הקיץ הישראלי משאיר לנו שתי ברירות אנושיות: מים או מזגן. אין באמת אמצע ואם הוא קיים, הוא צריך להיות קצר, ממוקד ומאוד אבל מאוד מעניין כדי שלא נזיע את נפשנו למוות. בגזרת המים, פארק המים חוף גיא של שפת הכנרת מבקש לסדר לכם יום שלם בהנחה ואתם דגיגים מלידה. ובינינו, אין ישראלי שלא. 

אבל יש אבל והנה הוא בא. האמת היא פשוטה: כשאתה רווק, פארק מים ביולי-אוגוסט נשמע כמו סיוט שמתעורר לחיים: המוני, עמוס, רועש כשערימות של ילדים נדבקים לך לגב ומפזזים לך פורטנייט. כשאתה הורה לילדים, מדובר למעשה בעוד יום בשגרה רק עם הרבה יותר הסחות דעת לילדים שאינן מסך. בקיצור, אם אלו האפשרויות שלי - תנו לי מהאופציה השנייה וכמה שיותר ממנה.

לראייה: הגענו עם שלושת ילדינו לחוף גיא ביום שבת, יום שידוע בתור העמוס והמאתגר ביותר במהלך השבוע. הגענו בעשר בבוקר לערך ולשמחתנו עוד הצלחנו למצוא מקום ישיבה, מרוחק מעט מהבריכה המרכזית אבל מוצל ומרווח דיו. ואז הילדים ניגשו למתקנים ומכאן הכול היסטוריה.

פארק המים מציע שילוב של בריכות ומגלשות וחוף ים פרטי. משתרע על שטח של 15 דונם וכולל: מגלשות רבות בדרגות פחד שונות, בריכות מים, מתקני שעשועים לילדים ולמבוגרים, מרחבי דשא, פינות מוצלות ומלתחות לשימוש האורחים. לאחרונה התווספו אל עולם הילד התווספו שתי מגלשות מים והבריכה נבנתה מחדש בהתאם לתקנות של משרד הבריאות, כך נמסר. 

כמו כן, משטח ספלאש חדש (200 מ"ר) התווסף לפארק עם מתקני התזה והדובדבן: אל פארק המים התווספה ספינת תענוגות שהגיעה אל הפארק מהולנד כשעל סיפון האונייה מגלשות ומתקני מים חווייתיים. המתקנים החדשים מצטרפים למתקני הפארק המוכרים : בריכת גלים ענקית, מגלשות מים אתגריות, בהן מגלשות לולייניות, מגלשת טייפון שמעניקה חווית גלישה בזווית 90 מעלות ומגלשות קמיקזה. מגלשות מים משפחתיות ומגלשות לילדים וטף.

5 שעות (!) אחרי שנכנסנו לבריכה עם הפסקת גלידה בלבד, חזרנו למקום הישיבה לרביצה קלה. המתקנים החדשים הם מצויינים לקטנטנים ולא רק. מלבד ההנאה הגדולה בהם והלופים שנדמה לא ייגמרו לעולם, התוספת בפארק מפחיתה את תורי הענק במגלשות – מה שהופך את החוויה להרבה יותר נעימה ופחות ממתינה. גם העומס בפארק לא הורגש במיוחד. שלא תטעו לרגע כמובן, אין מדובר בריזורט רומנטי לזוגות אבל היה בהחלט מקום לזוז ולהקפיץ את הילדים בכיף בבריכה.

בבריכה המרכזית הייתה גם הפעלה של צוות המלון שהפיחה חיים בבריכה והוסיפה לווליום. זו הייתה כנראה הנקודה שהבנתי בדיוק מה נהיה ממני: אני האמא הזאת שכבר דבר לא מזיז לה. לא רעש, לא המון, לא הפעלות קולניות ולא שפריצים מציקים מפני ילדים זרים בכל רגע נתון: העיקר שכולנו ביחד, עם הישבן במים, הילדים מאושרים (וגם אם לא, מי שומע אותם בכל הדבר הזה?) וברצינות: לא צריך יותר מזה. אולי רק גלידה ממש ממש מושחתת לקינוח.

אגב, לחובבי הים - בצמוד לפארק המים, שוכן חוף ים פרטי ומסודר המאפשר גישה נוחה לטבילה במי הכנרת. כמו כן גם ספורט ימי עומד לרשות המתרחצים.

עוד בחוף גיא: צוות בידור המשתפים את הנופשים במשחקי מים, תחרויות ספורט נושאות פרסים מדליקים ושווים, ריקודים ועוד. במהלך יולי אוגוסט ימי חמישי שחייה לילית מהשעות 18.00-22.30.מה לאכול? במקום מזנון-מסעדה עם ארוחות בוקר, צהריים ונשנושים.

שימו לב: גם באטרקציה זו, כמו למעשה במרבית האטרקציות בחופש הגדול, מומלץ להקדים ולמעשה להגיע לפתיחה על מנת לתפוס מקום טוב ולהימנע מהתורים בהשגת הכרטיסים בקופה. כמו גם ליהנות מכמה שעות שהמקום עוד רגוע יחסית ולא בתפוסה מלאה.

מחיר: כניסה חינם לאורחי המלון חוף גיא.
כרטיס בקופה לילד ולמבוגר- 119 ₪. (ילד מגיל שלוש חייב בכרטיס)
מחיר לתושבי טבריה, חיילים, גמלאים ונכים 80 ₪
**ישנם מגוון הנחות בכרטיסי האשראי ובמועדוני הצרכנות השונים. 

הפארק פתוח במהלך כל ימות השבוע
שעות פתיחה 17:00 – 09:30. שפע של חניה- בחינם!

לפרטים נוספים: http://www.gaibeachhotel.com
טלפון: 04-670-0713