אני דווקא אוהבת את חמותי. "דווקא", כי יש סביבי כל כך הרבה נשים שלא. היא אישה טובה שלא מתערבת יותר מדי וגם עוזרת לנו עם הילדים. אבל אני לא יודעת אם לגור איתה יהיה צעד חכם בשבילנו. מאז שעלתה הצעת המגורים המשותפים, אני לא ישנה בלילות. בעלי מאוד רוצה בכך. אני לא בטוחה.

אישה מחזיקה כסף (צילום: istockphoto)
הסכום שהיא מציעה יכול לחלץ אותנו מהחובות | צילום: istockphoto

לנו יש חובות, לה יש כסף

היחסים שלי עם חמותי היו טובים מההתחלה, אני הכלה האהובה עליה והיא גם לא מסתירה את זה. לפני שהילדים נולדו והיה לי יותר זמן פנוי, אפילו היינו יוצאות לשופינג ביחד. בתקופות מסוימות אני קרובה אליה יותר מאשר לאמא שלי (אחרי הלידות, למשל, היינו מגיעים לחמותי, לא לאמא).

עם הבן שלה, זה כבר סיפור אחר; הוא אלים, לא פיזית אבל מילולית. הוא בחור עדין אבל בשעת ריב הוא יכול להעליב מאוד, כולל מילים גסות ליד הילדים. כשהוא עושה את זה ליד אמא שלו היא מעירה לו וכועסת עליו, ואז הוא מפסיק ולפעמים גם מתנצל.

היו לנו כמה פרידות בעברנו, אחת במהלך אחד ההריונות שלי. תמיד בסוף הוא זוחל אליי על הברכיים ומבקש סליחה על ההתנהגות שלו.
אבא שלו נפטר לפני כמה שנים, ומאז אמא שלו לבד. היא אומרת שהיא לא רוצה להתחתן שוב, שבגילה אין לה חשק להתרגל למישהו חדש. היא התקרבה אלינו מאז יותר ויותר, היא עוזרת מאוד עם הילדים, קונה לנו דברים, בימי שישי מגיעה אלינו עם סירים.

בתקופה האחרונה אנחנו בקשיים כלכליים. לבעלי יש עסק שקרס, אנחנו לקראת סיום בניית בית ונתקענו עם חובות. אני לא יודעת מה יהיה איתנו, שנינו עצבניים מאוד בגלל זה. אמא שלו עוזרת לנו קצת עם כסף וגם אבא שלי, אבל אלה לא סכומים שיכולים באמת להוציא אותנו מהבוץ.

באחת השיחות שלנו על זה, היא הציעה שאולי היא תמכור את הדירה שלה, תיתן לנו חלק מהכסף ותעבור לגור איתנו בבית החדש. כשהיא אמרה את זה הייתי בטוחה שהיא לא רצינית: הנושא הזה עלה כבר כמה פעמים מצדה בעבר, אבל בצחוק. אלא שהפעם התברר לי שהיא ובעלי המשיכו לדון בזה אחר כך, ואפילו קבעו כבר לוח זמנים.

התעצבנתי מאוד ברגע הראשון, אבל אחר כך חשבתי: אנחנו הרי מאוד צריכים את הכסף, הסכום שהיא מציעה יכול כמעט לחלץ אותנו מהבעיה. חוץ מזה, היא גם תוכל לעזור לנו עם הילדים אפילו עוד יותר, וכשבעלי יצעק עליי היא תתערב לטובתי.
חשוב לי גם לציין שמדובר בבית מרווח מאוד (במפלס אחד, אבל גדול) ויכול להיות לה חדר משלה רחוק מחדר השינה שלנו. רשמתי לעצמי את כל הדברים האלה בטבלה של בעד ונגד, ובגדול נראה לי שאני יכולה רק להרוויח מדבר כזה.

פוחדת שזה יסתיים בגירושים

אבל כל מי שאני מתייעצת איתו טוען שזאת טעות, שהיחסים שלנו רק ידרדרו עוד יותר. זה מפחיד אותי בעיקר בגלל שכבר עכשיו החיים המשותפים שלנו הם לא אידיליה: אין לנו כבר לאן להידרדר, מפה זה רק להגיע לרבנות. אני פוחדת שכל הסיפור הזה יסתיים בגירושים.

אני לא יודעת מה לעשות. בעלי מאוד רוצה שזה יקרה, מנסה לשכנע אותי כל הזמן שאסכים. למה לא, בשבילו זה יהיה טוב – עוד משרתת בבית שתנקה ותבשל לו. הוא גם אחד כזה שאף פעם לא חושב לטווח הרחוק, אני לא מרגישה שאני יכולה לסמוך על השיקולים שלו.

מאז שאמרתי שאני צריכה לחשוב על זה, חמותי קצת התרחקה ממני. היא אומרת שהיא מבינה אותי, אבל אני מרגישה שהיא נעלבה. אני לא רוצה לפגוע ביחסים שלי איתה, אבל חשוב לי לקבל את ההחלטה הנכונה. יש לי חברות שמזהירות אותי שזאת טעות. ויש כאלה שמייעצים לי להקשיב ללב שלי. הבעיה היא, שאני לא יודעת מה הוא אומר.

כל הסיפורים במדור אמיתיים לגמרי. פרטים בסיסיים משתנים על מנת למנוע זיהוי. הכותבים מבקשים עצות ותמיכה, אנא טקבקו באהבה.

>> לסיפור הקודם: כדאי לי לעזוב את בעלי בשביל האקס?

רוצים לשפוך את הלב ולקבל תגובות?