זוג במיטה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אז נוותר, הא? | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
יועצי הזוגיות לנשואים תמיד חוזרים ומייעצים לא לוותר על הדייטים, גם כשיש כמה ילדים, שתי קריירות וכיור מלא כלים לתחזק. ריטה טמפלטון, אם לארבעה בנים אנרגטיים, בלוגרית ועיתונאית, החליטה לאתגר את העצה השחוקה הזו וליצור השוואה קלה בין דייטים של הורים לאלה של מי שאין לו ילדים, על מנת שההורים, רגע לפני שהם קובעים 'דייט נייט' קבוע ביומן, יחשבו על הנושא לעומק. הפוסט גרם להזדהות עמוקה והתפשט ברשת כאש בשדה קוצים.

>> לעמוד הפייסבוק "להיות הורים טובים" עשיתם לייק?

"צאו עם הבעל לדייט! מייעצים המומחים, זה שאתם נשואים עם ילדים לא אומר שהניצוץ צריך למות! פלרטטו אחד עם השני, תחזקו את הרומנטיקה!", כותבת טמפלטון. "זה נשמע באמת פנטסטי... בתאוריה. זה קצת כמו שלפני שיש ילדים אז כולם נשבעים שלעולם לא יתנו להם אוכל תעשייתי, או לשחק בטלפון. בפרקטיקה, לרוב זה פשוט לא פרקטי. אני די בטוחה שבבוקר, כשאני מצחצחת שיניים עם פיג'מה מלאת פליטות, ומספרת לבעלי שנכנס לי קקי מהחיתול מתחת לציפורניים וששכחנו לשלם את חשבון המים, לא ממש בא לו לפלרטט איתי. אני לא אומרת שזה לא חשוב לשמור על הקשר הזוגי, זה דורש עבודה, אבל ככה גם הילדים, ושאר המחויבויות. והג'אגלינג הזה לעולם לא ישאיר את הילדים במקום האחרון. גם כשכן מנסים לשמור על הניצוץ, זה נראה מאוד אחרת. דייט אחרי ילדים מאוד שונה מדייט לפניהם".

עוד ב-mako בית ומשפחה:

בשלב זה של הפוסט הוויראלי, יוצרת טמפלטון השוואה של כל שלב בדייט עבור הורים, ולא הורים:

ההתכוננות

לא הורים: עושים סיבוב נינוח בקניון כדי למצוא בגד חדש לערב, ואולי אייליינר חדש, או מניקור. מגיעים הביתה, נכנסים לאמבטיה מפנקת, משקיעים בחפיפה וקונדישינר עם אקסטרה לחות, טיפול פנים, גילוח כל חלקת עור בגוף כשברקע מוזיקה נעימה. משקיעים באיפור, שיער ותלבושת, לא שוכחים תחתונים שווים. מתרגשים נורא לקראת הדייט.

הורים: מבלגנים את הארון כדי למצוא שם משהו מחמיא שלא לובשים כל יום. מתעצבנים. מתפשרים על משהו. נזכרים בטיולים הנינוחים בקניון. נזכרים שהאייליינר חוסל כשהשתמשו בו כצבע לציור. מביטים בשעון, מתקלחים מהר, מנסים לעבור על כל רגל עם סכין גילוח, עוברים גם על בית השחי והמפשעה אם יש זמן, מתעלמים מהילדים שמתדפקים על הדלת. שמים קצת איפור. אוספים את השיער כשהוא רטוב. לובשים תחתון מחטב. מתחילים להתרגש ברגע שעוזבים את הבית.

היציאה מהבית

לא הורים: לוקחים תיק, טלפון, מפתחות, מבט במראה ויוצאים.

הורים: דואגים שהילדים אכלו ושהמטבח לא נראה כמו אסון. משאירים את כל האינפורמציה החשובה למטפלת, אומרים שלום לילדים שמתנהגים כאילו נוטשים אותם לנצח. נותנים עוד חיבוקים ונשיקות בלי שכל הבגד יתמלא באוכל ונזלת. חומקים החוצה. מבינים שהשארתם את הטלפון בבית. חוזרים ועושים הכל שוב.

זוג בדייט- אפליקציות (צילום: Thinkstock)
לוקחים את הזמן? הם רווקים | צילום: Thinkstock

הדייט

לא הורים: הולכים למסעדת יוקרה, מזמינים בלי להסתכל על מחירים. נהנים מצחוקים ושיחה חיה על תרבות ואקטואליה. דנים לאן תמשיכו משם. הלילה רק התחיל והאפשרויות רבות.

הורים: הולכים למסעדה שיש לכם קופון שלה, מרגישים בזבזנים כי הזמנתם קוקטייל. מתלהבים שלא צריך לחתוך לאף אחד את האוכל לחתיכות קטנות. בודקים כל כמה דקות שאף אחד לא התקשר ומה השעה. משלמים למטפלת לפי שעות, ובכל מקרה בשעה 23:00 אתם כבר גמורים כי הילדים קמו בשש.

אחרי הדייט

לא הורים: בדרך הביתה מחליטים אם לחתוך או להמשיך. אם הדייט נגמר, חוזרים, מורידים איפור, לובשים משהו נוח, הולכים לישון בנעימות, מתעוררים כשמתעוררים. אם ממשיכים הלאה, מדליקים נרות, מוזגים יין וחושפים את התחתונים השווים והרגליים החלקות.

הורים: חוזרים הביתה, משלמים הון למטפלת, מנסים לא לחשוב על עלות הדייט הזה, מביטים בילדים הישנים והלב מתמלא באהבה ותדהמה מהגעגועים שחשתם. מורידים איפור, מקלפים את המחטב, לובשים משהו נח, מפהקים. חושבים אם להקדיש כמה דקות לסקס או פשוט ללכת לישון. מריירים על הכרית עד שילד מעיר אתכם באמצע הלילה. מתעוררים עם אור ראשון כדי להכין אוכל לילדים הרעבים.

"הרומנטיקה חשובה בחיי הנישואים", מסכמת טמפלטון, "אבל זה קצת יותר מורכב כשיש ילדים. אני חושבת שעד שהם יגדלו קצת אני אסתפק בסרטים בטלביזיה ובפופקורן במיקרו, ואשמח בכך שלבעלי ממש לא אכפת אם הרגליים שלי חלקות או לא, וכמה הבגד שלי חדש. הכל בסדר כל עוד אין קקי מתחת לציפורניים שלי".