גבר בהריון (צילום: MailOnline)
תומאס, סקוט ומיילס הקטן | צילום: MailOnline

כשבאמת רוצים ילד אפשר להתגבר על משוכות רציניות ביותר – כמו העובדה ששני ההורים הם גברים. הכירו את סקוט ותומאס, זוג טרנסג'נדרים מקליפורניה, שמצפים ללידת בנם המשותף בחודש הבא. חשיפתם לתקשורת הופכת את סקוט מור בן ה-30 לגבר השני בעולם שהסכים לחשוף את הריונו לציבור באופן פומבי (הראשון הוא תומאס ביטי, שילד ביולי 2008 ילדה בשם סוזאן ג'ולייט).

גם סקוט וגם תומאס נולדו כבנות, ונישאו באופן חוקי הודות לכך שסקוט עדיין מחזיק בתעודת הלידה הנקבית שלו. התינוק עתיד להצטרף לגרג (12) ולוגאן (10), שנולדו לתומאס מאישה אחרת, וכבר הוחלט ששמו יהיה מיילס.

שני רחמים לשני גברים

סקוט, שגדל בתור ילדה בשם ג'סיקה, הגיע להבנה שהוא רוצה להפוך לגבר בסביבות גיל 11. "בהתחלה ההורים שלי חשבו שהשתגעתי", הוא מספר בראיון ל-Daily Mail הבריטי, "אבל בסופו של דבר הם הבינו שאני רציני, וכשהייתי בן 16 הם הרשו לי להתחיל לקחת הורמונים גבריים". כל התהליך לווה גם בהוצאה כספית לא קטנה – אחרי הכל, הנערה ג'סיקה ניחנה בחזה במידה טריפל D, שהיה צריך להסיר. את הניתוח לשינוי מין הוא לא ביצע, למרבה המזל, וכך התאפשרה לו הכניסה להריון. בן זוגו, תומאס, עבר ניתוח לשינוי מין וניתוח לכריתת רחם בשנה שעברה.

בני הזוג הכירו בשנת 2005 בקבוצת תמיכה לטרנסג'נדרים, ולאחר נתק מסוים חזרו ב-2007 להיות בקשר. לדבריו של סקוט הם ידעו מיד שנועדו זה לזה, וכחודשיים לאחר מכן סקוט ויתר על עבודתו ועבר לגור עם תומאס ושני בניו. "עכשיו הם קוראים לי 'אבא 2'", הוא מספר בגאווה אבהית. בשנה שעברה הם החליטו לנסות להביא ילד משותף לעולם, וביוני נכנס סקוט להריון באמצעותו זרעו של חבר. "היינו כל כך שמחים, שעשינו את מה שהומואים עושים כשהם נרגשים - הלכנו לשופינג".

אבל עם הכניסה להריון לא הסתיימו הבעיות: תומאס וסקוט התקשו למצוא רופא שיסכים ללוות את ההריון המיוחד. בסופו של דבר הכל הסתדר, והצוות הרפואי בבית החולים הנבחר עודכן היטב בפרטי ההריון, כדי למנוע הפתעות: "לא רצינו שכולם ייכנסו להלם כשגבר יופיע ללדת", סיפר סקוט.

בני הזוג טוענים שהם לא מודאגים מהיחס שתיתן החברה לבנם המשותף. הם בטוחים שיוכלו להתמודד עם הקשיים, כי אחרי הכל זאת לא תהיה הפעם הראשונה. לוגאן, בנו של תומאס, כבר למד איך לענות לילדים המקניטים בבית הספר: "אולי לכם יש בעיה עם שני האבות שלי. לי אין, אז אתם לא פוגעים בי".

>> אלרגים לאבק? תפסיקו לסדר את המיטה