מעבר לאיזון העדין בין העבודות של שניכם, לחלוקת המטלות בבית וזמן האיכות עם הילדים – בהרבה משפחות צריך לדחוף איפשהו, בלו"ז השבועי העמוס, גם זמן לאימונים ולכושר, ולעתים מדובר בכושר כפול: של שני בני הזוג. והנה זוגות שמצאו שזה הרבה יותר נוח וגם נעים לשלב כוחות ולצאת מהבית להזיע יחד.

עבור שרון ינובסקי קפלן, מאמנת כושר, עיתונאית ועורכת האופנה והלייפסטייל בנענע10, ובעלה יגאל, איש נדל"ן והורים לשני בנים קטנים, אימונים הם מקום המפגש העיקרי והאיכותי ביותר שלהם. "יוצא לנו להתאמן די הרבה יחד, לפחות 4 פעמים בשבוע. אפשר לומר שרוב הדייטים שלנו הם באימונים. אנחנו או רצים, או פשוט תולים את ה-trx על הדלת בבית ומתאמנים כשהילדים משחקים לידנו. הילדים אף פעם לא יגרמו לנו להפסיד אימון. אם יתחשק לנו ממש לרוץ ואין בייביסיטר, הם יהיו על אופניים ובעגלה ונרוץ איתם". 

מתאמנים ביחד
"אפשר לומר שרוב הדייטים שלנו הם באימונים". שרון ויגאל

מבחינת בני הזוג קפלן, הדייט הכי טוב בעולם הוא ריצה ויציאה למסעדה אחריה או התפנקות על בקבוק יין וגבינות שמנות בבית. "כשאנחנו בחו"ל, ישר נחפש את המסלול הכי יפה לרוץ בו ביחד. אין דייט רומנטי מזה בעולם. אנחנו לא סותמים את הפה כל האימון, כל הדברים שאנחנו לא מצליחים לדבר עליהם במהלך היום יוצאים. לפעמים אנחנו נקרעים מצחוק ואז זה הורס לנו את התרגיל או את הריצה. חייבים להימנע מלהצחיק באמצע, ולפעמים זה הכי קשה בעולם. היו לנו ריצות של שיחות נפש עמוקות, שעה שלמה של לשפוך את הלב, זה מאוד מקרב. היו לנו גם ריצות בהן רבנו בטירוף, הוצאנו עצבים וכשסיימנו השלמנו אבל בעיקר צחוקים בריצה, או שמשלימים דברים שאין זמן לדבר עליהם ליד הילדים".

אבל אימון כושר הוא לא זמן אידיאלי לבלות עם חברה או סתם לנקות את הראש עם עצמך?
שרון: "בשבילי, הכי כיף בעולם זה לעשות ספורט ביחד, לא הייתי מחליפה את יגאל באף חברה שבעולם. יותר מזה. אנחנו מתאמנים גם בקבוצה, וזה תמיד טוב לי שהוא בסביבה שלי. כשיוצא לי להתאמן בלעדיו, אני מרגישה שמשהו חסר לי, זה קצת כאילו שאני בוגדת". 

שרון ויגאל
"אין דייט רומנטי מזה בעולם". שרון ויגאל

ומה זה עושה לזוגיות ביניכם?
"אני חושבת שאין דבר שעושה יותר טוב ליחסים מריצה או אימון ביחד, כן, מודה, גם במיטה. זה מעלה את החשק בטירוף, גם באמצע האימון. באימון אני מגלה בו צדדים חדשים. גיליתי למשל שהוא תותח, פייטר אמיתי, וזה עושה לי את זה מאוד. זה נותן לי תחושת ביטחון, שהגבר שאיתי לא אחד שמוותר לעצמו בקלות, שיכול להשיג דברים שהוא רוצה גם אם יש קשיים. וכשאני רואה אותו באמצע אימון, יש רגעים שאני נזכרת למה התאהבתי בו, הגבר הכי חתיך שאני מכירה. איזו אישה אומרת את זה על בעלה אחרי 6 שנות נישואים ועוד עם שני ילדים?"

ואם הייתה לו כרס, מה אז?
"אם תהיה לו כרס, תהיה לו בעיה איתי. אם אני דואגת לעצמי, למה הוא שלא ידאג לעצמו?"

ויגאל, מה איתך?
(צוחק): "תמיד שאני רואה את שרון, בא לי עליה. אבל באימונים, אני בכלל מתאהב בה".

"יש גם פוצי מוצי בין לבין"

רוני וניר בן הרוש
"יש גם פוצי מוצי בין לבין". רוני וניר
רוני וניר בן הרוש, כפר סבאים הייטקיסטים והורים לשתי בנות קטנות, מתאמנים ביחד מפעם לפעם. "אנחנו מאוד מעודדים אחד את השני לעשות ספורט ומנהלים לו"ז שלם סביב זה", מספרת רוני. על הבנות שומרת הדודה בזמן שההורים נותנים אחד לשני מוטיבציה לעבוד קשה על המכשירים. "ניר מתכנן את האימון ומדרבן אותי. אנחנו אוהבים לעשות ביחד חדר כושר או בריכה, אנחנו עושים מכשירים ביחד, סט אני וסט הוא, הוא מכוון לי את המכשיר ושם לי מגבת לפני שאני עולה".

האימון המשותף, לדבריה, נותן לזוגיות שלהם ערך מוסף מכמה בחינות. "זה נחמד לראות שלבן הזוג שלך אכפת מהצורה שלו, אני לא יודעת איך הייתי מרגישה אם הוא היה מתבטל... זה גם נותן לגיטימציה למראות קשים של שנינו מתחזרים על מגש פיצה ונותן לנו איזושהי נחמה לגבי העתיד: אנחנו יודעים שנזדקן יפה יותר".

להתאמן עם בעלה, היא אומרת, זה הרבה יותר כיף מאשר להתאמן לבד או עם חברה: "אימון עם בן הזוג שלי הורג שתי ציפורים במכה: זה גם דייט וגם סגרנו את הפינה של הספורט. ויש גם פוצי מוצי בין לבין במהלך האימון", היא מודה. "אם אנחנו שוחים אז אחר כך מתפנקים יחד בג׳קוזי, ותמיד יושבים לשתות קפה בסוף".

מתאמנים ביחד
"המאמן אורן תמיד נוזף בו שיעבוד במקום לשחק". מיכל ועדי
מיכל ועדי ששון, רוקחת ומהנדס, הורים לשלושה מראשון לציון, התחילו להתאמן יחד לפני קצת פחות משנה. "חזרנו מתאילנד, שם טחנו אננס ושייקים בחוף והרגשנו כאלה בטלנים, שהחלטנו שכשחוזרים מתחילים ספורט", מספרת מיכל. "אני חרוצה ומושכת את עדי שמשחק אותה עצלן, אבל ממש התחזק מאז שהתחלנו". 
מיכל ועדי ששון
"אני חרוצה ומושכת את עדי שמשחק אותה עצלן, אבל ממש התחזק מאז שהתחלנו". עדי ומיכל

לפני ההחלטה הדרמטית מיכל נהגה להתאמן אבל סלדה מההמוניות, ועדי רק שיחק כדורסל. אז הם הלכו הכי אינטימי שיש. אם כבר שניים, אז שיהיה איכותי. "אנחנו עושים אימון אישי פעם בשבוע במקום שנקרא undercontrol. במהלך האימון יש צחוקים: עדי מחבק מנשק ונוגע, כי כזה הוא וזה לא משנה איפה, והמאמן אורן תמיד נוזף בו שיעבוד במקום לשחק. העניין הוא למשוך אחד את השני לספורט, כי הרי אף פעם אין כוח. ככה, כשזה בלו"ז של שנינו, אז מפנים זמן ועושים ספורט. הביחד זה הדובדבן – למרות שתמיד אנחנו מגיעים גמורים מכל השבוע והמירוץ של החיים, אחרי האימון אנחנו יוצאים מרוצים וממשיכים את הערב לסושי או פלאפל או משהו נחמד אחר".

היית אומרת שזה משפר את הזוגיות?
"בטח! עדי פוגש בי בטייץ, וזה תמיד מקרב ביננו. וברצינות, בגלל שאנחנו מכריחים את עצמנו ללכת יחד לאימון, אנחנו מקשקשים וצוחקים יחד תוך כדי וכמובן שזה מקרב ומחזק. זו שעה שהיא רק שלנו. אנחנו לא רק זוג, אנחנו גם חברים טובים, ומבלים פחות מדי זמן ביחד לטעמנו. לכן לעשות כושר יחד זו הזדמנות מצוינת". 

>> בוער בפייסבוק: עשיתי סקס הורים אתמול בלילה