מה עושים ביום העצמאות 2021?

בכל הארץ

73 אתרי מורשת פתוחים בחינם עם המון פעילויות לכל המשפחה

מה בתוכנית: לרגל יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל, ביוזמת המועצה לשימור אתרי מורשת ומשרד התרבות והספורט, ייפתחו ללא תשלום 73 אתרי מורשת שמספרים את סיפורה של הארץ על פני ציר זמן ארוך במיוחד, מראשית הציונות, דרך ימי המנדט הבריטי, מלחמת העצמאות ועד היום.

אתרי המורשת פזורים ברחבי הארץ ומציגים, בין היתר, תצוגות נשק, מזכרות היסטוריות, פריטי לבוש אותנטיים, חפצי ראשי הממשלה, קרונות רכבת עתיקים ומשוחזרים, תעלות ובונקרים, כלים משוריינים, סרטים דוקומנטריים ועוד. המבקרים שיגיעו ביום העצמאות יוכלו להיכנס לסליק אמיתי, לצפות במיצגים אורקוליים, להתלבש בבגדים של פעם בפינות צילום מאובזרות, להשתתף בחידונים ובמשחקים לכל המשפחה, לצאת לסיורים מודרכים ומומחזים, להשתתף במעגל ריקודי עם, לצפות בהצגות לכל המשפחה, ליהנות מפעילות חתימה על מגילת העצמאות, מתצפיות מרהיבות מראשי מצודות ומעל בתי כנסת עתיקים, ממשחקי חשיבה ומשחקים אינטראקטיביים, סדנאות יצירה ועוד פעילויות רבות.

איפה ומתי: במגוון אתרי מורשת ברחבי הארץ ביום העצמאות, 15.4.

גילים: מגיל 3 ומעלה

כמה זה עולה: הכניסה חינם, בהרשמה מראש

פרטים נוספים: באתר.

תל אביב והסביבה

 כניסה ללא תשלום למוזיאון נחום גוטמן וסדנת יצירה לילדים

מה בתוכנית: ביום העצמאות, יום חמישי, ה-15.4.21, הכניסה למוזיאון נחום גוטמן לאמנות בתל-אביב, היא ללא עלות, בחסות המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. בנוסף, בשעה 11:00 תיערך סדנת יצירה לילדים בתשלום בנושא סמלי ישראל. במסגרת הסדנה יצרו הילדים בולים ושטרות חגיגיים עליהם יתנוססו הגיבורים האישיים שלהם, וסיכות דש עם סמל חדש למדינה. הסדנה תיערך כשעה וחצי.

איפה ומתי: מוזיאון נחום גוטמן, רח' שמעון רוקח 21, תל אביב, 15.4, 10:00-15:00.

גילים: אין הגבלת גיל, לסדנת היצירה – מגיל 7 ומעלה.

כמה זה עולה: הכניסה למוזיאון חינם. מחיר סדנה לילד – 45 שקלים, מחיר למבוגר מלווה – 15 שקלים.

פרטים נוספים: הכניסה מותנית בהרשמה מראש באתר המוזיאון. הפעילות בהתאם להנחיות התו הסגול.

תערוכת שלום וחדשנות של כתר במרכז פרס לשלום ולחדשנות

מה בתוכנית: תערוכה לכל המשפחה בהשתתפות אמנים מישראל, ירדן, איראן הולנד ואחרים עם יצירות העוסקות בחדשנות בחומר, שלום והקשר ביניהם. לתערוכה נבחרו עבודותיהם של אמנים מוכרים כנעה פיין וקרן פרגו בשיתוף פעולה מיוחד עם האמן האיראני אשקן רואאי, קולקטיב האמנות ברת הקיימא "שלום ידייך" המאגד 40 נשים אמניות מהערבה הישראלית והערבה הירדנית, לצד עבודות של סטודנטים מעצבים צעירים מהארץ והעולם שזהו הפרויקט הציבורי הראשון בו הם משתתפים.

העבודות מוצגות בתוך חללי תצוגה המדמים בטון, מסדרת Beton של כתר. כל חלל מכיל יצירה לצד פרטי האמן והמדינה אותה הוא מייצג.

איפה ומתי: ברחבה של מרכז פרס לשלום ולחדשנות, רחוב קדם 132 תל אביב יפו. פתוח 24 שעות ביממה.

גילים: מגיל 10.

כמה זה עולה: הביקור בתערוכה הינו חינם.

מיזם "צופן ההגנה" של קק"ל עם עיריית ת"א ומוזיאון "ההגנה"

מה בתוכנית: מדובר בפעילות מרחב בריחה במסגרת ציון 100 שנה לארגון ההגנה, אשר מועברת בצורה חווייתית. במסגרת הפעילות מוצע משחק ניווט ברחובות העיר ת"א-יפו המקנה חוויית outdoor אינטראקטיבית החושפת מתחת לפני השטח את הסיפור של ארגון "ההגנה" וקק"ל ברחובות בהם אנו הולכים ביומיום. הזנקה מעמדת שביל העצמאות, בה יקבלו המשתתפים קיט/מעטפה שתסייע בפיצוח החידות לאורך המסלול.

איפה ומתי: הגעה עצמאית לפעילות ברוטשילד 11 תל אביב, 15.4, 10:00-17:00, יום ו׳ 10:00-14:00.

גילים: לכל המשפחה.

כמה זה עולה: 15 שקלים.

פרטים נוספים: משך הפעילות כשעה וחצי, מתאימה לקבוצות קטנות וגדולות. פירוט אודות תחנות המסלול של המשחק - ניתן לקבל בנפרד.

פעילויות מיוחדות במוז"א ביום העצמאות - והטבת 1+1 בכניסה  

מה בתוכנית: מבלים ביום העצמאות במוז"א בתערוכה החדשה טבע עולמי. טבע מקומי, תערוכת צילומי הטבע מהארץ ומהעולם, הכוללת את תערוכת Wildlife photographer of the year – ובביאנלה לאומנויות ולעיצוב - תערוכת הענק המציגה לראשונה תמונת מצב עדכנית של תחומי האומנויות והעיצוב בישראל, בדגש על קרמיקה, זכוכית, צורפות, טקסטיל ונייר.

בנוסף, המעבדה לחדשנות במדיה (IDC milab), בית הספר לתקשורת, המרכז הבינתחומי הרצליה מציגה את התערוכה - וריאציות בבד ותנועה - וילונות רובוטיים עוטפים את מגדל התצפית. תנועת הווילונות נשלטת על ידי כוריאוגרף, שיוצר באמצעותם מופעים המתרחשים לאורך היום. סדרת ניסויים תבחן את השימוש בתנועה בחפצים יומיומיים כגורם מקשר בין המבקרים לחלל, למבקרים אחרים ולטבע שבחוץ. פתיחה: יום ה' 15.4.

איפה ומתי: מוזיאון ארץ ישראל, חיים לבנון 2, רמת אביב, תל אביב. סיורים מיוחדים ליום העצמאות, 15.4: סיור בתערוכה טבע עולמי - בשעה 11:00, כלול במחיר הכניסה למוזיאון. סיור מיוחד בביאנלה לאמנויות ולעיצוב - בשעה 12:30, כלול במחיר הכניסה למוזיאון. 
כמה זה עולה:
 ילדים עד גיל 18 - כניסה ללא תשלום. מבוגרים - הטבת 1+1 בכניסה למוזיאון (מחיר רגיל 52 שקלים), כלל הפעילויות כלולות בעלות הכניסה.

פרטים נוספים: מידע נוסף וכרטיסים זמינים באתר המוזיאון. 

משט יום העצמאות הלאומי: מצדיעים לאנשי איכות הסביבה והים  

מה בתוכנית: גם השנה ביום העצמאות הציבור הרחב מוזמן לצפות במשט הלאומי, בו ישתתפו למעלה מ-150 ספינות וכלי שיט בנוסף למטס חיל האוויר. המשט המתחיל בחופי הרצליה וממשיך עד חופי תל אביב. השנה המשט מצדיע לכל המתנדבים שהתגייסו לנקות את החופים באסון האקולוגי הגדול ביותר שידעה מדינת ישראל. הצפייה במשט לאורך חופי הים – חופשית.

איפה ומתי: הציבור מוזמן לצפות במשט החל מהשעה 11:00 בחופי הרצליה:

חוף אכדיה דרום – 11:00 / 12:00, חוף אכדיה מרכז – 11:05/ 11:55, חוף אכדיה צפון – 11:10 / 11:50, חוף זבולון – 11:15 / 11:45, חוף השרון – 11:20 / 11:40, סידני עלי – 11:30, חוף הכוכבים – 12:10. 

חופי תל אביב-יפו: חוף הצוק – 12:15, חוף תל ברוך – 12:20, חוף מציצים – 12:30, חוף גורדון – 12:35, חוף בוגרשוב – 12:45, חוף ירושלים – 12:50, חוף צ'ארלס קלור (עלמה ביץ') - 13:00.

גילים: לכל המשפחה.

כמה זה עולה: כניסה חופשית. 

פרטים נוספים: באתר מרינה הרצליה. 

אירועי יום העצמאות 2021 (צילום: לירון אלמוג)
משט בחופי הרצליה ותל אביב | צילום: לירון אלמוג

תערוכת Van Gogh הבינלאומית בפארק פרס חולון

מה בתוכנית: התערוכה הבינלאומית של ואן גוך, "טיילה" בלמעלה מחמישים ערים בעולם, וזכתה למיליוני מבקרים, כמו גם לביקורות מפרגנות. התקופות השונות בחייו של ואך גוך והסיפורים שמאחורי הציורים מקבלים בתערוכה מימד חדש ופורץ גבולות - ציורים היוצאים מהמסגרת ומוצגים ב-360° בין פינות וקירות. הציורים של ואן גוך מצטרפים לסימפוניה של צלילים, אורות וצבעים המשולבים בתערוכה ומאפשרים חוויה רב-חושית.

איפה ומתי: מתחם לה פארק, שד' ירושלים 216-218, פארק פרס חולון, 10:00-19:00.

גילים: 3 ומעלה לכל המשפחה.

כמה זה עולה: 144 שקלים לתושבי חולון עם הצגת ת.ז,. 49 שקלים בסבסוד העירייה. לקוחות ישראכרט - 59 שקלים. מחירים מיוחדים בוועדי עובדים, חברות האשראי ובמועדוני ההטבות המובילים.

פרטים נוספים: תיאום הגעה מראש בלבד במספר 9066* ובאתר התערוכה.

השרון

מטס יום העצמאות מתוך קוקפיט של מטוס F-16 מעל מדינת ישראל

מה בתוכנית: לרגל יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל נבצע בפעם הראשונה לטוס את מטס יום העצמאות המסורתי של חיל האוויר מתוך קוקפיט של מטוס F-16 מעל שמי מדינת ישראל.

הנתיב יהיה שכפול מדויק של אחד מנתיבי מטוסי חיל האוויר. תבצעו ניווט בגובה נמוך מעל נקודות מפתח בשמי המדינה, תבצעו תרגילים אווירובטיים בדומה לטייסי חיל האוויר וכל זה בסימולטור F-16 מתקדם.

איפה ומתי: מתחם הטייסת, קומה VIP סינמה סיטי גלילות, יום חמישי 15.4.21, לאורך כל היום.

גילים: מעל גיל 8. בהתאם לתו הסגול.

כמה זה עולה: 190 שקלים למשתתף.

פרטים נוספים: באתר האינטרנט של הטייסת, מומלץ לרכוש כרטיס מראש.

מוצאי יום העצמאות בכפר יונה

מה בתוכנית: מופע לכל המשפחה של עידן עמדי.

איפה ומתי: חניית חטיבת הביניים "עתיד", 15.4, 20:30.

כמה זה עולה: 80 שקלים.

ירושלים והסביבה

ירושלים

פעילות יום העצמאות במרכז מורשת גבעת התחמושת

מה בתוכנית: סיורים מודרכים והקרנות מיצג אורקולי תלת מימדי באתר הקרב בכל חצי שעה.

איפה ומתי: מרכז מורשת גבעת התחמושת. רח' זלמן שרגאי 5 ירושלים. 15.4, החל מ-09:00 ועד 15:30, יציאה לסיור אחרון.

גילים: 8-99

כמה זה עולה: חינם, מותנה בהרשמה מראש בלבד ועד גמר ההקצאות.

פרטים נוספים: הרשמה אך ורק באתר האינטרנט של מרכז מורשת גבעת התחמושת. לא תתאפשר כניסה או פעילות ביום זה בלא רישום מראש. כלל הפעילות בכפוף להנחיות משרד הבריאות ובכפוף לתנאי תו סגול.

חוגגים עצמאות במוזיאון מגדל דוד

מה בתוכנית: סיורים עצמאיים בליווי מדריך קולי בתערוכת "הבנאים - זאת המנגינה שלנו": תערוכה מוזיקלית המספרת את סיפורה של משפחת בנאי. בנוסף, שני מסלולי סיור חדשים במצודה - האחד בעקבות דגמים היסטוריים המציגים את ציר הזמן של ירושלים והשני בעקבות תעלומות ארכיאולוגיות בארמון הורדוס ובקישלה. בשעה 17:00 ייערך המופע "יש לנו יום יום חג" : גברי בנאי ושני בניו, אורי ובעז, חברו לראשונה יחדיו למופע בידורי מוזיקלי. ביחד הם שרים את מיטב הלהיטים של להקת התרנגולים והגשש החיוור.

איפה ומתי: מגדל דוד ירושלים מיקום: שער יפו, ירושלים, 15.4, 10:00-16:00.

גילים: מומלץ מגיל 10.

כמה זה עולה: חינם.

פרטים נוספים: הכניסה למוזיאון ולתערוכה על פי הנחיות התו הסגול, הכניסה למופע על פי הנחיות התו הירוק. הכניסה לכל האירועים חופשית על בסיס מקום פנוי. פרטים נוספים באתר.

אוצרות האדמה במוזיאון המדע 

מה בתכנית: מה באמת אנחנו יודעים על האדמה עליה אנו דורכים יום יום? ביום העצמאות מזמין מוזיאון המדע את ההורים והילדים ללכלך את הידיים במגוון הדגמות, סדנאות ומיצבי אמנות, שיחשפו את נפלאות הטבע החבויים באדמה: מטוטלת חול, מבוך אדמה ענקי (כ-80 מ"ר), גבישים מחשמלים, מתחם מנדלה, יצירה בחימר, מעבדה לחקר גבישים, סדנת בנייה, מיצג אמנות אדמה ועוד. בנוסף, מוצגות במוזיאון 10 תערוכות אינטראקטיביות ייחודיות לטווח גילים רחב.

המוזיאון הותאם לפי הנחיות התו הסגול. בכניסה למוזיאון תתבצע בדיקת חום, על המבקרים לעטות מסיכות בכל זמן שהותם במוזיאון, לשמור על מרחק 2 מטר ולהישמע להוראות המדריכים.

איפה ומתי: מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד, קריית המוזיאונים 3 ירושלים, 15.4, בין השעות 11:00-17:00.

גילים: 2-11.

כמה זה עולה: 10 שקלים, בתמיכת עיריית ירושלים.

פרטים נוספים 02-6544888, רכישת כרטיסים ותיאום ביקור מראש בלבד דרך האתר.

חוגגים עצמאות במוזיאון ישראל: שלמו כפי רצונכם 

מה בתוכנית: שפע אוצרות האמנות והתרבות, מגוון התערוכות החדשות ותצוגות הקבע יהיו פתוחים לציבור הרחב בשיטת "שלמו כפי רצונכם" ביום העצמאות הקרוב.

המבקרים יוכלו לרכוש כרטיסי כניסה במגוון מחירים סמליים המציינים ציוני דרך בהקמת המדינה והמוזיאון: מ-11 שקלים לציון יום הולדתו של המוזיאון שהוקם ב-11.5.65 ועד 73 שקלים לציון יום העצמאות.

למבקרים במוזיאון יוצעו סיורים מודרכים בעקבות "נוף ישראלי" בגלריה לאמנות ישראלית, ערכת פעילות לכל המשפחה בתערוכה "רוסלאן" על המסע ההיסטורי של אונייה זו מאודסה ליפו ועוד.  

מלבד התערוכות החדשת ותערוכות הקבע יוצעו פעילויות שונות לכל המשפחה ובהן: חוברת פעילות למשפחות לתערוכה "רוסלאן" - חינם בקופות, סיורים מודרכים של 45 דקות בהרשמה מראש באתר ובקופות בשעות: 11:00, 12:00, 13:00, "קח מקל, קח תרמיל" - סיור בגלריות לאמנות ישראלית בעקבות תיאורי נוף ישראלי, מגילות מדבר יהודה והקמת המדינה, מה הקשר? סיור בהיכל הספר בעקבות המגילות הגנוזות.

איפה ומתי: מוזיאון ישראל בירושלים- שדרות רופין 11, ירושלים, יום חמישי ה-15 באפריל, 10:00-17:00.

גילים: 3 ומעלה, הסיורים המודרכים מותאמים לבני 6 ומעלה.

כמה זה עולה: שלמו כפי רצונכם על הכניסה. עלות הסיורים המודרכים: 20 שקלים למשתתף, 15 שקלים למנויים.

פרטים נוספים: 02-6708811 ובאתר המוזיאון.

בלשים בגן הבוטני

מה בתכנית: בגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם מערכת מיוחדת בה רשומים כל הצמחים ומיקומם בגן, אך תקלה נוראית גרמה לחלק מהמידע להימחק. במהלך יום העצמאות מזמין הגן הבוטני את הקהל הרחב להצטרף לחיפוש, למצוא את הצמחים ולהגדירם מחדש במערכת. כל מבקר יקבל מפה, כרטיסיות הכוללות את רשימת הצמחים, מי במערכת ומי נמחק ותמונות של הצמחים שנמחקו מהמאגר ובעזרתם יוכל לנווט עצמאית או בסיוע בני המשפחה ברחבי הגן לחיפוש הצמחים הגדרתם ומיקומם על המפה.

איפה ומתי: הגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם, בין השעות 9:00-17:00.

גילים: 3 עד 14.

כמה זה עולה: 35 שקלים ילד/מבוגר. ילד ירושלמי - חינם עם הצגת ת.ז, מנויים חינם. 10 שקלים לכל ערכת בלשים (מנויים חינם).

פרטים נוספים: 02-6794012 ובאתר.

אירועי יום העצמאות 2021 (צילום: יונתן בן חיים)
מוזיאון המדע, אוצרות האדמה | צילום: יונתן בן חיים

חגיגת עצמאות עם תיאטרון הקרון

מה בתכנית: תיאטרון הקרון בשיתוף ובתמיכת עיריית ירושלים מזמינים לחגיגת עצמאות עם הצגת ילדים – הסנדוויץ' הרעב, מופע הקרקס של החנונים וקטעי גאגלינג וליצנות עם שירי ודן, צמד קרקסום במרחב הפתוח. האירוע יתקיים בתנאי התו הירוק ויעמיד לרשות ילדים מתחת לגיל 16 מתחם מערך בדיקות מהירות. כניסה למלווים בהצגת תו ירוק בלבד ותעודת מחלים לילד.

איפה ומתי: אמפיתיאטרון גן הפעמון ירושלים, 10:30 ו-12:00 - הסנדוויץ' הרעב, 16:00 ו-17:15 - מופע הקרקס של החנונים, קרקסום - לאורך כל היום.

גילים: 3-12.

כמה זה עולה: חינם.

פרטים נוספים: בטל 02-5618514, שלוחה 1. הכניסה בהרשמה מראש בלבד באתר.

נאות קדומים

מה בתוכנית: ביום העצמאות הקרוב מנווטים אל העבר במשחק ניווט משפחתי, ולוקחים חלק במגוון פעילויות מאתגרות – כניסה למערות מסתור עתיקות, הפעלת מתקנים חקלאיים כמו בימי קדם, מציאת נ.צ. בשטח, היכרות עם הגיבורים והגיבורות של עם ישראל ועוד. המשחק יתקיים בשטח הפארק אשר משתרע על 2,500 דונם, ויאפשר למטיילים ליהנות במהלכו מנופי ארץ ישראל הקדומה. 

הניווט יתחלק לשני מסלולים – מסלול קצר באורך של כ-1.5 ק"מ או מסלול ארוך של כ-3 ק"מ. כל משפחה תקבל מפת ניווט מפורטת ונוחה לשימוש ולאחר הסבר קצר בנקודת הזינוק, היא תצא לדרך. למעוניינים קיימים גם מסלולים לסיור עצמאי.
איפה ומתי: פארק נאות קדומים, 15.4, בין השעות 9:00-17:00, כניסה אחרונה בשעה 14:00.
גילים: מעל גיל 3.
כמה זה עולה: 30 שקלים למשתתף.
פרטים נוספים: 08-9770770 ובאתר.

צפון

חיפה

חוגגים עצמאות במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה

מה בתוכנית: מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה מציע שלל פעילויות מדע מקוריות ביום העצמאות: מטס יום העצמאות – קיפול והטסת מטוסים ומסוקים, שיגור טילים והתנסות מעשית חווייתית במנהרות רוח וכוחות עילוי במסלולי המראה ייעודיים, שהוקמו במיוחד לרגל יום העצמאות.

בנוסף, ניסויים והדגמות מדעיות לצד התערוכות החדשות "מעשה פלאים" וחדר כדור הארץ, ואלפי מטרים מרובעים של תצוגות ותערוכות קבועות, פארק מדע פתוח ומתחם לגיל הרך, המתאימים לשעות של בילוי משפחתי.

איפה ומתי: מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה, 10:00 עד 17:00.

גילים: לכל המשפחה.

כמה זה עולה: 65 שקלים, מתחת לגיל חמש הכניסה בחינם.

פרטים נוספים: מדעטק חיפה פועל בהתאם להנחיות התו הסגול, רכישת כרטיסים תתאפשר דרך האתר ומראש בלבד, לפי שעת ההזמנה בלבד. מספר המקומות מוגבל.

"חגיגה ישראלית" - הפנינג יום העצמאות של קרן קימת לישראל

מה בתוכנית: במסגרת האירוע יוקם מתחם של "אקו פריקו" בנושא קיימות, שמירה על הניקיון ביער ואי-שימוש בכלים חד פעמיים. כמו כן יוקמו במתחם מגוון תחנות באווירה ארץ-ישראלית, כגון תחנות משחק וחידות על הישגיה וייחודיותה של ארץ ישראל לאורך ההיסטוריה, סדנה להכנת חומוס, הצגה בנושא מחזור וניקיון סביבתי "אביר הניקיון", מוזיקה ישראלית, ריקודי אורה, אפשרות לעמדות מנגל משפחתיות ועוד..

איפה ומתי: במרכז שדה ויער לביא של קק"ל, 15.4, בין השעות 16:00-09:30.

גילים: מיועד לעולים ולקהילה כולה (בהשתתפות של עד כ- 600 ב-2 סבבים).

כמה זה עולה: חינם.

פרטים נוספים: האירוע ייערך בשיתוף עם אגף קשרי ציבור והמדען הראשי של קק"ל ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. פרטים נוספים והרשמה – אצל ניסים מגנג'י במייל: nisimm@kkl.org.il או שירלי ברמוחא: shilyb@kkl.org.il.

שדמות דבורה

חגיגת עצמאות עם הפנינג עפיפונים בפארק דרך העץ שבשדמות דבורה

מה בתוכנית: הפנינג עפיפונים בשלל צבעים וגדלים, מבוך ענק מעץ, תבליט של ארץ ישראל, קרטינג פדלים, סדנת תיפוף, סדנה לבנייה בעץ, מיני גולף ובאולינג, נסיעה ברכבת התבור (בתוספת תשלום של 15 שקלים), אזור להדלקת מנגלים ועוד. בנוסף, מציע הפארק את מתחם חאן דרך העץ, בו ניתן למצוא מגוון אפשרויות לינה, בהן חדרי מטיילים, חדר קבוצתי, אוהל ממוזג ואזור לקמפינג אישי.

איפה ומתי: מושב שדמות דבורה, 15-17.4, 10:00-17:00. שישי 10:00-15:00 (כניסה עד שעתיים לפני הסגירה).

גילים: החל מגיל שנתיים.

כמה זה עולה: 59 שקלים לאדם מגיל שנתיים, 25 שקלים למבוגר. 

פרטים נוספים: 04-662-0606 או באתר.

הסנדוויץ' הרעב (צילום: כפיר בולוטין,  יח"צ)
הסנדוויץ' הרעב | צילום: כפיר בולוטין, יח"צ

גדות

עצמאות 2021 ברפטינג נהר הירדן

מה בתכנית: למבקרים מחכים מגוון מסלולי שיט למשפחות ולמבוגרים. גם מתחם נינג'ה נהר הירדן פתוח למבקרים, עם מגוון מתקנים המוכרים מתוכנית הטלוויזיה. בין המכשולים תוכלו למצוא את מכשול הסטפרים, סולם הסלומון, הקיר המעוקל, ים של טבעות ועוד. כל זאת לצד אטרקציות נוספות כגון טיולי ריינג'רים וג'יפים לאורך נהר הירדן, לוחמת פיינטבול, לייזר טאג, קיר טיפוס, אומגה לנהר, bubble ball ועוד.

איפה ומתי: רפטינג נהר הירדן סמוך לקיבוץ גדות. 15.4- 9:30-15:00.

גילים: שייט בקיאק - החל מגיל 5 , נינג'ה מגיל 5 או גובה 1.10.

כמה זה עולה: ניתן לרכוש כרטיסים מוזלים (ברכישה מוקדמת באתר בלבד). שיט קיאקים - 75 שקלים , נינג'ה - 45 שקלים, אומגה לירדן - 40 שקלים. בנוסף, ניתן לרכוש חבילה הכוללת שיט+אומגה+נינג'ה ב-115 שקלים לאדם.

פרטים נוספים: 04-9007000 או באתר.

כפר בלום

עצמאות בקייקי כפר בלום

מה בתוכנית: שטים בקפסולה בהרכב זוגי או משפחתי לפי הנחיות התו הסגול. באתר פארק חבלים לגדולים ולקטנים ואומגה למים וקיר טיפוס בגובה 12 מ'. אוהבי לינת השטח ימצאו את "בלום וילג", מתחם אוהלים ממוזגים.

איפה ומתי: קייקי כפר בלום, כל יום 10:00–15:30.

גילים: מגיל 5.

כמה זה עולה: שיט - 103 שקלים לאדם.

פרטים נוספים: מומלץ להזמין מראש באתר או בטלפון 04-6902616.

ראש הנקרה

מה בתוכנית: אתר הנקרות מציע ירידה ועליה ברכבל התלול בישראל, מיצג אור-קולי וביקור בפלאי הטבע – הנקרות היפהפיות. ניתן לשלב גם טיולים ברכבים חשמליים או רכיבה על אופניים לאורך טיילת החוף.

איפה ומתי: אתר התיירות ראש הנקרה, גליל מערבי, 9:00-17:00. 
גילים: כל המשפחה.
כמה זה עולה: 48 שקלים למבוגר, 38 שקלים לילד (3-18).
פרטים נוספים: 073-2710100 ובאתר.

עצמאות בעיניים של המדינה

מה בתוכנית: מזג אויר נעים לצד פיסות שלג אחרונות באתר החרמון. המבקרים נהנים מנסיעה ברכבל המבקרים, מזחלות אקסטרים וסקיי ריידר. בנוסף, פוקדים את האנדרטה שהוקמה בחרמון ללוחמי גולני שנפלו בקרבות החרמון.

איפה ומתי: אתר החרמון, 8:00–16:00, כניסת רכבים אחרונה - 15:00.

גילים: כל המשפחה.

כמה זה עולה: כניסה - ללא תשלום, רכבל -51 שקלים. כרטיס משולב רכבל ואטרקציה - 86 שקלים לאדם.

פרטים נוספים: רכישת כרטיסים מראש בטלפון 1599-550-560 ובאתר.

אירועי יום העצמאות 2021 (צילום: גלעד שושן)
קייקי כפר בלום | צילום: גלעד שושן

חמת גדר

עצמאות בחמת גדר

מה בתוכנית: המבקרים בחמת גדר ייהנו מרחצה בבריכות המים הטרמו-מינרליים, רחצה בבריכה הקרה, מרחבים וטבע. בנוסף, במקום כפר אוהלים - משפחתיים, ממוזגים ומאובזרים, אוהלי קולמן ללא מזגן וקיימת גם אפשרות לבניית אוהל באופן עצמאי.

איפה ומתי: חמת גדר, 9:00–19:00.

גילים: כל המשפחה.

פרטים נוספים: 6393* ובאתר

סיור מודרך בכפר הדייגים מגדלה

מה בתוכנית: בסופ"ש עצמאות פארק העתיקות מגדלה מקיים סיורים מודרכים (בתיאום מראש) בעיר העתיקה מגדלא מהמאה הראשונה לספירה, שנחשפה במהלך בניית מלון מגדלה הסמוך. הסיור יעבור בין חורבותיה של העיר העתיקה ובית הכנסת של מגדלה, אחד משבעת בתי הכנסת שנמצאו ברחבי ישראל מתקופה זו והשמור ביותר מבניהם, בו נתגלתה האבן המיוחדת עם כל סממני בית המקדש. בסיור תיחשפו לחיי הכפר לשוק, לבתים, למקוואות ולשרידי העיר.

איפה ומתי: מלון מגדלה, בין השעות 8:00-16:00.

גילים: לכל המשפחה.

כמה זה עולה: 17 שקלים לאדם. סטודנטים ומבוגרים מעל 65 - 12 שקלים, ילדים מתחת לגיל 12 ללא תשלום. מחירים מיוחדים לקבוצות מעל 10 אנשים.

פרטים נוספים: באתר , בטלפון 0747003204 ובמייל reservation@magdala.org.

טיולי עששיות בפארק הירדן

מה בתוכנית: טיול עששיות לכל המשפחה הכולל הליכה של רבע שעה במים עד גובה הקרסול (20 ס"מ) ובתוך סבך קנים. הטיול יכלול תצפית ואת סיפורו של מושב אלמגור ותל מוטילה. בשנת 1951 התקיים הקרב על תל מוטילה, היכן שיותר מאוחר יוקם מושב אלמגור. הקרב התפתח על הזכות להשתמש בשטחים המפורזים שבין גבול ישראל וסוריה. מושב אלמגור הוקם לאחר חוות דעת של קציני צה"ל ופעולות תגמול והגנה. אמירתו של דוד בן גוריון "היכן שעוברת המחרשה, שם יעבור הגבול" מקבלת משנה תוקף בהקשר הזה.

איפה ומתי: פארק הירדן, רביעי ה-14.4 וחמישי (מוצאי יום העצמאות), ה-15.4. הטיולים יוצאים פעמיים בערב בתיאום מראש: בשעות 19:30 ו-21:30.

כמה זה עולה: 150 שקלים לזוג, 250 שקלים למשפחה עד 5 נפשות.

פרטים נוספים: לתאום מראש פרטים והזמנות – ענת: 050-4040535, ירון: 050-4000779.

רונדו go –"מדינה בסרט" 

מה בתוכנית: משחק הרפתקה לכל המשפחה בעקבות סרטי קולנוע מתוך שבעת עשורי המדינה, פיצוח חידות ומשימות יצירתיות לכל המשפחה

. בנוסף תופעל במקום תחנת הדרכה בעקבות סיפורו של המרגל אלי כהן, סיורים מודרכים בג'יפ אל פסל נדיה כהן שמתוך "שביל אלי כהן" ופעילות משחק "שם קוד האיש שלנו בדמשק".

איפה ומתי: מפקדת הכוחות הסוריים על כביש 98, יום העצמאות, 15.4, 10:00-18:00.

כמה זה עולה: 70 שקלים למשתתף מעל גיל 6 או 250 שקלים למשפחה גרעינית.

פרטים נוספים: לתאום מראש פרטים והזמנות - 050-4066800 דורון, או באתר.

פסטיבל "פריחת עצמאות" בחוות הסוס והדובדבן

מה בתוכנית: שילוב חגיגות יום העצמאות 73 עם חגיגות פריחת הדובדבן. מגוון דיג'יים מכל המגזרים ומכל האזורים בארץ, בית קפה, מכירת שתילים, פינת חי, סוסים בחווה, דוכנים, פינות ישיבה ועוד.

איפה ומתי: חוות הסוס והדובדבן, מושב אודם, יום חמישי, 15.4, מ-9:00 בבוקר ועד השקיעה.

כמה זה עולה: כניסה חופשית, חלק מהפעילויות בתשלום.

פרטים נוספים: בפייסבוק.

חוגגים עצמאות ביקב בזלת הגולן בקדמת צבי

מה בתוכנית: מסיבה ישראלית, דוכני מזון, מגוון יינות משובחים, הופעה חיה - "חברים שרים פורטרט". ההופעה החיה תתקיים בשני סבבים – בשעה 13:00 ובשעה 16:00.

איפה ומתי: קדמת צבי, 15.4, החל מ- 10:00 בבוקר.

כמה זה עולה: 95 שקלים, המחיר לכרטיס כניסה כולל כוס יין לבחירה ממגוון היינות המוצע.

פרטים נוספים: הזמנת כרטיסים באתר.

אירועי יום העצמאות 2021
יום העצמאות בחמת גדר

חוגגים עצמאות בבית יגאל אלון

מה בתוכנית: המועצה לשימור אתרים ומשרד התרבות בחרו במוזיאון כאתר מורשת שייפתח ביום זה בחינם למבקרים. תוכלו לקפוץ לנקודות שונות בהיסטוריה של ארץ ישראל, להתרשם מהסירה העתיקה בת 2,000 שנה שנמצאה בכנרת ומקושרת לתקופתו של ישוע, לראות מקרוב את פסיפס שמשון המקורי, וכל זאת על רקע נופיה של הכנרת. סיורים בחינם בכל שעה עגולה.

איפה ומתי: קיבוץ גינוסר, יום העצמאות, 15 באפריל, 9:00-14:00.

גילים: מתאים לגילאי 6 ומעלה.

פרטים נוספים: להזמנת מקום יש ליצור קשר עד 24 שעות קודם בטלפון 04-6727700 או במייל info@allon.org.il. יש להירשם מראש, מספר מקומות מוגבל.

כוכב של גיבורים

מה בתכנית: בחודש אפריל תוכלו ליהנות ממשחק משימות חוויתי ומאתגר לכל המשפחה בו תגלו אילו גיבורים פעלו בכוכב הירדן וסביבתו בשנים עברו. כל דמות מייצגת ערך ותכונה של גיבור והמשימה אותה תמלאו קשורה לערך. אט אט תאספו תכונות וערכים שייהפכו גם אתכם ל"כוכבי המחר".

יום השיא יתקיים ביום העצמאות, 15.04.21. הפעילות תכלול בנוסף מבחני קבלה לכוחות המגן טרום צה"ל – פעילות אתגרית, משחקי אומץ, אקשן ושדאות. מי שיעבור את כל אלו יתקבל לכוחות ההגנה ויזכה בתעודה על שעבר בהצלחה את המבחן. בין המשתתפים תתקיים הגרלה נושאת פרסים.

איפה ומתי: גן לאומי כוכב הירדן, יום העצמאות 15.4, יום שבת 17.4, בין השעות 9:00-15:00.

גילים: 0-18.

כמה זה עולה: מבוגר - 22 שקלים, ילד - 9 שקלים. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

פרטים נוספים: יש לתאם ביקור לפני הגעה באתר רשות הטבע והגנים.

טבריה

חגיגה של מים בגן לאומי חמת טבריה 

מה בתכנית: הנכם מוזמנים לבוא לשכשך רגליים במי המעיינות החמים, הזורמים בין שלוש בריכות שכשוך בטמפרטורות מושלמות. המעיינות החמים בחמת טבריה ידועים בסגולות המרפא שלהם כבר מתקופת המלך שלמה, ומספרים שאפילו רבי שמעון בר יוחאי ירד להירפא בהם. בנוסף, מוזמנים לפעילות עצמאית " בעקבות אוצרות הפסיפס", חידות וחרוזים בבית הכנסת העתיק.

איפה ומתי: גן לאומי חמת טבריה, יום חמישי, 15.4 יום העצמאות, ימי שישי-שבת בחודש אפריל.

גילים: 0-18.

כמה זה עולה: מבוגר – 14 שקלים, ילד ואזרח ותיק - 7 שקלים, ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

פרטים נוספים: יש לתאם ביקור לפני הגעה באתר רשות הטבע והגנים.

דרום

באר שבע

חגיגת עצמאות בלונדע 

מה בתוכנית: במוזאון הילדים של באר שבע תוכלו ליהנות מסדנת יצירה ייחודית ליום העצמאות, מתחמי משחקי ריצפה בחצר המוזיאון, משחקים ואתגרים בנושא המצאות ישראליות במרחבי המוזאון ועוד.

איפה ומתי: לונדע, רחוב דוד הראובני 25, באר שבע, 15.4, 09:30-18:30.

כמה זה עולה: תושב באר שבע – 42 שקלים, תושב חוץ – 57 שקלים, גמלאי – 37 שקלים, סטודנט/חייל – 46 שקלים, בהצגת תעודה. נכה – 35, בהצגת תעודה.

פרטים נוספים: כרטיסים ניתן לרכוש באתר הלונדע. 08-6226926. מספר המקומות מוגבל. הפעילות בכפוף לתנאי התו הסגול.

המרכז להנצחת חיילי אנז"ק

מה בתוכנית: חוגגים עצמאות עם סיורים מודרכים וחווייתיים ללא עלות. בנוסף תוכלו ליהנות ממיצג אור קולי מרהיב על הקרב המכריע ושחרורה של העיר באר שבע ידי חיילי האנז"ק במלחמת העולם הראשונה.

איפה ומתי: אוסטרובסקי 4, באר שבע, המוזיאון יהיה פתוח ביום חמישי בין השעות 10:00 עד 15:00. שעות סיורים: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 - סיור מודרך בכל שעה עגולה.

כמה זה עולה: הכניסה חינם באדיבות המועצה לשימור אתרי מורשת.

פרטים נוספים: הפעילות בהתאם להנחיות התו הסגול ובהצגת תו ירוק, יש להירשם מראש בטלפון 8557*.

גן לאומי כוכב הירדן (צילום: יובל מורן)
גן לאומי כוכב הירדן | צילום: יובל מורן

מוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

מה בתוכנית: המוזאון שוכן במבנה מרשים, המסגד העות'מאני, משכנו של המוזאון הארכאולוגי בעבר. זוהי פינה של יופי ורוגע בלב העיר העתיקה. בחצר הפנימית שהוסבה לגן סמלי יש מזרקה מעוטרת, עצי הדר ושיחי יסמין ומסביב פריטי ארכאולוגיה אסלאמית מארץ ישראל. במקום תוכלו ליהנות מהתערוכה "מזרח".

איפה ומתי: העצמאות 60, באר שבע. המוזיאון יהיה פתוח למבקרים ביום חמישי, 15.4, בין השעות 10:00 עד 13:00.

כמה זה עולה: חינם.

פרטים נוספים: יש לתאם הגעה מראש בטלפון 8557* , הפעילות בכפוף להנחיות התו הסגול.

פארק קרסו למדע

מה בתוכנית: פארק קרסו למדע, פארק המדע הגדול בישראל ובו שילוב של מוזאון אינטראקטיבי וגן מדעי עם פעילויות לכל גיל מזמין אתכם לבילוי מהנה לכל המשפחה .

צאו אתנו ל"מסע קסום בממלכת הקרח" - מופע ייחודי שיכלול שלל הדגמות קסומות וקרירות במיוחד מעולמם של דמויות הסרט האהוב פרוזן.  

עוד בפארק קרסו למדע: תערוכת "דינוזאורים ענקי הפטגוניה" – תערוכת הדינוזאורים המובילה בעולם, מתחם  FUN ZONE- מתחם ייחודי המציע חוויה משלימה עם שלל פעילויות מהנות לכל המשפחה, קיר צילום ענק, פעילות "התאם דינוזאור לביצה", גן משחקי מדע ענקי - גן משחקי מדע בשטחו החיצוני של המוזיאון הכולל שלל מיצגים חווייתיים, מתחם ילדים צבעוני וססגוני הכולל את תערוכת "אתייה טק", שולחן חול אינטראקטיבי ומתחם "בניה בקטנה", סדנאות יצירה וסדנאות מדעיות ועוד שלל פעילויות.

איפה ומתי: העצמאות 79 באר שבע. 10:00-20:00.

כמה זה עולה: ילד עד גיל 5 – ללא עלות. תושב ב"ש – ילד/מבוגר – 45 שקלים. תושבי חוץ – מבוגר/ילד – 59 שקלים. חיילים/סטודנטים/בעלי מוגבלויות – 39 שקלים, בהצגת תעודה. גמלאים – 29.5 שקלים, בהצגת תעודה.

 פרטים נוספים: המוזיאון פועל עפ"י כללי התו הסגול, הזמנת הכרטיסים למוזיאון הינה מראש ובאתר המוזיאון בלבד. לא תתאפשר רכישת כרטיסים בקופות. להזמנת כרטיסים. 08-6252600.

אירועי יום העצמאות 2021 (צילום: זיו לוי)
חמת טבריה | צילום: זיו לוי

חוגגים עצמאות בנגב

 מה בתוכנית: חוגגים עצמאות בסימן הצדעה לחיל האוויר. בגן מוצגים כ- 100 מינים שונים של עופות,יונקים וזוחלים מהארץ והעולם. חלק מבעלי החיים הינן חיות בר אשר הובאו לגן לצורך קבלת טיפול רפואי לאחר שנמצאו פצועים בשטח.

איפה ומתי:  דרך אילן רמון 5 באר שבע או נגב ZOO בווייז, יום חמישי בין השעות 9:00 עד 17:00.

כמה זה עולה: התשלום החל מגיל שנתיים, אורח 40 שקלים, תושב באר שבע 35 שקלים.

פרטים נוספים: רכישת כרטיסים מראש באתר נגב ZOO או בקופות הגן. חניה חינם.

סיורים היסטוריים במתחם הקטר

 מה בתוכנית: מוזמנים לחגוג איתנו עם מגוון פעילויות מהנות במיוחד ללא עלות. סיורים מודרכים חווייתיים בהשתתפות שחקנים – כל שעה עגולה. מופעי קרקס מרהיבים בשעות 10:30 ו-11:30. תערוכת אמנות " ירושלים – רבת פנים היא" בגלריית הקטר. מתחם כלי נגינה לילדים. חגיגה קולינרית בקפה גורדון ובמתחם ה-BEER GARDEN.

איפה ומתי: מתחם הקטר, באר שבע. יום חמישי, 15.4, החל מהשעה 10:00. הסיורים ההיסטוריים יתקיימו ברישום מראש בשעות 10:00, 11:00 ו-12:00.

כמה זה עולה: חינם.

פרטים נוספים: ניתן להירשם מראש גם בטלפון 8557*, הפעילות בהתאם להנחיות התו הסגול.  

לונדע (צילום: אולפני קקטוס)
לונדע, באר שבע | צילום: אולפני קקטוס

שדה בוקר

חידון הציונות הגדול בצריף בן-גוריון בשדה בוקר

מה בתוכנית: לכבוד יום העצמאות יפוזרו ברחבי אתר צריף בן—גוריון, 48 חידות שונות ומגוונות הקשורות לציונות, הקמת המדינה, הנגב, דוד בן-גוריון ועוד. כל משפחה תקבל דף תשובות עליו תסמן את התשובה הנכונה לכל שאלה. בסוף הביקור, העונים נכונה על לפחות 10 שאלות, יזכו לקבל עותק מיוחד ומדויק של מגילת העצמאות ולחתום עליו לצד 37 החותמים המקוריים על המגילה, בהם כמה מגדולי האומה כמו גולדה מאיר, יצחק בן צבי, משה שרת וכמובן ראש הממשלה הראשון דוד בן-גוריון.

במסגרת הביקור ולהשלמת החוויה והרוח הציונית, המבקרים יוכלו להיכנס לצריף המגורים המקורי של פולה ודוד בן-גוריון ולבקר בתערוכת הזקן והעם, המתמקדת בשלוש נקודות, שכל אחת מהן בוחנת, בצורה אינטראקטיבית וקלילה, את האינטראקציה שהייתה לבן-גוריון עם הציבור הישראלי. 

איפה ומתי: צריף בן-גוריון בשדה בוקר, 15.4, 9:00-16:00.

גילים: 6 ומעלה.

כמה זה עולה: ללא עלות במסגרת פרויקט של המועצה לשימור אתרים.

פרטים נוספים: הרשמה מראש חובה - באתר או בטלפון 08-6560469.

"ספארי צה"ל במרכז קהילתי חבל אשכול"

מה בתוכנית: ספארי צה"ל – תצוגת כלי רכב צה"ליים מג'יפ סופה ועד טנק מרכבה, תצוגת כלי נשק ועוד במסלול מודרך של חיילי החטיבה הדרומית לכל המשפחות בחבל אשכול.

 איפה ומתי: אנדרטת אוגדת הפלדה, יום העצמאות, יום חמישי 15.4, בין 9:00-13:00.

 גילים: מתאים לכל המשפחה

 כמה זה עולה: חינם.

פרטים נוספים: להרשמה והזמנת מקום.

יום העצמאות עוז בנגב

מה בתכנית: הייתם מאמינים שחונה בקיבוץ נחל עוז טנק? החטיבה הצפונית של אוגדת עזה חוגגת עצמאות בפעילות לכל המשפחה.

לכבוד יום העצמאות מרכז המבקרים עוז בנגב במועצה האזורית שער הנגב בסיפור שכולו ציונות, חקלאות, אחיזה בקרקע, והמון עשייה דרך משחק חוויתי "צופן עוז" לכל המשפחה.

הביקור במרכז המבקרים אורך כשעה וחצי וכולל מגוון פעילויות: ביקור בשלוש תערוכות, ביקור בעמדה הקדמית לסקירה היסטורית וביטחונית מרתקת וצפייה בסרט מרגש באורך רבע שעה. 

בנוסף, יתקיים משחק חוויתי "צופן עוז" לפיצוח קוד החקלאות. המסע מתקיים ברחבי מרכז המבקרים וסביבתו. משתתפי המשחק יבצעו משימות מאתגרות, יעמיקו ויתמקדו בנושאי התערוכות ובנקודות עניין במרחב הקרוב במטרה להשיג את מכלול הרמזים ולפצח את הצופן הנסתר. המשחק אורך כשעה ומתאים לגיל 8 ומעלה.

במרכז המבקרים יחכה לכם גם "הכולבויניק" כדי שתוכלו לטעום מטעמי האזור. במקום פועל בית קפה קטן ומפנק וחנות לתוצרת מקומית.

איפה ומתי: מרכז עוז בנגב בקיבוץ נחל עוז במועצה האזורית שער הנגב, יום חמישי, 15.4, 10:00-15:00, הדרכות במרכז המבקרים יתקיימו בשעות 11:30, 12:30, 13:30, 14:30.

גילים: מגיל 8 ולכל המשפחה.

כמה זה עולה: 20 שקלים לאדם במקום 25 שקלים (תשלום מגיל שלוש). כרטיס משפחתי (זוג + 3 ילדים ויותר): 85 שקלים. תפוח אדמה לוהט עם תוספות ושתייה: 25 ₪

פרטים נוספים: הכניסה לפי הנחיות משרד הבריאות וברישום מוקדם באתר.