החופש הגדול מביא איתו אינספור שעות שעמום. במקרה הרע הילד יתקשר אליכם לעבודה כל עשר דקות, במקרה הטוב הוא פשוט ירבוץ שעות מול המחשב. גם אתם בוודאי מפחדים מהסכנות שמסתתרות באינטרנט, על כן ודאי תשמחו לשמוע על אקולוקו, אתר ישראלי בטוח ומגניב שצובר מעריצים, ומשלב בין משחקים כיפיים לחינוך לאיכות הסביבה.

אין תמונה
סביבה בטוחה וחינוכית. מתוך "אקולוקו"

מטפלים בחיות, ממחזרים קרטונים

"אקולוקו" (משוגע על איכות הסביבה) הוא עולם וירטואלי ירוק וחינוכי. הוא מזמין ילדים בני 7 עד 14 להשתתף במשחקים והרפתקאות שמשלבים מעורבות חברתית ואישית בתחום איכות הסביבה. לכל ילד יש דמות המסתובבת בעולם אקולוקו, המורכב מג'ונגל, מדבר ואזורים נוספים. הילד פוגש במהלך הדרך דמויות צבעוניות המטילות עליו משימות, וגם ילדים-שחקנים אחרים.
כל משחק או פעילות מוצלחת מזכים את השחקן ב"נקודות פעילות" שמאפשרות להרוויח "קוקואים", המטבע המקומי, וגם לעלות בדרגות המשחק. בקוקואים אפשר לקנות בגדים ואביזרים, או לתרום למטרות חשובות כמו אימוץ חיות בסכנה. התכנים והמשימות באתר עוסקים בנושאים חברתיים וסביבתיים שמעסיקים את הילדים גם בחיים האמיתיים כמו מחזור, ואפילו טיפול בחיות בר פצועות, ולאחר מכן שחרורן לטבע.

ההרשמה והכניסה הבסיסית לאתר הן בחינם. תמורת דמי חבר, ילדים יוכלו להצטרף לקבוצת ה"חלוצים", שמאפשרת פעילויות נוספות. חלק מדמי החבר עוברים לקרן המסייעת לארגונים ועמותות שעוסקים בתכנים סביבתים וחברתיים.

העולם הדמיוני של אקולוקו עשיר וצבעוני, וכל התכנים בו הותאמו לילדים על ידי אנשי חינוך. האתר מיוחד גם בחשיבות שהוא נותן לביטחון הילדים בזמן הגלישה והמשחק.
הילדים יכולים לתקשר עם שחקנים אחרים בעזרת צ'אט, אבל כדי לדאוג לביטחונם, כל השיחות פומביות ואין אפשרות לקיים שיחות פרטיות שעלולות לסכן אותם.

ככלל, יש באקולוקו הקפדה על שפה נאותה, אמינות, התייחסות בכבוד ואיסור מוחלט על מסירת פרטים אישיים. בכל זמן הפעילות יש פיקוח של מבוגרים על הנעשה באתר, ובעולם עצמו מסתובבים גם סיירים, שחקנים מנוסים שהוכיחו אחריות, ושתפקידם לדווח על הפעילות באתר. בנוסף, עצם ההרשמה לאתר מחייבת אישור מוקדם של ההורים.

>> אתר המשחקים אקולוקו
טיפים לגלישה בטוחה לילדים