חתן וכלה מתנשקים בחופה (צילום: TriggerPhoto, Istock)
תמיד חלמתם להתחתן בטבע? זה הזמן לעשות את זה | צילום: TriggerPhoto, Istock

הוולנטיין כבר כאן. את תוהה אם הפעם הוא יזכור ואם הוא שוב יביא את הפרחים ב-20 שקל כמו בפעם שעברה. אתה נזכר שבשנה שעברה היא כעסה מאוד, וחושב איך לצאת מזה הפעם. מה דעתכם על חידוש ברית הנישואים? קיבצנו כמה רעיונות מקוריים לטקסים כאלו שיעשו רק טוב לרומנטיקה שלכם. ממש לא חובה ליישם רק בוולנטיין.

לחזור אל הדייט הראשון

בדיוק כשחשבת שהוא לא זוכר כלום מהפגישה הראשונה, הוא מתחיל לתאר לך בדיוק מה לבשת ומה הוא אמר לך. טוב, אז אולי הוא זוכר לא נכון, אבל בהחלט מגיע לו נקודות על המאמץ. בכל אופן, הפגישה הראשונה היא אירוע מכונן ביחסים שלכם, וטקס אינטימי במקום שבו זה קרה בהחלט יזכיר לכם את הרומנטיקה שהיתה באוויר באותו רגע קסום.
אפשר לתאם עם בית הקפה בו ישבתם בפעם הראשונה ולתכנן אירוע סגור עבורכם ועבור המשפחה הקרובה והחברים. הילדים שלכם גם ישמחו לראות איפה הכל התחיל.

חתונת סלב

החתונה הראשונה הייתה כדת משה וישראל, עם כתובה ורב. בחתונה הזאת אתם יכולים להרגיש את אבק הכוכבים ולשכור את שירותיהם של אברי גלעד, מירב מיכאלי, או דן תורן שיחתנו אתכם. באירוע כזה, המנחים נפגשים עם הזוג לפני הטקס וכותבים ברית נישואין מיוחדת לכל זוג. עניין מובטח, גם לאורחים.

החתונה שתמיד רציתם

את עד היום מצטערת שלא לקחתם את סגיב כהן שישיר בחופה, ואתה עד עכשיו זוכר איך היא הכריחה אותך לקחת קייטרינג חלבי (ואמא שלך בטוח לא תתן לך לשכוח את הבושה הזאת). זה הזמן לעשות את החתונה כמו שרציתם, ולריב את כל הריבים בדיוק כמו בפעם הראשונה.

לקחת דוגמא מההורים

ההורים שלכם נשואים באושר כבר 30 שנים וככה גם אתם רוצים להיות בעוד 20 שנים? זה הזמן להצהיר על זה מול העולם, ולחדש את ברית הנישואים ביחד איתם. כדאי להוציא מהבוידעם את תמונות החתונה של ההורים, ולהכין ספר תמונות קטן, שיהיה אפשר לחלק למשפחה הקרובה. זו תהיה מסיבה משפחתית גדולה שכולם יזכרו.

איחוד משפחתי

אם אחותו גרה באירופה והם לא התראו הרבה שנים או אם הדודה שלה לא מדברת עם האמא, והיא חסרה לה - זה יכול להיות הזמן לארגן את כל המשפחה למפגש מרגש, מהסיבה הטובה ביותר האפשרית – אהבה. מי שאמר "להתראות בשמחות", התכוון בדיוק לזה.

אתם והחבר'ה

בבוא הוולנטיינן, גם החברים שלכם מחפשים דרך טובה להצהיר מחדש על אהבתם. אולי תצרפו את כל החברים לחידוש נדרים משותף? כל מה שצריך זה חוף ים, כמות גדולה של אוכל, וכמה אנשים יצירתיים שיקשטו את החוף. חתונה המונית על רקע השקיעה בחוף הים תמיד תראה מצוין. גם בחורף.

אין תמונה
רק תיזהרו לא לשבור רגל באימונים
שחזור סצינה מסרט

טוב, אולי לשחזר את הסצינה הידועה מ"כשהארי פגש את סאלי" זה לא הכי מתאים, אבל אם התנשקתם בפעם ראשונה בסצינת הסיום של "ג'רי מקגווייר", אתם מוזמנים לכתוב את הנדרים החדשים שלכם באותו נוסח. אפשר לקיים טקס קטן מול משפחה וחברים, ולומר אחד לשני את המלים שאהבתם לשמוע בסרט. אם אתם רוצים להשקיע ממש - אפשר לגייס חברים ולשחזר סצינה שלמה מסרט. נסו לשחזר את סצינת הריקודים מ"ריקוד מושחת". זה לא חייב להיות מושלם, העיקר שתהנו.

טיול בעקבות אוהבים

זוכרים איך בתחילת הקשר הייתם מטיילים הרבה? מהרכבל בראש הנקרה, דרך צפייה בציפורים באגמון החולה, ועד טיול במכתשים וצלילה באילת. חישבו על 7 נקודות שאהבתם לטייל בהן, וסעו בקיץ לשבוע של זכרונות. הכינו מראש משפט של אהבה שתרצו לומר אחד לשני בסופו של כל יום. גם הילדים יכולים להצטרף לטיול, כמובן. קחו בחשבון שזה יהיה טיול אחר לגמרי.

הגשמת חלום

היא תמיד רצתה לצנוח ממטוס, אבל לא היה זמן? הוא רצה לצאת לנהיגה במסלול מירוצים, אבל תמיד אחד הילדים היה חולה בבית? זה הזמן לגייס את הסבתות והחברים שישמרו על הילדים לכמה שעות, בזמן שאתם מזכירים לעצמכם איך היו החיים קצת לפני שהילדים המדהימים שלכם הגיעו לעולם.

הסכם אושר זוגי

והנה משהו קצת יותר פשוט לביצוע: הסקסולוגית ד"ר איריס בראון מציעה לכל אחד מבני הזוג לרשום על דף את רשימת הציפיות שלו מבן הזוג ומהזוגיות – במרחב האישי, המיני, והמשפחתי. כדאי גם לרשום מהם הדברים שוויתרנו עליהם בשביל הזוגיות. ניתן להוסיף גם את כל הדברים שאנחנו אוהבים בבן הזוג ולגעת בנושאים הקשורים בגוף (כמו "אני אוהבת את הריח שלך"), בילדים ובמשפחה ("אני אוהב איך שאת מקריאה להם סיפור"). רשמו גם את האנקדוטות הקטנות של החיים, הדברים הקטנים שנראים כמובן מאליו, ובעצם יוצרים את האהבה.
לאחר מכן, בני הזוג מחליפים את הדפים ביניהם, קוראים, מתאמים ציפיות ורואים מהן הנקודות בהן הם יכולים לגרום אחד לשני אושר. מנסחים ביחד את "הסכם האושר הזוגי", ומתחייבים אליו כברית מחודשת.

>> המתכון לזוגיות מאושרת: 2 חופשות בשנה, פעמיים סקס בשבוע