הביטלס, הלהקה הכי על-זמנית והאהובה ביותר בהיסטוריה, אמנם התפרקה כבר לפני 51 שנה, אבל שתיים מהחיפושיות עוד בועטות ומזמרות בכל הכח. סר פול מקרטני, שהפך בינתיים גם לסופר ילדים, הוציא השנה את הספר ״סבא סבבא״, שיצא בישראל בהוצאת שוקן, ועכשיו מגריל בכל העולם, כמו מין ווילי וונקה מודרני, 30 חתימות מקוריות. אחת מהן תוגרל בין ילדי ישראל.
לרגל המאורע המרגש נרתמו אוהבי ביטלס גדולים במיוחד לייצר חוויה כוללת: התערוכה ״מסע הקסם״, במוזיאון הילדים בחולון, המוקדשת לארבעת המופלאים, תארח את הזמר, מומחה הביטלס והמעריץ הוותיק דני רובס, שיקרא קטעים מהספר, שבאנגלית שמו ביטלסי בהרבה: ׳Hey GranDude׳, וגם ישיר כמה מהשירים הבלתי נשכחים.

View this post on Instagram

A post shared by Paul McCartney (@paulmccartney) on


הסיפור עוקב אחר סב די מגניב (כמו מקרטני בעצמו, יש לשער), שמבלה בביתו עם נכדיו המשועממים. על מנת לשעשע אותם, הוא מוצא מצפן מוזהב ופלאי, שכאשר משפשפים אותו ומנופפים בו מעל הגלויות שהביא, ואומרים משפט קסם, מגיעים למקומות מפתיעים. הסב ונכדיו נוחתים פעם בחוף ים ופעם במדבר, פעם בראש גבעה ופעם במיטה. בכל מקום שבו הם מבקרים הם פוגשים יצורים ואנשים שונים ומשונים ועוברים חוויות קסומות.

ממש כמו בספר, גם החתימות של פול יסעו לכל העולם, למדינות שבהן יצא הספר לאור, ובכל מדינה יערכו פעילויות ייחודיות, חידונים והגרלות. 30 חתימות יחולקו בסך הכל, בכל מדינה, חתימה אחת בלבד. על מנת להשתתף בתחרות ולזכות בחתימה מוזמנים הילדים וההורים להכנס לקישור, עד ה-29.2.20, ולענות על שאלות הקשורות לספר. הפרס יוענק בטקס חגיגי בהשתתפותו של דני רובס במוזיאון הילדים. החלום עשוי להתגשם עם קצת עזרה מחברים (ומההורים).

View this post on Instagram

A post shared by Nothing is real ✨ (@silverbeatles_) on