"אני נשוי 25 שנה.

"מהשנה הראשונה של הנישואים אני חושב על גירושים. אישתי לא באמת מתאימה לי. לא יודע מה עבר עלי אז בשנות העשרים. יצאנו שנה, היינו צעירים, טיפשים. אז אני לא הייתי אטרקטיבי במיוחד והיא בכל זאת רצתה אותי אז זרמתי עם זה. חשבתי שאם לא אלך איתה אשאר רווק לנצח. אף אחת לא תרצה אותי.

"בחלוף הזמן נולדו לנו שני ילדים נהדרים ואני הפכתי לאיש עסקים מצליח מאד. עשיתי המון כסף. אבל המון. היום אני נחשב בין עשירי הארץ. אנחנו גרים בבית מפואר מאד וחיים חיי מותרות פלוס פלוס פלוס. כבר הרבה שנים שאני יודע שאני אטרקטיבי מאד ונשים מתות עלי. עלי ועל הכסף שלי. אני לא טיפש ואני יודע שנשים מתות על מצליחנים עשירים. כל השנים אני מבלה עם נשים ומבזבז עליהן כספים. אשתי תמיד חושדת, מידי פעם זורקת משפט לאויר אבל בגדול היא לא אומרת כלום. אני לא מחסיר דבר מהבית. חום, אהבה, ארוחות ערב, בילויים, נסיעות מחלקה ראשונה, הכל מהכל. אני איש משפחה טוב.

"עכשיו אני נראה טוב, רזה ומטופח והיא מאד שמנה ומתלבשת עם אוהלים. הזדקנה. לא נראית טוב. אם היום הייתי צריך להיתחתן איתה הייתי אומר לא ולא. אני מסתכל עליה ולא מבין מה אני עושה איתה. כבר שנים אין לי משיכה פיזית אליה ואני גם לא מעריך את הסגנון שלה. היא הפסיקה לעניין אותי וכל כולי מתעניין כל הזמן בנשים אחרות. צעירות וחתיכות רוצות אותי, מתאהבות בי ואני לא זז מהבית. לזכותה יאמר שהיא אמא טובה ואשת משפחה למופת. תמיד יש ארוחות משפחתיות מפוארות, הילדים שלנו אוהבים אותה מאד וגם הנכד החדש שלנו משוגע עליה. היא אישה חמה ומשפחתית. על זה אין לי טענות. יש לי משפחה, תענוג. מאוחדים, נהנים ביחד, כולם מסודרים וכל בר דעת היה מתחלף איתי.

"בחברה אני מתבייש בה. גם במראה החיצוני שלה וגם היא לא הגאון מוילנה. ובכל זאת אני לא עוזב. חולם על גירושים, מפנטז על חיים חופשיים בלעדיה אבל לא בא לי לחלוק את המיליונים ולהישאר עם חצי ולכן אני נשאר. אני כבר בן 52 ומרגיש שהחיים עוברים מהר ואין לי מספיק חוויות. אני יכול לעשות הכל ואני תקוע איתה. תכף מזדקן ואהיה מקומט וביזבזתי את החיים שלי ואין הזדמנות שניה".

כסף הוא לא הכל

יקירי,

אתה יהיר ואשתך בשבילך היא מובן מאליו. אתם שנים ביחד ואתה לא מצליח להבין את ההפרדה בין אהבה משפחתית לאישתך לבין אהבה רומנטית מלאת תשוקה. במקרה שלך המציאות מראה שאתה מפנטז על חיי חופש אבל האהבה המשפחתית מנצחת.

אני מבינה מה קוסם לך. יש לך את האופציה להיתרגש. יש לך את כל הכלים להשיג הכל. יש לך פיתוי גדול להרפתקאות, וכן זה כיף וקשה לעמוד בפני זה. אבל בשורה התחתונה ועל כך אתה מצביע ברגליך זה כנראה לא מספיק חזק והמשקל בכל זאת נוטה למשפחתיות יותר מהבלגן שבחוץ. וככל שמתבגרים הצורך בחמימות משפחתית גובר והפחד להיזדקן לבד מנצח הכל. ואפילו כסף לא קונה את זה.

אם היית אומר לעצמך את האמת היית הרבה יותר שלם ומאושר. זה באמת מאד נעים להצליח ועשות המון כסף, אין ספק שזה נותן בוסט לביטחון ולגבריות. זה מאד נעים להיות מוקף נשים ולהרגיש אטרקטיבי ורצוי. ובמיוחד למי שבעברו חשב שהוא לא כזה. החיים האירו לך פנים. הבאת את הקבלות על כך שאתה שווה ומוצלח, אבל הסיבה שאתה עדיין נשוי לא קשורה לכסף או לפחות זו לא הסיבה המרכזית. הרי אם תתגרש תחלוק את המאות מליונים ועדיין תישאר מאד עשיר ועוד הזרוע נטויה ואתה עדיין עובד וממשיך להרוויח. מה גם שיש לך אישה טובה שהיא אם ילדך וסבתא לנכדיך ובסוף ממילא הכל עובר אליהם. אז כסף הוא לא מרכז הכובד בהחלטה.

אז מה כן? כל מה שלא נעים לנו לומר לעצמינו. החולשות. אז אנחנו נתפסים על סיפור יפה ומדבקים אליו כאילו הוא היה האמת.

זוג מבוגר יושב מול השקיעה בפארק צ'יטוואן, נפאל
משפחה מלוכדת חשובה לא פחות | אילוסטרציה: Shutterstock

אישתך אולי לא מלכת היופי והחוכמה אבל אתה איתה שנים רבות. קשור אליה. בניתם משפחה יפה וגם להצלחה שלך היא שותפה. היא זאת שנותנת לך יציבות ,היא תמיד שם בשבילך, היא ליד מיטת חוליך, היא היתד של הבית. הפחד לאבד את כל זה זו הסיבה להישארותך.

לא לעולם חוסן. יש לך את הפחד שאם תלך יכעסו עליך, הילדים יפנו לך עורף, אישתך תתרסק, תייסר את עצמך ימים ולילות שפירקת את הכל. ותהפוך ללעג בין סובביך. ויש גם את הפחד הגדול שלך מבדידות.

אחרי 25 שנה ברור שאין התרגשויות וסקס מטורף, זה טיבעי וידוע לנשואים הותיקים. אבל יש דברים אחרים חשובים לא פחות. סיפור חיים משותף, צבירת חוויות ביחד, משפחה מלוכדת והאישה הטובה שהיא המשפחה שלך.

אז אם תפנים את זה ולא תתנגד תחיה את המשך חייך יותר שלם ושמח בחלקך ולא תהיה עבד של התירוצים והחירטוטים שלך לעצמך.

>> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?

 בבקשה: Yaely_b4@walla.com

>> לכל הטורים של יעל ברון

הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת