נקרענו כך  (צילום: jupiter images)
האישה, לרוב, לא תמהר לחזור לעמדת המטפלת | צילום: jupiter images

תהיתם פעם איך זה יכול להיות שכל הגברים הגרושים מסתדרים להם צ'יק צ'ק בזוגיות נוספת, נישאים ומקימים בית שני ואילו הנשים הגרושות נותרות להן לבדן, מאחור, עמוק בתוך חורבן בית ראשון? מחקר חדש שופך אור על התופעה ומציע שאולי ההבדל העיקרי נמצא בכח הרצון. מסתבר שהגברים פשוט רוצים להתחתן שוב הרבה יותר מהנשים, זאת למרות ששני המינים עברו את אותה חוויית גירושים, שפעמים רבות היתה קשה וטראומטית.

לגברים קשה להיות לבד

במחקר, שהוזמן על ידי חברת טיים וורנר, השתתפו 2,000 גברים ונשים גרושים, והוא הוכיח את מה שכבר הצלחנו לראות בשטח: 47 אחוזים מהגברים שהתגרשו מעוניינים להינשא בשנית לעומת רק 20 אחוזים מהנשים הגרושות, שממש לא מעוניינות למהר ולחזור על החוויה.

הגברים לא רק מתכוונים ורוצים אלא גם פועלים, ו-42 אחוזים מהגברים שאמרו שהם מעוניינים למצוא אישה הודו גם בכך שהם מוכנים לשלם על שירותים שיעזרו להם להגיע לשם: אתרי היכרויות בתשלום, יועצים, מומחים וקואוצ'רים למציאת בן זוג. רק 20 אחוזים מהנשים אמרו שהיו שוקלות להיעזר בבעלי מקצוע או בשירותים בתשלום לנושא. 31 אחוזים מהגברים הגרושים סיפרו שהם חברים באחד מאתרי ההיכרויות המקוונים, לעומת 19 אחוזים בלבד מהגרושות.

"יציאה לעולם ההיכרויות זה מעשה דבר לא פשוט והוא מורכב בהרבה עבור הגרושים", מסבירה מיני ליין, מצוות החוקרים. "הם היו מחוץ למשחק במשך שנים רבות ויצאו שוב לשטח מתוך חוויה שלילית. ישנם, כמובן, עזרים ומומחים שיכולים לסייע להם למצוא בן זוג ולבסוף להינשא שנית, אבל הדבר החשוב ביותר הוא הרצון לעשות זאת, ובכך ידם של הגברים הגרושים נמצאת על העליונה. כאשר לא באמת מעוניינים למצוא בן זוג, מתוך פחד להיכוות או כל דבר אחר, זה ניכר בכל, אפילו בשפת הגוף".

"לגברים נורא קשה להיות לבד", מוסיפה לדברים שלי פסטרנק, יועצת זוגית וסקסולוגית. "זאת בניגוד לנשים, שאחרי גירושים, ולרוב גם אחרי שגידלו ילדים, חוות לראשונה בחייהן תחושה של ספייס, בלי הדחיפות הזאת למצוא בעל ולהיכנס להריון כפי שהיתה להן בפעם הראשונה והן לא רצות לתוך זוגיות נוספת. גבר מיד יחפש עוד מישהי שתיתן לו את המקום החם לחזור אליו. מישהי בטוחה, שתספק בית, את הסקס המוכר וגם אוכל. לגבר נורא חשוב להיות מטופל, והאישה, שהיא לרוב המטפלת, פחות בלחץ להיכנס לכל זה שוב.

"תופעה מעניינת שאני נתקלת בה היא דווקא נשים גרושות שנכנסות ליחסים עם בחורים רווקים. גרושות פלוס ילד מבוקשות מאוד על ידי רווקים, גם כי הן לא משדרות את הנואשות של הרווקות, וגם כי הן הוכיחו כבר שהן יודעות להקים בית, לטפל בילדים ועדיין טובות במיטה. הן יודעות מי הן, והרווקים אוהבים את העובדה שהן באות עם ניסיון. זוגיות שנייה היא פעמים רבות טובה יותר מהראשונה, שבה גם הגברים וגם הנשים משכילים למצוא מישהו שמתאים יותר לצרכים הנוכחיים שלהם".

>> גירושים מנומסים: יש דבר כזה?