האמת שיכולתי לכתוב טור מלא רק על שני ודני. אפשר ללמוד מהם הרבה על למה יחסים עובדים, או לא עובדים, ומה באמת צריך לעשות כדי להצליח.

הם פשוט לא מדברים.

שני יקרה, את רוחנית. את מתגאה בזה. את הבאת את האמירה הזאת, את הדגשת אותה אז לכי על זה. תהיי שלמה עם מה שאת. וכשאת תהיי סגורה על זה לא יהיה ספק לאף אחד, גם לא זלזול.

ממקום של גאווה זה הפך להיות מוקש.

את סופגת וסופגת  ולא מדברת. לא רוצה לעשות דרמה ולזעזע את הקשר, מפחדת לאבד ובכך את הולכת ונחלשת ולבסוף מאבדת. כשאת במצב תמידי של אנדרדוג את מסתפקת בפירורים שזורקים לה, וזה מה שגורם לה לפרידות. זה מה שקורה לך תמיד.

הפעם תעשי את זה אחרת. הכל על השולחן.  תאמיני לי. רק ככה זה עובד. להכיל זה עוצמה, הכלת יתר זה חלושס.

אני גאה בדני על התהליך שהוא עובר, על שינוי הגישה ועל היכולת לצאת מהקונכייה שהוא היה בה ולתת את עצמו. הוא באמת שם. לפחות מנסה. הכל היה כל כך יפה וחם, רומנטיקה והמון תשוקה. הוא חשב בקול רם "איך מכל הבנות שידכו לו דווקא אותך", ואת שני לקחת את זה קשה.

זה נגע לך ביבלת. כן , זה מפתיע אותו שדווקא אותך שידכו לו והפלא ופלא, הוא ממש בעניין. בתרגום חופשי זה איך הם קלעו לי בול למרות שביקשתי את ההיפך? זו אפילו מחמאה. נעלבת? תציפי. "דרך לך על הרגל?" תגידי ואז הכל יהיה קל יותר וברור. מה יותר כיף מזה?

לא תציפי, לא תגידי, לא תפתחי, לא תביאי אמת, אין כנות, לא תוכלי להצליח בקשר.

את נחמדה מידי ומכילה מידי זה מציל אותך מעימות, מחיכוך, את בורחת וזה משיג אותך. את אוגרת ואז מתפוצצת אאוט אוף דה בלו.

יש לך מנגנון השמדה עצמית. את כל כך מפוחדת ורגישה וברגע שאת מרגישה שיש לך מה להפסיד את מתחילה לאבד את עצמך ומיד אר כך את בן זוגך. אתם ה-ביה"ס לזוגיות. הקשר בינכם ואיך שהוא נבנה לבנה אחר לבנה זה שיעור עצום לצופים בכם.

דווקא דני הוא כזה מתוק, והיה חמוד והתנצל למרות שהוא לא אמר שום דבר. בשורה התחתונה, כדי שהדבר הזה יעבוד דרוש שינוי מהותי.

עינת בן משה ולירון פז  (צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12)
עינת ולירון | צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12

עינת ולירון: אהבת נעורי

טוב הם חמודים אש. אהבה ראשונה בקומזיץ של הצופים. מה כבר יכול להיות רע. שני ילדים שחווים התרגשות מינית ולא יודעים מה לעשות איתה. או אולי כן יודעים. הכל כל כך נחמד ורומנטי. גם הם לוקים בשתיקות על בטן מלאה. לא מעיזים להפר את האידיליה. אבל זה בסדר כי באהבה ראשונה מותר לטעות, מותר לא לדעת, מותר לגשש באפלה. לפחות מפנימים את השיעור.

"חתונה ממבט ראשון" זה אוניברסיטה ליחסים בין בני אדם. אין לי ספק שהתוכנית נותנת לצופים ערך מוסף ומסר ברור על טעויות כל כך נפוצות ואנושיות בזוגיות. כל אחד רואה שם גם את עצמו. כולנו מפחדים להיפגע, כולנו מפחדים מדחייה, כולנו אפרוחים במדגרה, כולנו צמאים לאהבה.

דברו, תקשרו, דברו, תקשרו!

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון