יש רגעים שמשנים את כל סדרי העדיפויות וטורפים את הקלפים, רגעים בהם מגלה האדם לפתע מהו הדבר החשוב לו ביותר בחיים. לג׳ים זטס בן ה-62 הרגע הזה קרה כשגילה שהוא חולה בסרטן הלבלב בדרגה 4, החמורה ביותר, ושלא נותר לו הרבה זמן לחיות. לאחר שהבשורה המרה התקבלה, פנה זטס אל הצלמת לינדזי וילטורו, ושם אותה אחראית על הנצחת רגעי משפחה מאושרים. חלקם טבעיים וחלקם פחות. על מנת להבטיח שלבתו תמיד יהיה זיכרון שלה צועדת לצד אביה אל החופה, יצרה המשפחה חתונה אמיתית מכל בחינה, מלבד כך שאין חתן, ושהכלה רק בת 11.

חתונה דמיונית (צילום: Lindsey Villatoro / Love Song Photography , צילום מסך)
כך זה היה אמור להראות | צילום: Lindsey Villatoro / Love Song Photography , צילום מסך

משהו להיאחז בו

וילטורו, צלמת חתונות ומשפחות מקצועית מקליפורניה, היא צלמת מומחית לעבודה עם אנשים חולים מאוד שמעוניינים להנציח רגעים בלתי נשכחים לצד בני משפחתם, ומצלמת בשנתיים האחרונות לא מעט חולים סופניים בחיק בני משפחתם. "הבנתי שיש באפשרותי להעניק מתנה שאנשים לא ממש חושבים עליה", אומרת וילטורו. "השאיפה היא לא רק לצלם זכרונות עבור אנשים אלא ליצור רשמים ארוכי טווח. הזוג זטס הגיע אליי לצילומים זוגיים לאחר שקיבלו את הפרוגנוזה, והזמנתי אותם לסדרת צילומים נוספת בחינם, עם בתם ג'וזי. יש לי גם בת בגילה, והתעצבתי כל כך שהיא תאבד אב בגיל צעיר כל כך. אז עלה לי הרעיון של סרט החתונה. פתאום ראיתי מול עיניי דימוי של ילדה קטנה בשמלה שגדולה עליה, צועדת עם אביה אל החופה".

חתונה דמיונית (צילום: Lindsey Villatoro / Love Song Photography , צילום מסך)
עצוב מדי | צילום: Lindsey Villatoro / Love Song Photography , צילום מסך

לאחר שהאם אישרה את הרעיון, פנתה וילטורו למלאכת התכנון. היא ארגנה אירוע תוך שלושה ימים, כולל שמלת מעצבים, מאפרת וספרית, קייטרינג ואפילו כומר. האירוע נערך בחצר המשפחה וג׳וזי הקטנה לא ידעה מדבר עד יום הטקס. "כשאמרתי לה שהיא תזכה לצעוד לצד אביה בטקס נישואין ג׳וזי היתה מעט המומה, אבל היא רצתה לעשות זאת כי היא הבינה כמה זה חשוב לאביה".

חתונה דמיונית (צילום: Lindsey Villatoro / Love Song Photography , צילום מסך)
ועכשיו עם חיוך | צילום: Lindsey Villatoro / Love Song Photography , צילום מסך
חתונה דמיונית (צילום: Lindsey Villatoro / Love Song Photography , צילום מסך)
אבי הכלה | צילום: Lindsey Villatoro / Love Song Photography , צילום מסך

עוד בערוץ בית ומשפחה:

איפה הכי כדאי לקנות בגדי ילדים לחג?
הורסת ממתיקות: הילדה שלא רוצה להיות בת ארבע
גמילה מחיתולים: אך מגיבים לפספוסים?

בחתונה היה טקס רשמי בו אמר הכומר: "אביך כנראה לא יזכה לראות אותך מתחתנת, אבל הנה הוא היום, צועד לצדך. הקשר בין אב לבתו הוא אחד המיוחדים שיש בחיים האלה". זטס נתן לבתו טבעת והכומר הכריז על השניים כ"אב ובתו". וילטורו הפיקה מהתמונות שצילמה סרטון וידאו בן שש דקות, אותו תוכל ג׳וזי להקרין ביום נישואיה, בעוד כעשרים שנה, על מנת שתרגיש שאביה נמצא עמה.

כולם בכו בטקס. האב ובתו, האם, האורחים וגם הצלמת, וג׳וזי נצמדה אל אביה ולא הרפתה ממנו. "חשוב לי לומר שלמרות שהיה גם קשה, ג׳וזי מאוד נהנתה ביום המיוחד הזה", אומרת וילטורו. "היא אמרה שהיא מרגישה כמו נסיכה, ושזה היום הטוב בחייה".

חתונה דמיונית (צילום: Lindsey Villatoro / Love Song Photography , צילום מסך)
להתראות אבא | צילום: Lindsey Villatoro / Love Song Photography , צילום מסך

"ביום מן הימים לחוויה הזו ולצילומים תהיה משמעות אדירה עבורה", אומר זטס. "היא תמיד תזכור את זה".

"היה לי כבוד גדול לקחת חלק בחתונה הזו", מסכמת וילטורו. "יצרנו רגע שהוא אחד החשובים בכל משפחה, וכל עוד האדם האהוב נמצא עמנו, כדאי לנסות למצות את הזמן וליהנות מהרגעים האלה יחד".

לעמוד הפייסבוק "להיות הורים טובים" עשיתם לייק?