האוסטרלים משתגעים על המסורת המשפחתית מחממת הלב של אימא אחת, שמעודדת אנשים להרהר ברגעים המאושרים ביותר שהיו להם ב-12 החודשים האחרונים בערב השנה האזרחית החדשה.

בתחילת כל חודש ינואר היא קונה צנצנת זכוכית גדולה, ומדי שבוע היא, בעלה וילדיה ממלאים אותה בפתקים צבעוניים שעליהם הם כותבים מדי שבוע מסרים חיוביים ואת ההישגים האישיים שלהם, עד סוף השנה.

ב-31 בדצמבר, ערב השנה החדשה, כשהם יושבים ביחד לארוחה המשפחתית, הם מרוקנים את הצנצנת, פותחים את הפתקים שהצטברו לאורך כל השנה, ומביטים אחורה על כל הזיכרונות היפים שלהם מהשנה שחלפה.

הרעיון, שפורסם בעילום שם בקבוצת הורות אוסטרלית בפייסבוק, זכה להתלהבות רבה, ורבים אמרו שהוא הזכיר להם ליהנות מהדברים הקטנים ופשוט להיות אסירי תודה על מה שיש להם. "הייתי צריכה את זה. התרגלתי לחשוב על ההפסדים שלי ולא על הדברים שהתברכתי בהם השנה", כתבה גולשת אחת. "קריאת פתקים מהצנצנת שלנו תוך כדי כוס יין או שתיים בערב הסילבסטר זה מה שאנחנו עושים", חלק גולש אחר ושלישית הוסיפה ש"ממש נחמד להסתכל אחורה ולחשוב – בסך הכל לא הייתה שנה רעה".אחת הגולשות ציינה שהצנצנת היא "רעיון מדהים" והזדמנות נהדרת לקחת פסק זמן מהחיים המודרניים העמוסים כדי לתעד רגעים מיוחדים.

גולשים אחרים הציעו שימושים נוספים לצנצנת הפתקים, ואימא אחת אמרה שהיא מתכננת לרשום כל מילה חדשה שבנה אומר לראשונה בשנת 2020, בעוד שאחרים אמרו שהצנצנת יכולה לשמש גם כמתנה רומנטית ליום הנישואים, שתעודד זוגות נשואים להרהר בנקודות השיא ביחסים ביניהם. גולשת אחת גם סיפרה שהיא ממלאת את הצנצנת שלה במטבעות שנשארו לה, ומשתמשת בכסף כדי לקנות מתנות לחג המולד.

ואנחנו? אנחנו מציעים לכם להשתמש ברעיון הצנצנת לכל דבר שישמח אתכם בשנה הקרובה.