"אני מיכל והסיפור שלי מסובך. אני בלב הדרמה. כרגע סערת הרגשות מבלבלת אותי. אני חייבת להתאפס.

"יש לי חבר ואנחנו גרים ביחד. אנחנו יחד כבר חמש שנים. הוא אוהב אותי ומעולם לא אכזב. הוא תמיד דואג שיהיה לי טוב. הוא מהגברים הנדירים שנותנים ביטחון מלא לאישה שלהם. איש משפחה בלי שטויות בראש.

"עיקר הבעיה שלנו היא כלכלית. אנחנו מרוויחים מעט ויש לנו הרבה הוצאות. אין לנו מספיק ואנחנו תמיד במינוס ובדאגות מה יהיה בעתיד.

"אנחנו בני 36 ולשנינו יש ילדים מנישואים קודמים. אפשר לומר שאנחנו זוג לא רע. כל זה היה נכון  עד שהכרתי את איציק.

"איציק מבוגר ממני בהרבה, נשוי ומאד עשיר. הכול התחיל בצחוק. אנחנו גרים באותה עיר ושנינו באותה קבוצת ריצה. כל בוקר רצים עם הקבוצה אבל אני והוא בולטים בשטח ומאד צמודים. עוזרים אחד לשנייה מביאים אוכל אחד לשנייה. מהר מאד זה גלש לרגשות ותשוקות וכך הלך והתפתח הרומן.

"זה שקוף שאנחנו מחוברים. כולם מדברים עלינו. רואים את הניצוצות בעיניים של שנינו שאנחנו ביחד. כולם מתעייפים בריצה ומתים שזה כבר יגמר ואנחנו רוצים לרוץ לנצח. לא מתעייפים. יש לנו תשוקה מטורפת וכמובן שהסקס אלוהי.

"אבל...

"איציק לא רוצה לעזוב את אשתו. הוא אמר לי חד משמעית שזה לעולם לא יקרה. לא משנה כמה כייף יהיה לו איתי, את הבית הוא לא עוזב. אני עם הזמן חושבת לכיוון ומתחילה לטפטף לו. החיים שלי עם איציק יהיו טובים יותר. יהיה לי הכל. לא אצטרך לדאוג לכלכלה. גם עכשיו ששנינו לא פנויים וזה רומן אסור הוא נדיב מאד כלפי ונותן לי הרבה כסף ומתנות. מסעדות הכי טובות ובתי מלון מפוארים, כרטיס אשראי פתוח ונעים לי. אני חיה את החלום.

"חבר שלי עלה עלינו. זה לא היה קשה. ועכשיו אני צריכה לקבל החלטה. או לתקן את הקשר עם בן זוגי הפגוע. שכועס אבל מוכן לסלוח. או להיפרד ממנו ולהמשיך להיות מאהבת של איציק. כסף לא יחסר לי אבל הוא לא יהיה עד הסוף שלי.

"מה שהיה לפני לא יכול להיות. אני נתתי את מילתי לבן זוגי שההחלטה שאקח היא מלאה בלי זיגזגים. או, או, אין גם וגם.

"האם להישאר עם גבר טוב ואוהב בלי כסף ובלי תשוקה רק בשם היציבות או לעזוב אותו וללכת על טייטל מאהבת של גבר נשוי. ים של ריגוש,  בלי הבטחות לעתיד אבל עם הווה מסעיר וחושני".

אישה חוגגת לבד בסלון (צילום: shutterstock)
לעשות דברים מהסיבות הלא נכונות יכול להרוס הכל | צילום: shutterstock

יש אפשרות שלישית

מיכל (השמות כאן בדויים, כמובן),

לפי מה שאת מתארת כל האופציות פתוחות בפנייך ובן זוגך מסכים לחזור כאילו כלום לא קרה. גם הנשוי שלך מוכן להמשיך איתך באותה הוורסיה.

המציאות אומרת שכל החלטה שתיקחי יש בה יתרון מצד אחד אבל עם המון קושי. לחזור לבן זוגך ולהפסיק את הקשר עם איציק זה קושי כפול ומכופל. זה לתקן ולתת מעצמך בבית תוך כדי עצב על פרידה מאהוב ולא בלב שלם. קושי נוסף הוא הניסיון לנצור את תשוקתך העזה לאיציק ולוותר על חבילות המזומנים שהוא מביא אתו.

האם זה בכלל אפשרי או ישים?

אין ספק שלחיות בלי כסף זה קשה מאד ויוצר טרדות ודאגות. אבל הסיפור בעומקו הוא אף פעם לא רק כסף. כסף מסמל הצלחה, מעמד, אינטליגנציה, יכולות וכישרון. אין ספק שזה מייפה ומגרה יותר ממקום של חוסר, של כישלונות וחוסר הצלחה.

איציק מסמל בשבילך את החיים הטובים, הוא "משמן" את הקשר בינכם כי אין לו הרבה מה להציע לך. הוא נשוי, נעול ומבוגר והוא חייב להביא אתו פיתוי נאות. זה מסנוור

איציק מסמל בשבילך את החיים הטובים, הוא "משמן" את הקשר בינכם כי אין לו הרבה מה להציע לך. הוא נשוי, נעול ומבוגר והוא חייב להביא אתו פיתוי נאות. זה מסנוור וזה גם מה שנותן את הפיקנטיות והריגוש.

על מנת לתקן את הקשר הקיים שלך את צריכה רצון עז, שלמות עם המהלך ואהבה בלב. אני מאד סקפטית, אם לומר את האמת. את בליבך קשורה לגבר אחר, את לא מעריכה ואוהבת את בן זוגך אבל הוא היחיד שנותן לך יציבות ובאמת שם בשבילך. זלזלת בו. הלכת למקום אחר והלב הוא לא סוויץ' של און ואוף. אז אולי תחזרי אליו מתוך ההיגיון ולא מהמקום שהוא היה רוצה שתהיי. 

ובאשר לאיציק. אם תיפרדי מבן זוגך ותהפכי לאישה פנויה את מפרה בכך את האיזון שהיה ברומן. שניכם הייתם קשורים בקשרים בבית ועכשיו יש לך זמן בשביל איציק. יותר מידי זמן ממה שהוא יכול וצריך. הקשר יראה אחרת והציפיות שלך מאיציק ישתנו. רמת הלחץ תעלה ומן הסתם הרצון שלך להיות אתו יגבר וזה מה שיחרב את האיזון העדין שהתאים לשניכם לפני המהפך.

אני לא אומר לך מה לעשות. זו החלטה שלך ורק שלך. אני מראה לך את המקומות שאולי לא חשבת עליהם.

יתכן שהאופציה שלא הזכרתי  היא המנצחת. וזה אומר פרידה משניהם. עם בן זוגך את לא באמת שלמה ומה שהחזיק את הקשר לא באמת עובד, ועם איציק זו אפיזודה נעימה ומתגמלת אך ללא הבטחות לעתיד אבל עם הבטחה ברורה להיפגע.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון