אם חשבתם שאצל כל הזוגות הכל הפי-הפי-ג'וי-ג'וי ורק אתם מתבאסים לחזור הביתה ולהעביר עוד ערב עם בן הזוג, טעות: לפי מחקר מקיף שנערך בבריטניה בהשתתפות 3000 זוגות, שישה מתוך כל עשרה מבוגרים אינם מרוצים מהזוגיות וסבורים שיש בה מקום רב לשיפור. ועוד: ארבעה מתוך עשרה אנשים הודו ששקלו לעזוב את בן הזוג, ואחד מכל עשרה משתתפים העיד כי איבד את האמון בפרטנר.

ככה רבים?  (צילום: jupiter images)
למה התחתנתי איתך, למה? | צילום: jupiter images

סקס גרוע כבר אמרנו?

המחקר, בהזמנת אתר היכרויות בריטי, חשף כי הבעיות הנפוצות ביותר אצל זוגות הן: חוסר ספונטניות, היעדר רומנטיקה, חיי מין גרועים, חוסר תשומת לב מבן הזוג, חוסר בזמן שיחה, אי תיאום ציפיות בנוגע לעתיד, חוסר אמון, חוסר בהרעפת חיבה, חוסר משיכה וחוסר כנות.

רוב הזוגות נתנו ציון של 6 מתוך 10 לחיי המין שלהם וכרבע מהמשתתפים טענו שהסקס לא מרגש ולא מספק. מחצית המשתתפים העידו כי חיי המין שלהם שקועים בבוץ, ואין להם מושג כיצד להחזיר לקשר את התשוקה. כ- 45 אחוז מייחלים לכך שבן הזוג שלהם ייזום מין לעיתים קרובות יותר, ושהאקט יהיה הרפתקני יותר.

למעלה ממחצית מהמשתתפים אמרו שבן הזוג שלהם כבר אינו מביע חיבה כמו בתחילת מערכת היחסים, וכשליש העידו שפעילות ספונטנית זוגית כמו הזמנה של חבילת נופש רומנטית או קניית זר פרחים - הפכו לנחלת העבר. דובר האתר אמר ל"דיילי מייל": "מה שעצוב כאן זה שבתחילת הקשר אנשים יוצאים מגדרם ומשקיעים בסקס וברומנטיקה, ומרגע שירח הדבש מסתיים הם כבר לוקחים זה את זה כמובן מאליו ומתבאסים בדיוק מאותם הדברים שבתחילת הקשר הסבו להם הנאה".

אבל לא הכל שחור: שישה מתוך עשרה משתתפים אמרו כי בן הזוג שלהם הוא טוב וידידותי, בעל חוש הומור ואישיות מלבבת. ארבעה מתוך עשרה אמרו שעדיין, למרות השנים שחלפו, הם עדיין חושבים שבן הזוג שלהם נראה טוב.

המונוגמיה לא תחזיק מעמד

הסקסולוגית והיועצת הזוגית ד"ר איריס בר-און אינה מופתעת מתוצאות המחקר: "בעיניי המחקר משקף תמונת מציאות נכונה למדי. כל עוד אנשים לא ישקיעו מאמץ בלמידה של מהי זוגיות לפני החתונה, ויעשו מעין טסט שנתי לזוגיות שלהם לאחר הנישואים, המצב לא ישתנה. זוגות צריכים להפסיק להיות עבדים רק של הילדים שלהם ולהשקיע בעצמם ובבן הזוג, אחרת לא תהיה סיבה להישאר במערכת יחסים מחייבת.

"אנשים ישקיעו הון וזמן בקורסים מטופשים בכל נושא אחר, אבל לא ישקיעו בהעשרה זוגית שתלמד אותם דברים חשובים כמו – איך המוח של הגבר פועל, מה המשמעות ההורמונלית והנפשית של אישה לאחר לידה ועוד. מכיוון שהשקעה כזו לא קיימת, אין פלא שהמערכות האלו לא עובדות לאורך זמן. צריך להיות מודעים לכך שבחיים הזוגיים יש שלבים שונים, ולעבוד עליהם.

"מה קורה היום? גברים בני 50 לוקחים פרטנרית בת 20 לסקס ומתים מדום לב, והאישה בבית מתפוצצת מכעס שאת כל הכסף שחסכו מקבלת בסופו של הילדה הקטנה הזו. לדעתי, המונוגמיה לא תחזיק מעמד. בעוד 20 שנה אנשים לא יתחתנו אלא יחיו בתחלופה זוגית כמו שעושים בסקנדינביה. יש משהו שנוגד את הטבע בלהתחתן בגיל 25 ולצפות להיות נשואים 20 שנה באושר ללא שום עבודה זוגית ותחזוק של הקשר".

בואו להחליט איך תיראה "חתונת השנה" של mako

העדכונים הכי חמים ישירות לנייד:
שלחו את המילה "מבזק" למספר 5000 ותתחילו להתעדכן