נערה הרה בת 19 משיקגו נחנקה למוות ותינוקה נחתך מגופתה: סיפורה המזעזע של מרלן אוצ'ואה-לופז, שהייתה בחודש התשיעי להריונה, מזעזע את רשויות החוק בשיקגו שבארה"ב. אוצ'ואה-לופז נעדרה מה-23 באפריל, אז עזבה את בית הספר התיכון שלה - כך על פי סוכנות הידיעות AP. במשך שבועות, למשפחתה ולמשטרה לא היה מושג מה עלה בגורלה.

ביום חמישי הודיעה משטרת שיקגו כי מצאה את גופתה ועצרה שלושה אנשים בחשד שהם האחראים למותה. בנה התינוק, שהמשטרה סיפרה כי הוצא מרחמה, נמצא בבית החולים במצב קשה. "מילים באמת לא יכולות להביע עד כמה מגעיל ומטריד המקרה הזה", אמר בכיר משטרת שיקגו, אדי ג'ונסון, במסיבת עיתונאים.

לדברי המשטרה, אוצ'ואה-לופז פותתה לאסוף בגדי תינוקות ועגלה שהוצעה בחינם בקבוצת פייסבוק לאימהות בהריון. היא פגשה את האישה שהציעה את הבגדים, קלריסה פיגרואה בת ה-46. ב-23 באפריל חנקו פיגרואה ובתה, דזירה בת ה-24 את אוצ'ואה-לופז, חתכו את תינוקה החוצה ממנה וזרקו את גופתה בפח האשפה. לדברי ג'ונסון, החוקרים יכולים רק להניח שהנשים תכננו "לגדל את הילד כשלהן".

אחרי מותה של אוצ'ואה-לופז, פיגרואה התקשרה למוקד החירום 911 וטענה כי התינוק לא נשם, כך מסרה המשטרה. כשהגיעו פרמדיקים, שראו שמדובר בתינוק שזה עתה נולד. "הוא התקשה לנשום והועבר לבית החולים במצב קריטי", אמר דובר ארגון הכבאות בשיקגו, לארי מריט, ל"באזפיד ניוז". מריט הוסיף כי האישה שקראה לפרמדיקים נלקחה גם לבית החולים באמבולנס, ולדברי המשטרה, טענה כי היא אמו של התינוק.

רק ב-7 במאי, קשרו החוקרים בין היילוד וההיעלמות של אוצ'ואה-לופז. החוקרים, שאספו דגימות DNA, קבעו כי התינוק לא היה קשור לקלריסה פיגרואה ומצאו בביתה עדויות של דם, בגדים שרופים ולבסוף גם את שרידי גופתה של אוצ'ואה-לופז. דזירה בתה הודתה במעשה, והיא ואמה עומדות בפני אישום ברצח ממדרגה ראשונה ותקיפה חמורה של ילד. בן זוגה של קלריסה פיגרואה, פיוטר בובאק, מואשם גם הוא בסיוע להסתיר את הפשע.

אוצ'ואה-לופז הייתה נשואה, ולה גם ילד בן 3. בעלה, יובאני לופז, שוהה לצד בנו בבית החולים. במסיבת עיתונאים שנערכה השבוע מסר לופז שבנו נמצא כעת בתרדמת והם מקווים לנס: "אנו מתחננים לאלוהים שייתן לנו את הילד שלנו כי זו ברכה שאשתי הותירה לנו", אמר.

אמה של אוצ'ואה-לופז, רחל אוריוסטגוי, הודתה לכל מי שעזר לחפש את בתה בזמן שנעדרה: "ללא העזרה והתמיכה שלכם, לא היינו מצליחים למצוא אותה, גם אם זה לא היה בדרכים הכי טובות", אמרה. "עכשיו היא נחה, איפשהו שם. היא כבר לא סובלת. היא הייתה מלאך, ואלוהים קרא לה. הבת שלי הייתה אדם מאוד שמח, ילדה יפה, היו לה הרבה חלומות בחייה".