הגדת פסח היא תזכורת ביומן החוזרת מדי שנה ומזכירה לנו את חשיבות החירות. הסיפור המכונן בתולדות עמנו, סיפור יציאת מצרים, עומד במרכזה – אך היא ארוכה, מסורבלת וקשה להבנה.

אם בדרך כלל סבא וסבתא הם אלו שמנהלים את הסדר, השנה יאלצו דווקא ההורים הצעירים לקחת פיקוד על ההגדה, בצל הנסיבות. בדיוק כאן נכנס לתמונה מיזם "אסיף – חג ישראלי".

המיזם החדש מציע למשפחות סדר פסח שיערך באמצעות zoom, וכן הגדה המיועדת למשפחה הגרעינית, הכוללת את השירים האהובים, המדרשים והפעלות משפחתיות – לצד חידונים, משחקי פנטומימה, מדריך לסדר ועיצוב מרענן.

"האתגר העומד בפנינו השנה הוא להעניק כלים פשוטים כדי לעשות סדר משפחתי-גרעיני, או סדר המפגיש בין מספר משפחות באמצעות ה-zoom", אומרת ליאור לקנר, מנהלת המיזם. "רוח החג, הטעם המיוחד של ליל הסדר, הערכים המועברים בלילה זה דרך הטקסט הנקרא במשותף הם הזדמנות פז לחבר, לשמח, להעשיר ולחזק את המשפחה ואת חוסנה, דווקא בתקופה זו".

ההגדה מופצת ללא עלות וזמינה באתר 'אסיף - חג ישראלי' לכל משפחה בישראל ובעולם בעברית וברוסית. מי שרוח החג כבר מפעמת בו, יוכל ליהנות ממגוון הפעלות המופיעות באתר 'אסיף – חג ישראלי' כבר עכשיו. 

חידון יציאת מצרים - חלקו ישולב בהגדת זום
חידון אביב - חלקו ישולב בהגדת זום