איזו עונה הייתה לנו. אוניברסיטה למערכות יחסים. אפשר ללמוד כל כך הרבה על התנהגויות ועל השוני בין בני האדם. התגובות, המגננות, המסכות, הפחדים, חוסר הביטחון. הכל מהכל וכל זה מצולם בזמן אמת.

איך לפעמים התחייבות לתהליך של 50 יום ביחד כמו גזרת שמיים משנה את הסדרים, את מאזני הכוחות ומרכזי הכובד.

הגר וניר: מסע חיזורים

המרתקים ביותר הם הגר וניר. אצלם זה בולט לעין. הגר הגיעה סקפטית, מרוחקת, מפוחדת ומאד שיפוטית ולא נעימה. היא עשתה הכל על מנת לקרר את ניר, הקפיאה אותו ונתנה לו כתף קרה אין ספור פעמים. הוא ספג ממנה דחיות על ימין ועל שמאל. היא אפילו לא הייתה מודעת למעשיה. היא פשוט פעלה מתוך שיתוק וחרדה.

רק כאשר היא הרגישה שניר מתרחק ומתחיל לחשוב ברצינות על פרידה ממנה אז התעוררו לה החיישנים והיא פתחה במסע חיזורים והתרפקויות עליו. היא עפה עכשיו הרבה יותר ממנו. הוא כבר נכווה ממנה ועכשיו הוא זהיר. ודווקא עכשיו היא מאד רוצה. הגר רוצה את מי שלא רוצה. היא קיבלה גבר אפוי שבשל לקרבה, ורק כשהוא החל לעמוד על שלו היא רצתה אותו בחזרה.

עוד לא עבר מספיק זמן למבחן הקשר, אבל מאד יתכן שכאשר ניר יתרכך ויחזור שלם לזרועותיה היא תסמן וי על ההישג ותאבד עניין. אני מאחלת להם המשך ביחד אבל יש לפניהם אתגר לא פשוט.

רוני ונעם: הנשיקה (צילום: מתוך: "חתונה ממבט ראשון 3", קשת 12)
רוני ונעם | צילום: מתוך: "חתונה ממבט ראשון 3", קשת 12

רוני ונועם: החומרים מהם עשויה האהבה

רוני ונועם היו הזוג המבטיח של העונה. הכל זרם להם מהרגע הראשון. הרבה בילויים וצחוק, כימיה טובה, מיניות מתפרצת . בעצם כל החומרים מהם נבנית אהבה, תקשורת וקשר. נועם היה חזק בהתחלה למרות נקודת הפתיחה הבעייתית, כביכול, בנוגע לגובה. על זה רוני התגברה. אבל מה ששבר אותה זה החולשה הכלכלית של נועם וחוסר האמביציה שלו. הוא לדעתה לא חי על הקרקע ועדיין מתרפק על חייו באוסטרליה. זאת נקודת הציון הכי חזקה שלו והיא לא החזיקה לאורך זמן.

רוני מחפשת גבר עם משאבים שעשה כמה הצלחות בחייו ויש לו מקפצה לחיי משפחה ולא גבר בן 37 שנותן לה לשלם על ארוחות ובילויים. זה דחה אותה, היא מאמינה שמגיע לה יותר מזה. והיא ראתה שנועם ישנוני ולא זז בתחום התעסוקתי. יותר נעים לו לרבוץ על הספה ולהתמסטל. זה באמת כיף אבל עם זה לא קונים במכולת. זה לא שרוני היא גולד דיגר אבל כן. יש משהו מאד לא סקסי בגבר מרושש שאינו עושה השתדלות להתפרנס. וזה מה ששבר את הקשר ביניהם.

מה תהיה ההחלטה של דובי ואריק?  (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", קשת 12)
דובי ואריק | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", קשת 12

דובי ואריק: ללמוד מביקורת

דובי ואריק זה היה קוריוז. מה לאריק ולדובי? דובי היא גננת בנשמה. היא בגובה העיניים עם ילדים קטנים, היא אישה טובה אבל לא מבינה את מקומה בעולם. היא מעל 50 בת.ז אבל מתחת ל-20 במנטליות. כל המסע הזה היה גדול עליה באלף מידות.

החשיפה בתוכנית הביאה עליה ביקורות כואבות אך מאד מלמדות. יש מכנה משותף בכל הטוקבקים וכולם מדברים על פער בין מה שהיא חושבת על עצמה ולבין המציאות. אם היא תיקח את הדברים להפנמה ולא לעלבון היא תצא נשכרת בגדול. האמת כואבת אבל מאד מחזקת.

אריק היה יכול להתאפק קצת יותר עם התגובות הבוטות שלו כלפיה אבל האנטגוניזם שהיא עוררה בו לא הרפה בתוכו, וכל מחמאה שדובי נתנה לעצמה עוררה בו חלחלה של ממש. ערב החתונה שבר אותו ודובי הייתה מסומנת אצלו באיקס מהיום הראשון.

דנית ואמיר מנסים להתמודד עם הפערים (צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, קשת 12)
דנית ואמיר | צילום: מתוך: חתונה ממבט ראשון 3, קשת 12

דנית ואמיר: הזוג שלא היה שם

על דנית ואמיר כל מילה מיותרת. דנית לא הייתה שם. היא עם בואה לתוכנית סימנה לה מטרה והייתה מרוכזת רק בזה מבלי לשים לב לדבר. היא התעלמה לגמרי מכל הסימנים שאמיר סימן וסימן בגדול. היא המשיכה להישען ולרצות למרות שהיא נלחמה בקיר בטון, טוב היה אם הייתה פורשת אחרי שבוע. על אמיר אני יכולה לומר שהוא עוד לא אפוי. החיים שלו לא קלים, יש לו פלונטרים לא פתורים בתחומים רבים הוא חומר גלם טוב אבל לא מעובד בעליל. בוסרי. לא סגור עם עצמו, ולכן בחר לרדת למחתרת. אולי הוא עוד יתחזק ויפציע.

הקמפיין המתוק של דניס והדר (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
הדר ודניס | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

הדר ודניס: הדובדבן שבקצפת

זה התחיל צולע. הדר הקיפה עצמה בחומות עצומות. היה לה טייפ קאסט נעול בראש וזה לא היה דניס. פה בא היתרון של ההתחייבות לתוכנית. ללא התוכנית הם היו מחזיקים מעמד יומיים וגם זה בקושי. להדר לוקח זמן להפשיר, להיפתח, לבטוח.  דניס עמד בכל המבחנים בגבורה. הוא מחזר ללא חשש, הוא חושף בפניה את כל כולו כולל החולשות והפחדים (ואפילו את אמא שלו הוא חשף) הוא ג'נטלמן של פעם. חומר טוב. נאה, אינטליגנטי. דניס הבין את המקום שלה ונתן לה את הזמן ברוך ובלי לחץ.

היתרון הענק של הדר זו הכנות שלה והנאמנות שלה לעצמה. בזה היא כבשה את כולנו. וכן, אנחנו עוד נשמע עליהם.

זוגיות זה לא עניין של מה בכך. כמה זה קשה לערבב עולמות שונים לגמרי ולשרוד את זה. כמה מסובך לזווג את הזיווגים ולקלוע בול. כי בסופו של דבר ,הרי הכל זה בכימיה בין אנשים ולא לפי רשימת המכולת היבשה כפי שיותר נוח לנו לחשוב.

מסקנה – אל תוותרו כל כך בקלות. תנו לעצמכם ולקשרים שלכם צ'אנס. לפעמים לאהבה לוקח יותר זמן מדייט וחצי.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון
 
הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת