אישה בז'קט שחור
משהו לא טוב קורה כשאני מעוניינת | אילוסטרציה: thibault debaene, unsplash

היא הגיעה אלי לקליניקה. אישה יפה מאד, סופר מטופחת ומאובזרת במיטב האופנה - הוט קוטור ממש. היא סלב וכולם מכירים אותה. היא גם בת 39 ורווקה.

היא בדילמה עם עצמה. בגיל הזה כבר כולם סביבה התייאשו ממנה, וכבר לא מאמינים שתתחתן. כל השנים היא לא רצתה אף אחד או שרצתה את מי שלא רצה אותה והיו הרבה מזה ומזה אבל שום קשר לא הוביל למשהו רציני.

עד שלפני שנתיים היא הכירה את גיא, הגבר שכל אמא פולניה חולמת בשביל הבת שלה. הוא גבוה ונאה, שיער בהיר שופע, עורך דין מצליח, בעל דירה משלו במגדל מפואר, ונוהג ברכב יוקרתי. "הוא מאוהב בי ועושה בשבילי הכל", היא מספרת. "הוא מעריץ אותי, בא איתי לכל אירוע כולל אירועים משפחתיים, המשפחה שלו מחבבת אותי ומחכה, כמו המשפחה שלי, שיציע לי נישואים".

רק עניין אחד לא היה פתור. היא לא הייתה בטוחה שהיא באמת אוהבת אותו. "אני שואלת את עצמי האם הוא רק ממלא לי פונקציה של זוגיות שלא הייתה לי מעולם? האם זה הגיל דוחק בי או אני באמת שם? אולי אורח החיים שלו קורץ לי?", היא מתלבטת.

היא חוששת לעשות צעד רציני ולגלות שהיא לא אוהבת אותו באמת. "אני לא מרגישה משיכה חזקה וגם לא ריגוש מטורף", היא מסבירה. "נעים לי, אני רגועה, לא חוששת מבגידות, בטוחה באהבה שלו אלי. אבל הוא לא באמת מרטיט אותי כמו שאני רגילה. הוא זמין, הוא כל יום איתי  וכלפי חוץ אנחנו נראים מיליון דולר. אבל בפנים אני לא שלמה במאת האחוזים".

"אני מפחדת להתחתן אתו ולהתחרט על כך כי הוא לא 'האחד' שלי וסתם התחתנו. אני יודעת שבקרוב הוא יציע ואני משותקת מפחד. מהצד השני - אני בת 39 והזמן שלי אוזל".

אישה נתלית ברגל של גבר
את הופכת מחמודה ואיכותית למעיקה וחונקת | אילוסטרציה: kateafter | Shutterstock.com

"רק אם הוא יעזוב אותך את תאהבי אותו ותתרגשי ממנו"

יקירה.

את בת 39 שרוצה מצד אחד משפחה, יציבות, ביטחון אבל חולמת ומפנטזת גם על אהבת חיים מרטיטת לב,רומנטית, ארוטית, מסעירה ומרגשת. גיא מספק רק חלק מהמשאלות, לא כי הוא לא מספיק טוב, אלא כי הוא שלך, איתך בלי קונצים, זמין ומעוניין. הקשר שקט ונינוח ולא מלחמת עולם עם תשוקות וסקס עד השמיים. קשר יומיומי ללא מתח מן הסתם יהיה פחות מוטרף ומרגש, כי אין גם וגם.

את בעצם אומרת: "הוא לא אהבת חיי אבל הוא גבר טוב, הוא יהיה אבא טוב. יאהב אותי, ידאג לי. אבל הוא לא אביר על סוס לבן כמו שחלמתי".

את רוצה להתחתן ולהקים משפחה. אבל את מאד חרדה ממחויבות ולכן מעולם לא נישאת ואפילו לא היית בקשר ארוך. גיא הוא הראשון שמתעקש עליך, נתקל בקשיים ולא מוותר. ואת מבוהלת מהמצב.

רק אם גיא יעזוב אותך את תאהבי אותו ותתרגשי ממנו, כי את מחפשת את מה שאין, את הלא מושג. ככה את מבינה אהבה. הזמינות שלו הפכה אותו למובן מאליו ולא מאתגר ואת זקוקה לאקשן. אם אין עליך איום נטישה את רגועה מידי ומשועממת. את רגילה כנראה להתאמץ בשביל לקבל אהבה, כי אולי את לא מכירה אהבה בחינם ואת הבאג הזה את גוררת מהבית. ואת עושה תמיד הכל לחרב לעצמך.

אנשים מתחתנים וזה לא בהכרח אהבת חייהם. לרוב זה זוגיות ארוכה שנמשכה לסוף שנות ה-20 ומתחתנים כצעד טבעי, מקובל ונורמטיבי. אין נוסחה להצלחה בעניין זה - יש הכל מהכל. רק דעי שחיי נישואים ארוכים וטובים בנויים על הערכה ולא על אהבה סוחפת ורווית ריגושים.

הדילמה שלך מוכרת לי ולעוד רבים וטובים. קרב בין החלום לבין המציאות. אני לא אגיד לך מה נכון או לא נכון כי אין דבר כזה. מה שנכון לאחד לא נכון לשני וההפך, זה עניין של הרגשה אישית מאד. אני כן אומר לך שאם את באמת רוצה ובשלה למשפחה ולילדים זה הזמן שלך לעשות את זה.

הוא נשמע גבר חיובי, נראה טוב, מרוויח יפה, איש משפחה ואוהב אותך מאד ולכן - לכי על זה בכל הכוח.  אף אחד לא יודע מה ילד לו העתיד ולפעמים צריך לקחת צ'אנסים.  חוץ מהילדים שתעשי ויהיו שלך לנצח, הכל הפיך.

>> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?

 בבקשה: Yaely_b4@walla.com

הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת