על אף שנדמה שכל עולם התרבות עצר מלכת, טוב לגלות שיש מסורות שלא קופאות, לא נקטעות, וממשיכות להתקיים, גם בימי קורונה. בטקס מקוון שהתקיים אמש הוכרזו הזוכים של "פסטיבל חיפה הבינלאומי ה- 30 להצגות ילדים" לשנת 2020. במקום הראשון, בקטגוריית ההצגה הטובה ביותר לילדים פרס קרן תרבות חיפה, זכתה ההצגה ״הוגו שלי" של היוצרת רונית קנו.

ההצגה, על פי מחזה של שחר סיטנר ורונית קנו, בבימויה של נעמי יואלי, היא סיפור אישי, המבוסס על סיפור חייו של ז'ק קנו, ומוקדש לזכרם של פרנסואה ומריה קנופס והכומר יאן ברויאן מבלגיה. חסידי אומות עולם. השחקנים הם יהונתן בן חיים, אילה דנגור, רונית קנו. "זוהי יצירה שכולנו נכבשנו בקסמה. על הבמה משפחה של שחקנים, בובות ומוזיקה מופלאה,״ נימקו השופטים, בהם ירון ברובינסקי ושירילי דשא, את בחירתם. ״היוצרים יצרו יחדיו הצגה קטנה עם לב גדול, המשתמשת במכלול אמצעים תיאטרליים יפים ועדינים ומשרטטת בדיוק רב חוויה ייחודית ומרגשת, מלאת אהבה, פיוט, אופטימיות ותקווה."

ההצגה זכתה בפרס כספי בשווי 10,000 שקלים, מתנת קרן תרבות חיפה, והיתה אחת מחמש הצגות מקור שהגיעו לשלב הסיום, ואל במת הפסטיבל, מתוך מאות הצעות ראשוניות. ההצגות צולמו באורך מלא והועלו לשידור באופן מקוון בפלטפורמת ה-VOD של תיאטרון חיפה. השידור כלל גם ראיונות עם יוצרי ההצגות ומנהלי הפסטיבל וסיפק הצצה אל הנעשה מאחורי הקלעים של הכנת הפסטיבל, לצד הצגות נוספות משנים קודמות – במסגרת המחווה ל 30 שנות פסטיבל. למעלה מ-20 אלף איש צפו בהצגות במהלך ימי הפסטיבל, והאפשרות להצטרף ולצפות הוארכה עד ל-15 לנובמבר.

"ברכות גדולות לכל הזוכים וליוזמי הפסטיבל בראשם מנכ"לית התיאטרון ניצה בן צבי שלא וויתרו,״ אומר שר התרבות והספורט חילי טרופר. ״בתוך תקופה כזו מאתגרת, בתוך הסגר הזה, הם מצאו את הכוח ואת האומץ ליצור תרבות. בעיני זו בשורה גדולה ומראה כמה תרבות היא חשובה לנפש. בעיקר הצמא האדיר שהפסטיבל הזה יצר אצל אנשים. מתברר שמדינת ישראל רוצה תרבות, צריכה תרבות, תעשה הכל כדי שהתרבות תחזור כמו בימים קודמים. לא דרך הזום, לא מרחוק, אלא מקרוב קרוב. אז שוב ברכות לזוכים, ליוצרים וליוזמים והמשך יצירה פורה".