תחפושת עמידה למים (צילום: חדשות 2)
אמא, חטפתי כאב שיניים מהמשלוח מנות | צילום: חדשות 2

פורים בפתח, הילדים כבר לוחצים להכין משלוחי מנות לכיתה והבית מתמלא בשלל ממתקים וחטיפים. אנו מוצאים את עצמנו רודפים אחרי הילדים בצעקות "ממתקים רק אחרי האוכל" או "אם תאכלו את אוזני ההמן שאפינו - עד פורים לא יישאר!". ועדיין לא הזכרנו את הדיאטה שבה פתחנו לקראת פסח ולכבוד בגד הים בקיץ. עכשיו שהאויבים - הממתקים - בתוך הבית, הפיתוי גדול מתמיד. איך נעבור את המלחמה בשלום?

1. כדאי לרכוש אריזות קטנות ומוכנות של משלוחי מנות. כך הבית לא מתמלא באריזות ממתקים פתוחות והמלחמות נמנעות. אפשרות טובה יותר היא לרכוש ממתקים ארוזים מחברות העזרה לנזקקים, ולהרוויח כפול: גם אריזה סגורה ומוכנה וגם תרומה לזולת.

2. כששולחים משלוחי מנות לחברים או למשפחה, אפשר לשלוח ארוחת בוקר מלאה ובריאה, למשל בקבוק מיץ טבעי, לחמניות טריות מחיטה מלאה, חביתה וסלטים מגוונים. המשקיענים יוכלו להכין פשטידות אישיות בכלים חד פעמיים.

3. ניתן לשלב בכל משלוחי המנות גם פירות יבשים - צימוקים, שקדים, אגוזי מלך ועוד, שערכם התזונתי רב. אמנם ט"ו בשבט חלף עבר, אך בוודאי נשארו לנו שאריות.

4. חג האביב מתקרב, כך שניתן לשלוח במשלוחי המנות אריזות מזון כשרות לפסח וכך לצ'פר את מקבלי המשלוח בהכנה טובה לפסח.

גם אם אתם מחליטים בכל זאת לשלוח ממתקים וחטיפים, אפשר לצמצם את הנזק. ראשית, קנו אריזות מוכנות ואישיות של משלוחי מנות. כך לא תצטרכו להתמודד עם הפיתוי של נשנוש פסק זמן ("רק עוד אחד!") מהשקית הגדולה. את אריזות הממתקים קנו רק ביום חמישי, כדי שהבית לא יתמלא בממתקים שבוע לפני החג. כך תצמצמו את משך המלחמה עם הממתקים והילדים, ותספקו פחות פרנסה לרופא השיניים.

ובכל זאת, איך אפשר בלי אזני המן?

אין ספק שאוזני המן הם המאכל המזוהה ביותר עם חג פורים. רגע לפני שנותנים ביס, בואו ונלמד כמה עובדות על סוגי המילוי שמאפיינים את האוזניים:

פרג - עשיר בחומצה לינולאית, שהיא חומצת שומן, בעלת יתרונות בריאותיים בתחום הורדת כולסטרול ומניעת מחלות כלי דם. כמו כן, הפרג עשיר בסידן ומגנזיום.

תמרים - מכילים סיבים תזונתיים המסייעים בהגברת פעילות מעיים, ויטמין B וברזל. התמרים מתוקים ויכולים לספק את הצורך בסוכר.

אגוזי מלך (צילום: עודד קרני)
עשיר בחומצות שומן, מוריד לחץ דם. רק שימו אותו באוזן המן | צילום: עודד קרני
אגוזים - עשירים בחומצות שומן חיוניות, שהגוף אינו מסוגל לייצר בעצמו וחייב לספקן מן המזון. הן עוזרות בהורדת לחץ דם גבוה, משמרות את רמות הכולסטרול הטוב (HDL) ומקטינות את הסיכוי לפתח מחלות לב וכלי דם.

שקדים - עשירים בחומצות שומן חיוניות, ויטמין E שנדרש לחיזוק העור והשיער, ואבץ שמחזק את המערכת החיסונית ומשפר את פוריות הגבר. בנוסף, הם מכילים כמות גבוהה של סידן.

חלבה - עדיף חלבה משומשום מלא, שערכיה התזונתיים הם פי עשר מחלבה רגילה. החלבה עשירה בסידן ובברזל.

שוקולד - עשיר בסוכר ושומן רווי. בשנים האחרונות החלו לייחס לקקאו שבשוקולד תכונות חיוביות, אבל מדובר על שוקולד עם לפחות 70% קקאו, שלו השפעה מיטיבה בהורדת הסיכון להתפתחות מחלות לב וכלי דם. ועדיין, מומלץ להימנע מאכילה מוגזמת של שוקולד עקב ערכו הקלורי הרב ואחוזי השומן והקלוריות הגבוהים.

על כל היתרונות הבריאותיים של המילויים באוזן המן מאפיל ערכם הקלורי הרב: 200-250 קלוריות לאוזן המן ממוצעת. רוב האוזן עשויה מבצק פריך, שמכיל כמות עצומה של מרגרינה, העשירה בשומן רווי טראנס שגורם לטרשת עורקים.

לסיכום, ניתן לעבור את פורים בשלום, ללא מלחמות עם הקלוריות שבחטיפים וללא המרדפים אחר הילדים והממתקים. אם ננסה ליישם את ההמלצות הללו, אין ספק שהחג יעבור בכיף, בלי השמנה ובלי רופא שיניים.

אין לראות בעצות המוגשות במדור זה תחליף לייעוץ רפואי.
ליז רובין היא דיאטנית קלינית, מחברת הספר "דלתות נפתחות"

>> מתכונים למשלוח מנות מושלם
לכל הטורים של ליז רובין