דפנה בן נון היא צלמת  בעלי חיים מוערכת בעולם, זוכת פרסים, שתמונות בעלי החיים שלה הופיעו על דפי מיטב המגזינים הבינלאומיים, אבל למרות שאינם פינגווינים נכחדים או לווייתנים, כשהתאומים הפרטיים שלה חוגגים יום הולדת, היא מפנה אליהם את העדשה בשיא האהבה ותשומת הלב. לכבוד יום ההולדת השלישי של עידו וזואי המתוקים החליטה בן נון לצלם אותם בחברת שני הדברים החביבים עליהם: ים ובלונים. שני פריטים שיכולים להיות מאתגרים ולא צפויים כמעט כמו צמד ילדים בני שלוש. התוצאה הקסומה לפנינו.

התמונות עלו לרשת יחד עם סרטון המתאר את עבודת אחורי הקלעים. "קשרתי את הבלונים לשקיות מלאות במים וקברתי בחול כך שזה נראה שהבלונים יוצאים מהחול," מספרת דפנה לכל מי שמעוניין לשחזר בעצמו את האפקט. "מצאתי במקס סטוק את השולחן והכסאות המהממים האלה, ואספתי מכל מיני מקומות פרטי לבוש כדי שיראה שהם לובשים את אותו סגנון. אין לי תקציב להשקיע בבגדים מיוחדים אז אני אוהבת לשלב בגדים יד שניה עם בגדים שאני קונה באלי אקספרס. הילדים שלי הם שפני הניסיון שלי," מגלה דפנה, שמציעה גם שירותי צילום ילדים בטבע, בין עבודות צילום בעלי חיים אקזוטיות יותר. "אם זה עובד עם הילדים שלי, אני יודעת שאני יכולה להציע את זה ללקוחות."

צילום יום הולדת דפנה בן נון (צילום: דפנה בן נון)
בני השלוש, המים והבלונים. זואי ועידו | צילום: דפנה בן נון

"כל אמא יודעת שזה קשה לצלם את הילדים שלה, ובמיוחד כשזה שניים," מודה דפנה, 37. "אז כצלמת פרפקציוניסטית כמו שאני, אני יכולה להגיד שזה עוד יותר קשה. למזלי, הבת שלי מאוד אוהבת להצטלם, אז היא זורמת עם השגעונות שלי ואפילו נהנית. הבן שלי לא תמיד מבין מה אני רוצה ממנו ולא תמיד משתף פעולה, אבל כשהוא כן משתף פעולה ונהנה, התמונות יוצאות מושלמות. בצילומים בים לכבוד יום הולדת 3 שלהם ידעתי שיש לי זמן מוגבל לצלם אותם יבשים ויפים לפני שהם קופצים לי למים, לכן הכל היה צריך להתבצע מאוד מהר. בעלי תמיד עוזר לי אחרת זה בלתי אפשרי להוציא לפועל הפקה כזאת. אני תמיד מתדרכת אותו מראש מה הולך להיות ומה אני מצפה להוציא בתמונות. עם ילדים אף פעם אי אפשר לדעת מה יצא, וזה כל הקסם. הם תמיד מצליחים להפתיע אותי מחדש."

צילום יום הולדת דפנה בן נון (צילום: דפנה בן נון)
דפנה והילדים | צילום: דפנה בן נון

מתוך נסיונה הרב, דפנה מציעה לנו חמישה טיפים נוספים לצילום ילדים:

הורים - כל מה שצריך לדעת