חמות מהגהינום 2 (צילום: MailOnline)
"אסור לך לבקר את בני המשפחה שאליה את מעוניינת להצטרף". החמות קרולין בורן עם בעלה | צילום: MailOnline

מריבה שהתחילה כאירוע פנים-משפחתי קטן בין אם חורגת לבין ארוסתו של בנה גדלה ויצאה מכלל שליטה באדיבות הרשת. מה שיכול היה להיות ענן שחור אחד בשמיהם הבהירים של בוקר החתונה, סביר שיהפוך עכשיו לסופת טורנדו של ממש שעשויה להעיב על קיום האירוע.

"הגיע הזמן שמישהו ילמד אותך נימוסים"

הכל התחיל כשהכלה המיועדת, היידי ווית'רס, בת 29 מלונדון, קיבלה בוקר אחד אימייל מטריד במיוחד מאמו החורגת של אהובה ובעלה לעתיד פרדי בורן. האימייל הגיע לאחר שווית'רס בילתה סוף שבוע עם החותנים-לעתיד העשירים באחוזתם שבעיר דבון. החמות לעתיד, קרולין בורן, מנהלת משתלה ומגדלת זני פרחים ידועה וזוכת פרסים בבריטניה, ידועה כאישה רגועה, טובת נימוסים והליכות, והכלה המיועדת לא מצאה חן בעיניה כלל. בורן החליטה שאם אין ברירה, והכלה אכן עומדת להצטרף למשפחתה, עליה ליידע אותה במספר כללי נימוסים בסיסיים להם תזדקק.

"הגיע הזמן שמישהו יסביר לך משהו על נימוסים טובים מאחר שניכר שאין לך כאלה, וצר לי עלייך", כתבה בתחילת האימייל. "את מתמודדת אידיאלית להשתתף בתוכנית ריאליטי כמו 'מסוררת לגברת', אך לצערי פרדי התאהב בך וכמו שאני מכירה את פרדי, יהיה קשה להוציא לו את זה מהראש, או לגרום לו להבין איך יוכל לעזור לך".

המייל הכביכול מנומס שפורט לפרטים את ההתנהגות חסרת החן של הכלה ואת הכללים לפיהם עליה להתנהג מעתה והלאה, התקבל מצידה בשילוב של פגיעה ובלבול מבודח. ווית'רס עשתה מה שיחצ"ניות עושות הכי טוב, וחלקה אותו עם כמה חברים, על מנת שיעזרו לה להתמודד עם העניין. החברים חלקו את המייל המרושע עם כמה מחבריהם הטובים, וכך, תוך ימים, נפוץ המכתב בין עשרות אלפים, משם הוא התגלגל לכל ערוצי התקשורת, התפרסם בעיתונים בבריטניה ובארה"ב, והפך ויראלי.

חמות מהגהינום 1 (צילום: MailOnline)
מעניין מה החמות חושבת עליה אחרי שהפיצה את המכתב בין כל כך הרבה אנשים. היידי ווית'רס ובעלה לעתיד פרדי | צילום: MailOnline

"הסיטואציה גררה אותה לכך"

בורן כבר הותקפה על ידי בלוגרים וטוקבקיסטים מכל העולם, וכרגע ידועה כהחמות מהגהינום, כשרבים מייעצים לווית'רס לברוח מהשידוך הזה כל עוד נפשה בה, אך חבריה של בורן יוצאים להגנתה. "קרולין היא אדם נפלא", אמרה אחת מחברותיה לתקשורת. "היא רגועה, מקסימה ותמיד מחייכת. אני בעצמי אם לבן, ואני יודעת כמה אפשר להתרגש ולהתעצבן כשקורים דברים לילדים שלך. אני מאמינה שהסיטואציה פשוט הובילה אותה לרגע של הסחת דעת, וזה הכל".

אדוארד בורן, אביו של החתן, שוודאי יושב בימים אלה היטב בין הפטיש לסדן, יצא בהצהרה לעיתונות, ואמר: "אנו מודעים לכל ההמולה המתחוללת עכשיו ולמה שנאמר על ידי אנשים. זה מאוד משעמם, חוזר על עצמו, ומיותר, אבל החלטנו שהמשפחה לא תתראיין או תגיב על הפרשה".

המייל של החמות: כללי עשה ואל תעשה

אתם בטח סקרנים לדעת מה היה במכתב שהעלה את חמתם של הכלה ושל חבריה. קבלו קטע מתוכו:

מאת: קרולין בורן

לכבוד: היידי ווית'רס

נושא: חוסר הנימוסים שלך.

הנה מספר דוגמאות לחוסר הנימוסים שלך:

  • כשאת מתארחת בביתם של אחרים, אל לך להודיע מה תסכימי לאכול ומה לא, אלא אם כן יש לך אלרגיה חריפה למשהו.
  • אסור לך גם להעיר שאין מספיק אוכל.
  • אסור לך להתחיל לאכול ראשונה.
  • אסור לך לקחת עוד מנת אוכל מבלי שהמארח הציע לך.
  • כשאת ישנה בבית של אנשים שקמים מוקדם, לא יעלה על הדעת שתשני עד מאוחר. את צריכה ליישר קו עם סביבתך.
  • אסור לך לבקר את בני המשפחה שאליה את מעוניינת להצטרף, ובטח שלא בפומבי. אני מאמינה שאת האמנת שזו בדיחה, אך שאר יושבי הפאב היו בהלם, ואיש לא צחק.
  • את כל הזמן מושכת אל עצמך תשומת לב. כדאי שתשאלי את עצמך למה. אף אחד שאינו בעלים של טירה לא רוצה להתחתן בטירה, לדוגמא. זו התנהגות מוחצנת וזולה בסגנון סלבריטאים.
  • אני מבינה שהורייך אינם מסוגלים לתרום הרבה לכיסוי הוצאות החתונה, אין בזה שום דבר לא בסדר, למרות שאני לא מבינה מדוע לא חסכו כסף לשם כך במשך השנים, אבל מאחר שזו המציאות אני מציעה שתתנהגי כמו ליידי, תנמיכי ציפיות ותסתפקי בחתונה צנועה.
  • יכול להיות שאין סיכוי לגרום לך להקשיב ולהבין את הדברים האלה, אבל אולי כן, ולכך אני מקווה. ההתנהגות שלך בזמן הביקור אצלנו היתה מזעזעת בחוסר החן והחספוס שהופגנו בה.
  • יש לי תחושה שאת טופחת לעצמך על השכם על שתפסת חתן כה עשיר ומוצלח, ואני מרחמת על פרדי.

>> איך לצאת לחפשה ללא הילדים ובלי רגשות אשם?