בין אם זו הקורונה או החום, בתקופה האחרונה אנו יוצאים פחות ומעסיקים את הילדים יותר. היזמיות שמאחורי סדרת ספרי המשחקים המושקעים והמצליחים "חלבלוב", יצאו ביוזמה חדשה שתעזור לכולנו לשמור על שפיות: חדרי בריחה ביתיים. מדובר באטרקציה שתאתגר את גלגלי המוח שלכם ושל הילדים בלי לבלגן את הבית, ויש גם בונוס: כולכם תוכלו להכיר מחדש את ארצנו הקטנטונת. 

תל אביב, חיפה, ירושלים ואילת הן הערים שעומדות במרכז חדר הבריחה, שמגיע בתור ערכה הכוללת ארבע מפות גדולות ומפורטות לצד איורים איכותיים ומושקעים. לכל אחת מהן יש סיפור מסגרת וחידות מורכבות שאותן יש לפתור לפי הסדר. "בחרנו ארבע ערים מעניינות ומרכזיות בישראל, כאלו שהיו לנו מספיק דברים לספר עליהן בתוך משחק שכזה, ופיתחנו סיפורים-חידות-איורים סביבן", מסבירות היזמיות אירית חוסחאלק וטלי הרדאבל. 

"על האיורים, שנעשו 1:1 לפי החידות והסיפורים, הופקדו אירה גיזבורג והצוות שלה CityKat Stories. התהליך כולו היה הלוך-חזור של כתיבה, פיתוח רעיונות, סקיצות של איורים, יצירת דמויות, פתירת החידות, חזרה לאיורים. העבודה המשותפת ארכה כשנה, כאשר חצי השנה האחרונה היתה אינטנסיבית מאוד".

View this post on Instagram

A post shared by Halavluv Euphorbia חלבלוב (@halavluv_magazine) on

"הרעיון שעומד מאחורי חדר הבריחה שלנו הוא 'רק עיפרון והיגיון'. לא צריך ידע קודם, גוגל או חבר טלפוני", הן מוסיפות. "כן צריך להיות קשובים לחידות, לחדד את המחשבה ולשתף את האחרים מסביב, כי ביחד הרבה יותר קל לפתור את החידות. זה משחק משפחתי וחברי. לא כל כך כיף לפתור את החידות האלו לבד, וזה גם הרבה יותר קשה". את כל הפתרונות ניתן למצוא באתר של חלבלוב, אם הגעתם למבוי סתום ואתם מתוסכלים.

השתיים מספרות כי ההשראה מגיעה מישראל. "התהליך היה ערימה גדולה של השראה ויצירתיות מתפרצת. בחרנו להדפיס הכל בארץ, כולל המארזים. כך קיבלנו מוצר שפותח בישראל, מיוצר בישראל ועוסק בישראל". מקסים.