זוגיות  (צילום: אור גץ)
אז מי עושה מה אצלכם? | צילום: אור גץ
אינסוף מחקרים וספר אחד על נגה ומאדים הוכיחו לנו את מה שידענו כל הזמן - גברים ונשים שונים זה מזו בכל מה שנוגע לזוגיות ויחסים. אבל מה לגבי ההבדלים בכל הקשור לטיפול בבעיות השונות שצצות בבית? מי ילך לטפל ברכב? מי יעדיף לטפל בגינה ומדוע גברים לא מתקשרים לתיקונצ'יק?
אתר מידרג, המתמחה בדירוג בעלי מקצוע, ערך סטטיסטיקות על כ- 100,000 חוות דעת של נשים וגברים, שהזמינו בעלי מקצוע מתחומים שונים דרך האתר לאורך השנים. מה היו התוצאות? לפניכם:

נשים עדיין לא מגיעות למוסך

נשים ומוסכים כנראה לא הולכים ביחד. למעלה ממאה שנים עברו מאז המצאת הרכב ועדיין הרוב המוחלט של המבקרים במוסך הם גברים - 74% מתוך אלה שנתנו חוות דעת על מוסכים באתר מידרג, היו גברים. העובדה הזאת ממש לא פותרת את הוויכוח מי נוהג טוב יותר - נשים או גברים - אבל היא בהחלט יכולה ללמד שבכל הנוגע לתיקון האוטו, נשים יעדיפו למסור את הטיפול לידי בן זוגן.

במקרים המעטים, שבהם הנשים הן אלו שלקחו בסופו של דבר את הרכב למוסך, הן היו מרוצות לא פחות מהגברים. ליתר דיוק, נשים דירגו את בעלי המוסכים בציון הממוצע 9.1, ציון קרוב מאוד לממוצע הגברים 9.07. דבר זה עומד בניגוד לדעה הרווחת, כי נשים מרגישות שהמוסכניקים מנצלים את חוסר הבנתן בתחום.

למי אכפת יותר מהגינה?

זה נכון שבשנים האחרונות גילה הגבר הישראלי את עולם הטיפוח האישי, אך נראה שבכל הנוגע לטיפוח הגינה, האישה היא זאת שלוקחת את העניינים לידיה. אחרת איך ניתן להסביר, שרוב הפניות בענף הגינון באתר מידרג הן של נשים, בניגוד לרוב הענפים האחרים בהם יש רוב גברי בולט?

מדוע הגבר שלנו לא יתקשר לתיקונצ'יק?

תחום נוסף שבו יש רוב מוחלט של פניות מצד נשים הוא ענף התיקונים הקטנים. מדובר באנשי מקצוע שמכונים "תיקונצי'יקים" או "הנדימן" שמגיעים אלינו הביתה בכדי לקדוח חור, לחזק את הברגים של דלת הארון במטבח או להחליף בית נורה. בתחום זה 58% מחוות הדעת באתר מידרג הן של נשים, לעומת 42% בלבד של גברים - נתון הפוך בדיוק מהסטטיסטיקה בשאר הענפים.

ניתן רק לשער שהתוצאות נובעות מהעובדה שאף גבר לא יודה בפני ההנדימן שתלה את התמונה עקום, שהמדף שהרכיב מתנדנד או שהדביק את הקרמיקה במטבח באלכסון. לעומת זאת, לנשים, נמאס לחכות שבן זוגן ירכיב את השולחן שקנו לפני שלוש שנים באיקאה ועדיין נשאר בקופסא, ואין להן שום בעיית אגו לפנות לתיקונצ'יק, שיציל את המצב.

נשים פחות סלחניות, אך יותר מפרגנות

גברים ובעלי מקצוע, קחו לתשומת ליבכם - לא כדאי להסתבך עם נשים. אם הן לא מרוצות ממה שעשיתם, סיכוי רב יותר שיחמירו איתכם. מתוך כל חוות הדעת שנבחנו, נמצא כי נשים נטו לדרג נמוך יותר מגברים את בעל המקצוע כשלא היו מרוצות ממנו. מצד שני, הן גם נטו לדרג את בעל המקצוע גבוה יותר מגברים כאשר הן כן היו מרוצות ממנו. אבל למרות הנטייה הנשית לקצוות - לכיוון האפס והעשר על הסקלה, בסופו של יום, הממוצע המתקבל מדירוג של נשים וגברים הוא דומה.

האם באמת גברים יודעים יותר?

גברים מדברים פחות מנשים, זה ידוע, עם זאת הם תמיד יעדיפו לדבר במקום להגיד "אני לא יודע", כי הרי גברים יודעים הכל (כן, בטח). אישה, לעומת זאת, לא תפחד להגיד שהיא איננה יודעת. לפי הניתוח של אתר מידרג,  הסיכוי שאישה תגיד שהיא לא יודעת איזה ציון לתת על פרמטר מסוים כמו 'איכות בעל המקצוע' גבוה ב- 35% מהסיכוי שגבר יודה בחוסר ידיעה.

*הנתונים לקוחים מתוך אתר מידרג, המתמחה באיתור בעלי מקצוע אמינים וטובים, על סמך חוות דעת של לקוחות קודמים.

שוב התקלקלה מכונת הכביסה? שוב התפוצץ הדוד? שוב עוברים דירה? לקבלת המלצות לבעל המקצוע המתאים לך לחץ כאן

אתה בעל מקצוע טוב? הגיע הזמן שתתחיל להנות מזה! להצטרפות לבעלי המקצוע של מידרג לחץ כאן

>> 20 מטלות שאישה תמיד תעשה אחרי בעלה