קשה שלא לשקוע כשאת אמא לשלושה. אבל טליה הדר עושה את זה לא רע, כנראה בגלל שהיא עדיין מתקשה להאמין שהיא אמא לשלושה, (יואב, 6, דניאלה, 4, וגיא, כמעט שנתיים). בפועל, היא מצליחה להפיק תחת ידיה את הבלוג האמהי הסטייליסטי "אשת סטייל" שכולו פתרונות פרקטיים, יצירתיות וממתקים לעיניים. בבלוג מעלה הדר תכנים הנוגעים בעיקר באוכל ואירוח, וגם טיפים מצויינים מאמא תקתקנית לשלושה.

הדר, 37, נולדה בתל אביב אבל מתגוררת כבר שמונה שנים בהרצליה עם אילן ושלושת ילדיהם, והיא בכלל במקצועה עורכת דין. "עבדתי כ-11 שנים במקצוע במספר תפקידים ולאורך כל השנים ידעתי בתוך תוכי שזה לא זה אבל מצד שני, לא באמת ידעתי מה כן 'זה', אז המשכתי. אני גם באה מבית כזה שקודם כל תואר ראשון כדי שיהיה מקצוע, אח"כ תואר שני לא חשוב במה ואז אפשר לחשוב על משהו שאוהבים, בשביל התחביב. בכל חופשת לידה הייתי בטוחה שאני לא אחזור לעבודה. יש משהו בחופשות לידה שגורם לי לעשות עם עצמי כזה חשבון נפש ועושה לי חשק לשינוי. אבל איכשהו כל חופשת לידה הסתיימה לה וחזרתי לשגרה. בחופשת הלידה השלישית שלי החלטתי שזה הזמן לשינוי".

טליה הדר
חשוב להגיש יפה גם לילדים | צילום: טליה הדר

הרעיון לפתוח בלוג הגיע במקרה, היא מעידה, שלושה חודשים אחרי הלידה. "מהרגע שפתחתי את הבלוג לפני כשנה הוא נהיה עולם ומלואו עבורי", היא מספרת בהתלהבות. ״גיליתי עולמות שלמים של צילום, סטיילינג, שיווק באינטרנט ושיווק בכלל, המון דברים שעבורי הם פשוט חוויה אחת גדולה. אני כותבת ועורכת את כל התכנים, מצלמת, עושה סטיילינג וחיה אותו 24 שעות ביום. לעבור ממקצוע מרובע כמו עריכת דין שלא הוציא ממני שום דבר יצירתי וכיפי לבלוג זה כמו לונה פארק ענק. חודשיים אחרי שפתחתי את הבלוג, הבנתי עם עצמי שאני כל כך נהנית ופורחת שאין שום סיכוי שאני מוותרת על כל הכיף הזה וחוזרת למשרד. הודעתי בעבודה שאני לא חוזרת, עזבתי את עריכת הדין ואני כל כך שלמה עם ההחלטה".

דווקא השינוי הזה, כך מדווחת הדר, הפך את השילוב בין העבודה לבית למאתגר יותר. "בתור עורכת דין הייתה אצלי הפרדה ברורה בין הבית לעבודה והילדים והבית היו אצלי תמיד במקום הראשון. היום אני מבינה שאולי זו לא היתה חוכמה גדולה. עכשיו כשהעסק הוא שלי קשה להפריד. מצחיק לחשוב שניסוח הסכם כעורכת דין לעסקה של מיליונים הטריד אותי פחות מאשר מתכון לקרפצ'יו שאני מכינה עבור חברת מזון, אבל זו האמת. כדי להצליח לשלב בין השניים היום, חשוב מאוד בעיני להקפיד על סדר יום מובנה. על זמן לארגון הבית, זמן לעבודה וזמן לילדים. זה המון להספיק ביום! ודווקא כשעובדים מהבית הרבה יותר קשה להספיק הכל, כי החלוקה תלויה אך ורק בך ובמשמעת העצמית שלך".

טליה מציעה מספר טיפים לאמהות:

את "היום הארוך" שלך בעבודה הפכי ליום של זמן איכות לעצמך

כשעבדתי כעורכת דין היה לי לפחות יום אחד "ארוך" במשרד מה שאומר שביום הזה אני לא מגיעה לאסוף את הילדים. אז את היום הזה, הפכתי ליום כיף שלי! במקום לחזור הביתה מאוחר, הייתי ממנפת את זה! הרי גם ככה מצאתי סידור לילדים אז... מהמשרד הייתי ממשיכה לשיעור יוגה או לשעה של שופינג ומשם לדייט עם חברה. באותו יום הייתי חוזרת הביתה רק בלילה מאוחר. מהיום הכי שנוא בשבוע זה הפך להיות היום שהכי חיכיתי לו! אני לגמרי חושבת שמגיע לנו שיהיה לנו כיף. זה מטעין מצברים, זה עושה אותנו יותר רגועות, זה גורם לגעגוע קטן מכל הצדדים וזה רק עושה טוב.

טליה הדר
טליה הדר | צילום: אביטל אנגל

לסגור את היום עם הילדים בשעה קבועה ומוקדמת כבר מהתחלה

חברה אמרה לי את זה עוד לפני הילד הראשון (מאז אני מיישמת והיא לא...) – כמה שתקפידי לסגור מוקדם את היום עם הילדים ככה איכות החיים שלך תהיה טובה יותר. אני מבחינתי יודעת שבשעה 20:00, הבית חוזר להיות שלי. הסלון שקט. אני מקדישה עוד רבע שעה לארגון ואיפוס של הבית ואז נשאר לי זמן לעצמי.

ארוחת ערב TO GO

בימים שיש חוגים אני עוברת בבית לפני שאני יוצאת לאסוף את הילדים ובעשר דקות מכינה להם סנדוויץ'/טוסט, ירק ליד וקינוח קטן, אורזת להם את זה יפה ואז בסוף החוג אנחנו יושבים כמה דקות ואוכלים. אנחנו קוראים לזה פיקניק, לפעמים אני מכינה גם לחבר או חברה של הילדים, ואז הפיקניק נהיה אפילו יותר מגניב, וככה אני יודעת שאנחנו מגיעים הביתה ישר למקלחות וזה חוסך לי לפחות יום אחד של כל האופרציה במטבח. גם הילדים מבסוטים מזה וגם אני.

טליה הדר
ארוחת ערב על הדרך | צילום: טליה הדר

רשימות

אני עושה מיליון רשימות, לכל דבר. החל מרשימת סופר שנצברת לאט לאט במהלך השבוע, רשימת מטלות לכל יום, רשימת דברים שאני צריכה לקנות לילדים (כל פעם שאני נתקלת במשהו שחסר אני עוצרת שניה פותחת "תזכיר" בטלפון וכותבת נגיד: "גרביים לגיא", רשימת אריזה עם תינוק, רשימת הדברים שאני רוצה לעשות בחופשת הלידה ועוד ועוד. אפילו כשאני קופצת לקניון, שניה לפני שאני נכנסת אני פותחת תזכיר, ועושה לעצמי סדר בראש מה רציתי בקניון. הדקה הזו לפני שאני נכנסת, חוסכת לי הרבה זמן בהמשך.

טליה הדר
מלפפונים בצורת לב עם זילופי גבינה ורודה | צילום: טליה הדר

להגיש יפה גם לילדים

בתור כזו שחושבת שצורת ההגשה חשובה לא פחות מהטעם אני מקפידה להגיש את האוכל יפה גם לילדים שלי. לפעמים זה מסתכם רק בחיתוך יפה או בצורת ההגשה ולפעמים אני מיישמת כמה רעיונות מדליקים ופשוטים שגורמים לילדים ליהנות יותר מהארוחה. כמו למשל לזלף להם גבינה לבנה על הירקות בעזרת שקית זילוף קטנה (ואפילו לתת להם לעשות את זה בעצמם), או לסדר להם את הירקות בעיגולים על צלחת עגולה משותפת ולעשות משחקי צבעים (עכשיו אוכלים כתום עכשיו אוכלים ירוק...) או להכין להם חביתה אפויה בצורת לבבות._OBJ

והנה עוד כמה אמהות שהרמנו להן