הפעם אתמקד רק במעין ובבן. זה לא שאין מה לומר על האחרים אבל הזוגיות של מעין ובן היא שיעור לרבים ורבות. אני מאמינה שזה ידבר להרבה מקוראי הטור. הרבה נשים (אבל גם לא מעט גברים) נמצאים היום במקום של מעין בקשר ואולי הכתוב ימחיש וייתן תובנה על טעות כל כך נפוצה והרסנית.

לבקש או לסחוט אהבה זה מתכון בטוח לחטוף דחיה.

מעין מסתערת על בן מבלי לקרוא את הסימנים ואת שפת הגוף שלו. היא רוצה לחבק ולעטוף בלי שום קשר למה שבן היה רוצה. היא סופגת כתף קרה ועוברת הלאה כאילו זה לא היה. מתעלמת מכל האיתותים, ויש המונים כאלה. מעין מרוכזת כל כולה בכיבוש בן מבלי לראות מה קורה סביבה. היא לא באיזון והיא במקום אחר לגמרי ממנו. המקום שלה מחליש ומערער.

הסיטואציה: מעין מכינה לבן הפתעות מוגזמות ליום ההולדת. ערמת בגדים חדשים על השולחן ויין ועוד ועוד הפתעות. למה? מי צריך את כל הפסטיבל הזה אחרי חודש היכרות? זה לא פרופורציונלי למצב ולפז"ם של הקשר.

בן נכנס הביתה. מעין מתנפלת עליו בנשיקות וחיבוקים והוא... נציב מלח. קיבל פלאש של לחצים לפרצוף. מעין ממשיכה כעיוורת.

האכזבה והעלבון שלה נוצרו מגודל הצפיות שלה. היא משום מה ציפתה שבן יקפוץ עליה וישתף פעולה. ואין דבר נורא יותר מלצפות לאהבה ולבקש אותה ממי שלא שם לתת אותה.

בן לא סגור עם עצמו על המאצ' הזה. הוא דמיין משהו אחר לגמרי. ועוד יש לו קונפליקט פנימי ,אמנם מידי פעם נראה שהוא נהנה להיות עם מעין וזה כי היא באמת חמודה ממש נעימה. אבל יש לו עוד הרבה שאלות וחסמים בהקשר שלה. הרבה מכך קשור ללוק החיצוני. ובעיקר לנושא המשקל. הוא עוד מתלבט ומהורהר כולו בעוד מעין מוכנה להתחתן כדת משה וישראל כבר הערב. מבחינתה הוא פסגת החלומות.

הוא הטייפ קאסט שלה. אבל היא אנטי תזה לשלו.

ההתנהגות המלחיצה וה"אונסת" מרחיקה את בן ממנה. בהתחלה זה עוד זרם איך שהוא אבל עם הזמן הלחץ גבר. זה מאד לא כיף להיות זה שנורא רוצה והשני פחות. אבל זה גם נורא לא כיף להיות זה שרוצים ממנו אהבה יותר ממה שהוא מרגיש ומוכן לתת.

אלה יחסים שמועדים לפירוק. אלא אם מעין לוקחת 10 צעדים אחורה, מפסיקה לרצות ולהתחפש לאישה המושלמת ומתחילה להיות אותנטית ולקרוא מפה. לשים לב לתגובות בן זוגה. למדוד דופק על מנת להבין האם יש כאן שותף להסתערות.

מבחינה מנטלית מעין בשלה לקשר לעומת בן שהגיע מהוסס וסקפטי. היא הגיעה לתוכנית עם מטרה ברורה, חדה ומיידית. הזדמנות למצוא בן זוג בתוך פורמט ש"מאלץ" כביכול להישאר ביחד מעבר לדייט הראשון, זה מאפשר לה לעבור את המחסום הראשון ולהראות לגבר את הטוב והמתוק שבה. הטעות שלה היא במינון. גם עוגת קצפת משובחת ככל שתהיי אם נאכל את כולה בבת אחת נקיא את נשמתינו ונקבל הרעלת סוכר.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון