איך שלא מסתכלים על זה, חדר השינה של ההורים הוא המקום בו בני הזוג מבלים הכי הרבה שעות יחד, ולכן אין זה מפתיע לגלות שמדובר באחד המקומות בהם הם רבים הכי הרבה. מסקר חדש שערכה רשת מלונות בריטית עולה כי בני זוג רבים בממוצע לא פחות מ-167 פעמים בשנה בחדר המיטות. החברה, שאספה את הנתונים מכ-3,000 גברים ונשים נשואים, אף יצרה רשימה מפורטת של עשרת הנושאים הפופולריים ביותר למריבות.

זוג במיטה, האישה לא מעוניינת (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
לא הולכים לישון כועסים; כן, בטח | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

עשירית רבים במיטה מדי ערב

על פי הסקר של רשת "פרמייר אין", אחד מכל עשרה זוגות רב בחדר המיטות בכל ערב וערב, ועוד עשירית מהזוגות יריבו לפחות פעמיים בשבוע על משהו שמפריע להם בשנתו של בן הזוג. יותר מעשרים אחוזים מבני הזוג הודו שהם מאבדים שעתיים של שינה בכל לילה רק בגלל רעש של נחירות. עשרה אחוזים מתוך אלה, החיים לצידו של נוחר מאסיבי שכזה, הודו שהם שוקלים להיפרד בעקבות המטרד. כחמישית מכל הגברים לא רק שמודעים לבעיית הנחירה, אלא אף הודו כי הם מעירים את עצמם לפעמים מרוב רעש.

"הרבה מהאנשים שראיינו מושפעים באמת מדברים שקשורים בשינה של בן הזוג", אומרת קלייר היי שעמדה בראש המחקר. "למרות שהרבה מההתנהגויות, כמו נחירה וחטיפת השמיכה מתוך שינה לא נעשות באופן מודע, יש להן השפעה אמיתית ואפילו מאיימת על היחסים. חשוב לשים לב לכך כי ניתן לפתור הרבה מהבעיות הללו באמצעים יחסית פשוטים, וחבל שייווצר קרע עמוק שניתן למנוע".

קבלו את עשרת הסיבות הראשיות למריבות בחדר השינה, מהנפוצה ביותר:

1. נחירות - כאמור, יותר מ-20 אחוזים מהזוגות סובלים מהעניין, ואף מפסידים שעות שינה יקרות.

2. לתת לילדים לישון במיטה - בני זוג רבים חלוקים בדעותיהם לגבי העניין, ובין אם הילדים מגיעים ואתם מתווכחים מי יחזיר אותם למיטה שלהם, או שאחד מכם מסכים לכך והשני לא, הרבה פעמים זה פשוט יגרור ריב מעייף במיוחד.

3. חוסר חשק לסקס - כשהוא רוצה לך כואב הראש, וכשהיא רוצה, זה קורה באמצע השבוע ואתה עייף מדי. מוכר לכם? מסתבר שאתם ממש לא לבד.

4. חטיפת שמיכות - בני זוג שמתעוררים באמצע הלילה נטולי שמיכה יכולים להתרגז מאוד, בעיקר כשהם רואים את חטפני, בן הזוג, מצונף בשמיכה כולה. למרות העצבים והעלבון, כדאי לזכור שלא מדובר במעשה מכוון, וששמיכה נוספת תפתור את העניין ברגע.

5. קר מדי - יש אנשים שיכולים להירדם רק כאשר המאוורר או המזגן פולטים עליהם אוויר קר. כאשר הם ישנים לצד אנשים שמתקררים בקלות, זו עילה צפויה לריב.

6. חם מדי - כשקר מדי ניתן תמיד להתעטף בעוד שכבה ולהתכסות בשמיכה נוספת, אבל מה עושה בן זוג שחם לו מדי ומתעורר בתוך בריכת זיעה בכל לילה? רב עם בן זוגו, כמובן.

7. כיבוי אורות - הרבה זוגות רבים מדי ערב על מנורת הקריאה, או יותר נכון מתי הזמן הנכון לכבות אותה וללכת לישון. לרבים קשה להירדם כשבן או בת הזוג עוד יושבים וקוראים, צופים בטלוויזיה או עובדים על המחשב.

8. אור קטן - רבים מאיתנו, עוד מימי ילדותנו כשפחדנו ממפלצות, התרגלנו לישון עם אור קטן. אחרים ממש משתגעים מאורות בחדר השינה ולא יכולים לנוח באמת עד שהם עטופים בעלטה מוחלטת. להם מומלץ לרכוש כיסוי עיניים, כמו של מטוסים.

9. השתלטות על המיטה - יש בני זוג שאוהבים לישון באלכסון, או שמתפרשים בשנתם על עוד ועוד חלקים מהמיטה ודוחקים את בן הזוג לקצה. גם של המיטה וגם של העצבים.

10. רגליים קרות - האחרונה ברשימת הסיבות לריבים היא סיבה שנראית שטותית, אך עובדה שנכנסה לעשר הגדולות: נגיעה של כפות רגליים קרות בעור החם של בן הזוג. ואנחנו אומרים: זה סתם תירוץ לריב.

>> מצחיק: הדרך מחוץ למיטה מתחילה בתינוק