מיטה חללית - מוארת בלילה
אין ילד שלא היה רוצה אחת כזאת

זוכרים את העתידות בבזוקה? את השלב בו המשפט "בגיל 21 תגיע לירח" נשמע עוד סביר ומתקבל על הדעת, וכל האפשרויות פתוחות? אבא אמריקני אחד, שזוכה בקלילות בתואר האבא הכי טוב של השבוע, החליט לחזק את החלום החללי של בנו, ולכבוד יום ההולדת החמישי של הקטן בנה לו מתחת למיטה חללית. סביבת משחק מלאה בשעונים ומתגים מאירים שנותנים תחושה ריאליסטית ומרגשת של אחד מחברי נאס"א.

מיטה חללית - הבן פין משחק בכפתורים
בהחלט השקיע האבא

חלונות כמו של חללית, נורות בתור כוכבים

האב המשקיען, ג'רמיה גורמן, מורה להיסטוריה ומדעי החברה ממיין, אסף חלקים טכנולוגיים ישנים ממזבלה של אולפן טלוויזיה שנפטר ממערכת ניתוב ישנה. הוא פנה לחבריו דרך הרשתות החברתיות וביקש שיתרמו לו כל ציוד אלקטרוני שייצא משימוש, ויצא לדרך. גורמן השתמש ביכולותיה הקיימות של מערכת הניתוב הישנה והוסיף עליה עוד גאדג'טים וידיות שייצרו תגובות שונות של תאורה.

מיטה חללית - כל הכפתורים
רוב החלקים הגיעו ממערכת ניתוב של אולפן טלוויזיה שפורק

מיטה חללית - האב מרכיב כפתורים
הכפתורים שולטים במערכת התאורה

כשסיים גורמן לייצר את סביבת החללית יצא למשימה השנייה - להרים את מיטת הבן על קביים גדולים ולערום אותה על גבי החללית החדשה, כך שיהיה לאסטרונאוט הקטן שלו איפה להניח את הראש אחרי יום ארוך של ניווטי חלל. אשתו היתה במתח מהתהליך וגורמן נאלץ להוכיח לה בעזרת משקל רב ונסיונות שונים שהמיטה יציבה ובטוחה לחלוטין. הדובדבן שעל הקצפת הגיע בסוף, כשגורי הרכיב מנורות לבנות קטנות ומנצנצות מסביב ללוחות העץ על מנת לתת תחושה של כוכבים בחלל. לצד המזרון במיטה הדביק האב, שחשב על הכל, שני חלונות דמה, מהם נשקף הנוף החללי. הבן, פין, לא האמין שכבר בגיל חמש הוא מגשים חלומות פרועים ועובר לישון בחללית.

מיטה חללית - האב בונה
הוא הגביה את המיטה כך שמערכת הבקרה תעמוד תחתיה

משתמשים באתר רדיט, בו גורמן פעיל במיוחד, הכתירו אותו לאב השנה. "למרות שאני בן 49, אתה מוכן לאמץ אותי?", כתב משתמש אחד.  "בבקשה תן לי לבוא לשחק קצת", ביקש משתמש מבוגר נוסף. "תודה שאתה גורם לכולנו להיות אבות גרועים", התבדח משתמש אחר.

מיטה חללית - מוארת ביום
אין ספק שהצליח לו. לילה טוב

אחרי שקיבל המון מחמאות ברשתות החברתיות, בחר גורמן להראות שהוא לא רק אב הורס אלא גם בעל מסור, ונתן את הקרדיט לפרוייקט לאשתו. "כל הרעיון היה שלה, היא גרופית של מסע בן כוכבים ודוקטור הו", אמר. "אני רק הייתי המבצע ובניתי דברים. אני אוהב לשים לעצמי רף גבוה, כך יש לאן לשאוף". עם כל הצניעות, על פי התמונות ניתן להיות בטוחים שפין הקטן, שנראה גאה ומוכן לפעולה בחליפת האסטרונאוט שלו, לא ישכח לאביו את המתנה הזו לעולם.

>> לעמוד הפייסבוק "להיות הורים טובים" כבר עשיתם לייק?

>> גם בישראל יש אבות משקיענים