הדיון על חיסונים עירני וסוער מאי פעם בעקבות התפרצות החצבת האחרונה, ומשוגעים לנושא משני הצדדים משמיעים את קולם. קול אחד שונה עולה בתוך שדה הקרב הקדחתני, והוא זה של אם לילדה בת 8 שנלחמת בסרטן, ומבקשת, בשביל הילדה שלה, שההורים יחסנו את ילדיהם.


הסופרת הוולשית ניקול סטלון אודונל שיתפה עם עוקביה בטוויטר את תחושותיה לאחר שבתה נדבקה בחצבת ובילתה חודש בבית חולים בבידוד. "כשהגענו למחלקה האונקולוגית לילדים עם תסמיני החצבת," מספרת האם, "המחלקה נאלצה לבטל את כל התורים לאותו היום ולהיערך לבידוד מיוחד עד שמקור ההדבקה יתברר. כל הטיפולים לחולי סרטן שנקבעו לאותו אחר הצהריים נדחו. גם כשיצאנו משם, היא נאלצה לשים עליה מסיכה בציבור. זה אולי לא נשמע נורא, אבל עבור ילדה בלי שיער, גבות וריסים, שגם ככה נבוכה בציבור, המסיכה היא השפלה."

בתה של ניקול לא קיבלה חיסונים בגלל הסרטן עמו היא מתמודדת כבר תקופה ארוכה, וחיסון החצבת הוא אחד מהחיסונים שלא ניתן לקבל במקביל לטיפולים. "לילדים חולי סרטן יש מערכת חיסונית חלשה, ובמיוחד לאלה שעוברים כימותרפיה. ילדים ומבוגרים שעוברים כימותרפיה מסתמכים על האוכלוסיה הבריאה שתתחסן ותשמור עליהם, כך המחלות האלה לא יתפשטו. בבקשה חסנו את ילדיהם. זה אקט של חסד כלפי ילדים שזקוקים לעדר שיהיה מחוסן, כי מערכת החיסון שלהם פשוט לא עובדת."