בדיעבד אני חכמה גדולה. אני פנינה. אני בת 42. בעלי בן 44.

17 שנים אני נשואה ליריב. תמיד חשבתי שאצלנו זה הכי טוב. שאנחנו מודל לחיקוי. כל החברים תמיד שיבחו את הקשר ביננו ואפילו שאלו מה הסוד שלנו לזוגיות מהממת כזאת.

לפני שבועיים, סתם ככה, בערב אחד ללא שום הכנה בעלי זרק לי פצצה. "אני רוצה להתגרש". הוא סיפר שכבר זמן מה הוא לא מרגיש אהבה אליי ושהכיר מישהי. "אני יודע שזה כואב לך, אבל אלה הם חיי ואני רוצה למצות אותם", אמר והיה נחוש.

אני גמורה. ממוטטת. האמת שראיתי כל השנה האחרונה שינוי אצלו ולא אמרתי מילה. המשכתי לשחק את המשחק שהכל טוב. ראיתי שהוא רזה 10 קילוגרמים, ראיתי שהוא באובסס על חדר כושר, ראיתי המון בגדים חדשים בסטייל שונה מהרגיל, ראיתי שיחות טלפון ארוכות בשעות לא שעות, ים הודעות, קיבלתי דחיות רבות על היוזמה שלי לסקס, ראיתי היעדרויות מהבית ונסיעות לחו"ל לעיתים קרובות ולא אמרתי מילה. התעלמתי, שכנעתי את עצמי שאני מדמיינת. רציתי להאמין שכל מה שאומרים לנו על הזוגיות שלנו זה נכון ואני סתם פרנואידית. לא פציתי פה. רק עכשיו אני מבינה את כל התמונה. פתאום אני רואה הכל בבירור.

איך קמים מהלם כזה?

היית שם עם עיניים סגורות

פנינה,

אכן תקופה לא קלה לפנייך, אך עם הרבה תרומה לחייך. תקופה של חשבון נפש וצלצול השכמה שאולי לא היה קורה לך, אילולא בעלך שהחליט לזרוק את הפצצה בבית.

מי שישן שינה עמוקה, לא רואה מה קורה סביבו. ויש לפחות משהו אחד טוב בקרייסס הזה - התעוררת מהחלום הוורוד והמזויף שחיית בו עד היום. עכשיו את על קו האמת, אולי זה יותר קשה אבל זה יותר נכון מלחיות עם מי שליבו לא איתך. עדיף לחוות את האמת הקשה על פני חיי שקר "יפים".

אני מאמינה שכל הזמן הזה את ראית הכל בבירור והדחקת, הפחד שזה יביא לפרידה שיתק אותך. בתוך תוכך ידעת, אין לי ספק שפעמים רבות אמרת לעצמך שמשהו ביחסים שלכם לא תקין, אבל לדבר על זה ולשים לו ברקס - זה אומר להתמודד עם קרע, פרידה, אמת, ולא היית במקום הזה. ברחת מזה, את היית שם עם עיניים סגורות ורועדת מפחד ולכן קיבלת את הבשורה כביכול בהפתעה גמורה. בעלך במהלך כל השנה מאותת לך אפילו בלי מאמץ להסתיר (אולי לא במודע) שהוא לא כתמול שלשום, מנסה לדחוק אותך, מחכה שתתפוצצי כבר, ואת בשלך - משחקת ב"כאילו מאושרת". מה שלא גרם לו למשיכה גדולה (ההיפך).

אני בטוחה שהמוני אנשים (גברים ונשים) יזדהו איתך על סיטואציה כזאת, ואולי בזכות הטור הזה יקומו על רגליהם, יתעוררו מהחלום ויעשו מעשה. בעלך מצא לו אהבה חדשה וזה באמת מכאיב מאד, אבל יש חיים אחרי הגירושים ולפעמים זה יכול להיות הדבר הכי טוב שקרה לך.

בהתמודדות עם אובדן יש כמה שלבים. זה מתחיל בכעס עליו, אחר כך כעס על עצמך, כעבור זמן באה ההשלמה ולבסוף ההבראה וההארה. לזמן יש משמעות, אך חשוב מאוד מה עושים בזמן הזה. זה ישמע לך זר כרגע, אך בכל מצב קשה יש גם יתרון. היתרון שלך הוא בכך שיצאת מהתמימות והאמונה המלאה עם עיניים עצומות ומעכשיו את תעשי עבודה עם עצמך וכלום כבר לא יפיל אותך.

עכשיו זו תקופת משבר ומתקופות כאלה רק מתחזקים, ובתנאי שלא תסיקי שכל הגברים בוגדניים וכולם חארות ותסתגרי. יש גברים ואנשים נפלאים את צעירה ועוד החיים הטובים מחכים לך.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון