאת אותם עלינו בגאווה. הייתי מאוד רוצה שהמדיה תפסיק להכיל על כולנו בכח את הדימוי ה'מושלם' הזה, ושתציג גם מראה גוף ממוצע ונורמטיבי. נשים אמיתיות לעולם לא יוכלו להתקרב לדימוי המוצג שם, ואין להן פוטושופ בהישג יד כדי לסדר את עצמן".