הגענו לרגע הזה בשנה. החופש הגדול. כשאתה ילד, אין צמד מילים מרגש מזה. כשאתה הורה, ובכן, התחושות הן קצת אחרות. איך שלא נתייחס לתקופה הזאת, אנחנו נכנסים לחודשיים שלמים של ערימות ילדים בכל מקום, 40 מעלות בצל ורצון עז לעשות משהו. רצוי בקרבת מזגן ומים נגישים. אז מה עושים? הנה שישה דברים שתוכלו לעשות כבר עכשיו, בשבוע הקרוב, לפתוח איתם את יולי-אוגוסט בחיוך גדול ופס שיזוף.

לראות את "מילה של כלב" בקולנוע

למה? כי זה באולם ממוזג. למה 2? כי זה סרט הקיץ המושלם ועם פופקורן ביד אחת ושתייה ביד השנייה – אין כאן מקום לטעויות. אז מה יש לנו כאן? כלב בשם מקס (שגונב את ההצגה) שנחשב לשוטר הכי קשוח ברחוב והוא יעשה הכול כדי לשמור על חבריו בעלי החיים (שיעור מספר 1 לחיים). אבל כשמשהו לא חוקי מתרחש בתחרות הכלבים הגדולה בעולם בלאס וגאס, מקס והשותף שלו – שוטר אדם שבכלל לא מסתדר עם כלבים – יוצאים למשימה חשאית. השניים חייבים להעמיד פנים שהם החברים הכי טובים ולעבוד יחד במסווה של מתמודדים בתחרות. הצרה היא שאף אחד מהם לא ממש יודע מה צריך לעשות כדי לנצח בה.

מה טוב בסרטים מהז'אנר הזה? על אף אהבתנו המטורפת לסרטי אנימציה, סרטים כאלה נותנים לילדים להרגיש הכי גדולים שיש עם שחקנים "אמיתיים" ולא מצוירים. אחלה דרך להבהיר לקטנטנים – שהנה גדלנו בשנה.

למה? כי יש כאן מים וכבר דיברנו על הצורך הנואש והקיומי להיות בקרבת חלקה של מים. למה 2? כי אין כמו הים ולא יהיה. אז נכון שהמדוזות כבר מבקרות אבל עדיין בטפטופים. הים הוא מקום בו הילדים יכולים לחיות את החיים: מארמונות בחול לגלישה על הגלים. כאן תוכלו להעביר יום שלם של הנאה גמורה, עם הציליה הנכונה, קרם ההגנה והגלידה כמובן. נכון שלא גילינו לכם עכשיו את אמריקה, אבל זו רק תזכורת שחוויה של ים – היא חוויה שמגדירה אותנו כבוגרים. אז תמצאו את החוף המושלם ותספרו לנו עליו בהמשך.

ילד מגיש טלפון סלולרי לאביו הקבור בחול (אילוסטרציה: Olesia Bilkei, shutterstock)
גם אתם תיהנו | אילוסטרציה: Olesia Bilkei, shutterstock

לעשות כרטיסייה / לרכוש מנוי לבריכה

למה? קודם כל כי אנחנו שוב בסביבה של מים ואין מה להרחיב בנושא. למה כרטיסייה או מנוי? כי לצערנו הרב כניסה חד פעמית לבריכה היא יקרה מאוד. מצד שני, ילדים לא רוצים לעזוב אותה לעולם. לכן המטרה להיות לא רק להיות חכם בשמש, אלא להיות חכם מראש. חפשו את הדילים הכי שווים באתרי הקופונים או לחילופין בררו על מנוי קיצי שווה (יש כאלו למכביר). הבריכה יכולה לסדר לכם ימי שישי ושבתות, וגם לא מעט אחר הצהריים. פחות חול, יותר כלור. אבל בסוף התוצאה היא זהה: ילדים מאושרים, ולא פחות חשוב, עייפים.

לכו לקפוץ

למה? כי ודאי כבר מיציתם את המים, לכן הנה משהו שיזיז לכם את הגוף בטמפרטורה נפלאה: מתחמי הטרמפולינות למיניהם בהם הילדים יכולים לקפוץ שעות זה מקום טוב להתחיל בהם. אם הילדים יותר בענייני של לטפס מלקפוץ, נסו את מתחמי קירות הטיפוס. גם חדרי בריחה יכולים לבוא טוב. כל חוויה שמזיזה לנו את הגוף ומפתחת לנו את הראש היא חיובית. נכון שמדובר באטרקציות שאינן זולות במיוחד, אבל גם להן ניתן למצוא את ההנחות ברשת, באתרי הקופונים ודרך כרטיסי האשראי.

_OBJ

סעו לטייל

למה? ים ובריכה זה יופי. מזגן זה מצוין. אבל אין תחליף לטבע ולמים שמגיעים מהשמיים, או מהנחלים. יש משהו ארצי ומדהים בלצאת לטייל בארץ ישראל והארץ שופעת במקומות מקסימים שניתן להעביר בהם ימים שלמים. החוויה מרגישה לילדים קצת יותר אקסטרימית, פותחת להם את הראש ומפתחת בהם עצמאות. זה דורש יותר לוגיסטיקה אבל בשבת הקרובה, אל תוותרו לעצמכם: תתארגנו על פיקניק טוב, תלבשו בגדי ים, קחו כובעים ותתחילו. היעד הראשון, ככה עלינו: עין פשחה בדרום הוא התחלה ממש ממש טובה.

לכו למוזיאונים

למה? כי המוזיאונים של היום הם כבר מזמן לא מה שהיה פעם. מוזיאוני הילדים של היום מציעים חוויה אינטראקטיבית ומרתקת לילדים שלכם ותערוכות שגורמות לילדים לחשוב מחוץ לקופסה. וגם, איך שכחנו, מדובר בעוד חלל ממוזג ומקרר: ממוזיאון הילדים בחולון שמציע בין היתר את תערוכת הביטלס, הזמנה לשקט ודיאלוג עם הזמן, מדעטק חיפה מציע את ״דיגיט-לי״- תערוכה אינטראקטיבית חדשה לכל המשפחה, מוזיאון המדע בירושלים הוא אטרקציה נהדרת וגם לונדע בבאר שבע שהילדים לא ירצו לעזוב.