לפני 16 שנים, כשנולדו זאינב וג׳נאט ראמן, העולם כולו דיבר עליהן. השתיים נולדו מחוברות, תאומות סיאמיות, והרופאים התקשו להחליט מה כדאי לעשות, ונתנו סיכוי של אחד למיליון לכך ששתיהן יצליחו לשרוד ניתוח הפרדה . הן היו מחוברות בחזה ובכבד, וגם כגוף אחד סיכויי ההשרדות שלהן היו זעירים, כך שההורים, יחד עם הרופאים, הגיעו למסקנה הקשה שכדאי לנתח, למען הסיכוי הזעיר שבו יהיו להן, או לפחות לאחת מהן, חיים טובים. על החיים ועל המוות.

הניתוח נערך כשהיו בנות שישה שבועות, ועכשיו הצמד חמד כבר בנות 16, עדיין צמודות, אבל מבחירה, תאומות זהות יפהפיות. אמן הצעירה של השתיים, ניפה, היום בת 36 ואחות במקצועה. כשנולדו הבנות היתה בת 20 והרגישה כאילו עולמה חרב עליה, ומביטה לאחור בגאווה. "כל מה שעברנו נראה היום כמו סיוט רחוק. בתקופה ההיא לא חלמתי אפילו ולא העזתי לדמיין שהיום הזה יגיע. אני מסתכלת עליהן עכשיו וזה דבר מדהים. הן השיגו כבר כל כך הרבה בחייהן, נגד כל הסיכויים."

הניתוח שנערך לפני 16 שנים בידי צוות בריטי של 20 מנתחים במשך ארבע וחצי שעות הופיע ברחבי התקשורת העולמית, והבנות לא מפסיקות להפתיע. מאז שצלחו אותו הן הפכו לתלמידות המצטיינות ביותר בבית ספרן הלונדוני, ופניהן מועדות לאוקספורד. זאינב רוצה להיות רופאה, וג׳נאט רואה את עתידה בעריכת דין. אביהן לותר קורן מגאווה מההישגים האקדמיים של הבנות שלו, ומשוכנע שיגיעו רחוק.


"אני האב הכי בר מזל בכל העולם," אומר לותר. "כשאנ רואה את הצמד הזה אני מרגיש שהאל העניק לי מתנה. אנחנו עדיין מתפעלים מהמתנה הזו בכל יום. הן עושות אותנו גאים. הן נס, אני אומר להן שהן הגיעו הנה על מנת לשרת את העולם ולהשיג דברים טובים וגדולים. על מנת להעניק לבני אדם כבוד ונדיבות." השתיים מסתדרות נפלא, נוהגות לסיים את המשפטים האחת של השניה, והן החברות הכי טובות בעולם. עד כה נפרדו רק ללילה אחד כל חייהן. "אין לנו שום סיבה להפרד," הן אומרות, והיום ההצהרה הזו נכונה.