ביום קייט דארוויל היא עורכת אופנה בחירה בווג אוסטרליה, תפקיד שכל חובבת אופנה מסביב לעולם היתה חוטפת ממנה, הידועה בהפקות אופנה נשכניות ונועזות ובחושים טובים ועין חד פעמית. אבל כשהשעון מורה שהגיעה השעה לחזור הביתה (לאו דווקא ארבע, כן?) היא הופכת לאמא לארבעה ילדים קטנים, שני זוגות תאומים עם פחות משנתיים הפרש ביניהם. מתילדה וג׳ק, בני שלוש וחצי, וסטלה ואוליב, בני כמעט שנתיים. אז איך דארוויל עושה את זה?

נחמד ששאלנו כי היא מצדה שמחה לתרום רשימה מפורטת של טיפים אופנתיים, שנותנת הצצה לחייה של אמא לבושה היטב שגם משלבת בין קריירה לתינוקות (שני זוגות תאומים, זוכרים?). הנה כמה כאלה שתוכלי לקחת לדרך. רק נאמר שכשהיא ויתרה על המגהץ בטיפ מספר 2, היא כבשה אותנו.


1. מתלבשים ליד הדלת, בדרך החוצה

״אני אומרת שלום לכל הילדים ואז לובשת את בגדי העבודה ויוצאת מהדלת", היא מסבירה. ״ככה גם בדרך חזרה. על כל מקרה יש לי מגבונים במגירה במשרד, ואני מוצאת את עצמי הרבה פעמים מנגבת את המכנסיים כשאני יושבת לעבוד. דברים השתנו. אני יושבת ליד השולחן שלי וחושבת לעצמי: הרגליים שלי שעירות, אני חייבת פדיקור ומניקור, אבל הי, הצלחתי לחפוף אתמול את השיער וזה הישג".

2, שחור הוא חבר

״תדאגי שבגדי העבודה שלך יהיו שחורים. זה מוריד מהסטרס והרבה יותר בטיחותי עם ילדים", היא אומרת. "את הצבע תכניסי בעזרת אקססוריז. מאז שחזרתי לעבוד יש לי מלתחה מצומצמת וקונספטואלית שבנויה על שילובים שונים, ורובה המוחץ שחור. זה עובד".

3, לא מגהצים

"למי יש זמן לגהץ? יש לי מכשיר אדים ידני, הוא זריז ופשוט לתפעול, וזה הרבה יותר קל מלהתחיל להעמיד קרש גיהוץ. רוב הזמן אני עדיין מתחמקת ולא לובשת את הפריטים במלתחה שלי שזקוקים לגיהוץ".

4. הארגון חשוב

"אנחנו חייבות להיות מאורגנות", אומרת קייט לאמהות האחרות. "כסטייליסטית, בצילומים, צריך להביא קונספט, להחליט על שיער ואיפור, למצוא דוגמנים. יש המון ארגון. זה אמנם ארגון יצירתי, אבל גם פשוט עניין של סדר והפקה. נדמה לי שהעבודה עזרה לי להיות מוכנה להורות לילדים קטנים בני אותו הגיל. חייבים להיות מאורגנים מאוד. תמיד כתבתי רשימות ותכננתי קדימה, ועם הילדים אני מתכננת הכל שבוע מראש".

5. שומרים מידע זמין

״כל המתכונים שלי שמורים בטלפון. אני מצלמת אותם ושומרת בתיקיית התמונות בתיקייה מיוחדת. כשאני בבית על הספה ומנסה לחשוב מה לבשל להמשך השבוע, או שאני בקניות מנסה לתכנן את האוכל להמשך, וקונה לפי המתכונים שבטלפון". 

6. לפעמים צריך הפסקה

"בעלי מדהים", מפרגנת קייט. "הוא אומר לי כל ערב: אני לוקח עליי את זה וזה, צאי לסרט או לכי לאכול משהו עם חברה. הוא ממש טוב בלהכריח אותי לקחת הפסקה כשהוא מרגיש שאני זקוקה לזה".

7. לא זורקים את ספרי ההדרכה

"השתמשתי בספרי הדרכה רבים וניסיתי המון שיטות. חלק עבדו, אחרות לא. חלק עבדו מדי פעם, ונתנו לי משהו לשאוף אליו. נחרדתי כשגיליתי שיהיו לי תאומים ולא רציתי לא לישון יותר בלילה. קראתי המון והיתה לי שיטה די טובה עם מתילדה וג׳ק. הייתי מאורגנת מאודכבר לפני הלידה הראשונה והגעתי מוכנה ומשכילה".

8. נקיון - פעם ביום

״כדי שארגיש שקטה, לכל דבר חייב להיות מקום. אני לא יכולה להירגע עד שהבית מסודר. למען מצבי הנפשי אני מסדרת פעם אחת, ואחת בלבד, ביום, אחרי שהילדים ישנים עמוק. ככה אני יכולה ללכת לישון רגועה".

9. ראייה חיובית היא המפתח

"אני מנסה לומר לאנשים, והם לא תמיד מאמינים לי, ששני זוגות תאומים בגילאים קרובים זה קל יותר במובנים מסויימים,״ היא טוענת. ״הרבה יותר קל מארבעה ילדים בגילאים שונים ושלבים התפתחותיים מגוונים. קשה כשיש ילד אחד בבית ספר, אחר תינוק, אחד בגן… זה ממש קשה. זה יותר קל ממה שאנשים חושבים לדעתי".

10. שומרים על ראש פתוח

"אמא לארבעה חייבת לזרום ולשמור על ראש פתוח כדי ליהנות מהחוויה. אני לא חושבת שיהיו לי עוד ילדים, אבל אין לדעת".

>> הנקה גונבת את ההצגה: הכלות המניקות רגע לפני החופה