כבר חצי שנה שעמית ישי (38) לא עובד, אף שהוא איש היי טק. לאחר שאיבד את אשתו הוא מטפל בשלושה ילדים קטנים. חבריו עושים את הכל כדי לגייס כסף עבורו.

"אני חייב להיות סופרמן", הוא אומר בריאיון לפאולה ולאון. "כשכל זה קרה היה לי הרבה זמן לחשוב. לפתור כל מיני חידות בלתי הגיוניות שלא הייתי צריך להתייחס אליהן בכלל. הרגשתי שהגורל זורק אותי לבור ואומר 'בוא נראה איך אתה יוצא מזה'".

ישי מבין שיש לו עוד ברירות. "אני בוחר לעשות את זה. אני מאמין שזה מה שאני צריך לעשות בשביל הילדים שלי".

ישי מספר שמהלך ההיריון של אשתו היה תקין. בחודש האחרון היא חשבה מספר פעמים שהיא עומדת ללדת, אבל זה לא קרה. כשסוף סוף הגיעה לבית החולים, נדמה היה שהזירוז לא עובד. "זיהו שיש מצוקה של העובר. אחרי כמה דקות שניסו לסדר את זה בלי ניתוח הבהילו אותה לקיסרי דחוף. אחרי חצי שעה יצאו ואמרו לי 'מזל טוב. האישה בריאה, הילד בריא'. ראיתי שיש לו בעיות בידיים, בעיות טונוס. ואז אני יורד למטה כדי לדבר עם הרופא והוא מספר שאשתי מאבדת הרבה דם, וצריך לה עירויים".

מכאן התחילה הדרדרות מהירה. "אני מתחיל להבין שמשהו ממש לא בסדר. בסביבות ארבע וחצי בבוקר, פתאום אני רואה עובדת סוציאלית עומדת לידי. התחילו לשאול אותי, 'יש לך עם מי לדבר?'. אז התחילו להגיד לי 'אין סיכוי שהיא תצא מזה".

אחרי 12 שעות של מאמצים רפואיים, נורית נפטרה.

"אני לא מאחל את זה לאף אחד", אומר ישי על הרגע בו נאלץ לספר לבנותיו שהן איבדו את אמן.

כרגע ישי לא יודע מתי יוכל לחזור לעבוד, ובאיזה היקף. "גם לפני זה ידעתי שהמשפחה זה הדבר הכי חשוב. אבל עכשיו אני צריך להיות בבית הרבה יותר". חבריו ממשיכים במבצע הגיוס עבורו, כדי שיוכל להתמקד בגידול ילדיו.

לתרומות