בימים מוזרים אלו קרה הדבר והחיים הציבו בפנינו הזדמנות. הזדמנות להישאר בבית, לפנות זמן ליקרים לנו ולעשות את כל הדברים שלא הספקנו להגיע אליהם. פעמים רבות מדובר בזמן איכות עם הילדים: בשגרה שקדמה לקורונה רצנו בין מסגרות, חוגים וחברים על חשבון הזמן האינטימי שלנו עם הקטנטנים – וגם כשהצלחנו להקדיש להם כמה דקות, הן היו מלוות בהסחות דעת. יוגה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להתחבר מחדש לעצמנו ואליהם.

סדרת התרגילים הבאה, אותה יצרה המורה ליוגה אביב שניר, תעזור לכם להקדיש אחד לשני כמה דקות ביום, ליצור חוויה משותפת באמצעות תנועה, נשימה והרפיה – ולהתקרב מחדש לילדים שלכם ולילדים שבכם. תנועה משותפת עם אדם אהוב מאפשרת למידה ופיתוח קשר כן; המגע מאפשר למידה, התפתחות וצמיחה משותפת, תוך חיזוק הקשר הרגשי ויחסי האמון במשפחה. הפעילות מיועדת לילדים מעל גיל 4.

תתחילו לזוז

יושבים? עכשיו קומו! ברצף הזה נקום, נקפוץ, נמריץ את הדם ונעלה מעט את הדופק – במיוחד אלה מאיתנו שיושבים הרבה שעות (כלומר, כולם). מחזק את הרגליים ומעלה מצב רוח.

 

חתולים חתולות

תרגול מגמיש המחזק את עמוד השדרה, הזרועות והבטן, מאתגר את היציבה ומשפר את יכולות הריכוז. במידה והברכיים רגישות ניתן למקם כרית על הרצפה מתחת לברכיים ולהתחיל לשחק.

 

ברכת שמש

ברכת השמש היא רצף של מספר תנוחות. יש לה המון צורות, אך מסר זהה: לנוע בזרימה מתנוחה לתנוחה תוך שאנחנו מאריכים, מחזקים ומרגיעים את הגוף. זו דרך נפלאה לפתוח את היום או לשחרר אנרגיה ולחזור לריכוז במהלכו.

ניתן להוסיף לרצף המון משחקים ולתרגל אותו מספר רב של פעמים – יש תרגולים בהם מגיעים אפילו ל-108 פעמים! חושבים שאתם יכולים? בואו נתחיל בקטן, נלמד ונבין מה עושים וננסה אולי למצוא זמן קבוע ביום, בו מתאספים כל המשפחה ועושים כמה ברכות, להעלות את מצב הרוח ולרומם את האנרגיה.

רצף לקטנטנים

כמה רגעים של פשטות וריכוז, להביט בעיניים זה של זו, להיות ברגע ולנוע ביחד. תרגול פשוט המתאים גם לקטנטנים ולאלה שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם היוגה.

 

הכותבת היא סטודנטית לפיזיותרפיה ומורה ליוגה בחברת Flexity