תושבת צפון הארץ הגישה לפני כמה שבועות תביעה לקבלת גט נגד בעלה בבית הדין הרבני. הסיבה: הבעל דרש ממנה לחסן את ילדיהם, למרות התנגדותה.

לבני הזוג, שניהם בשנות הארבעים לחייהם, שני ילדים. האישה מורה בבית ספר תיכון ואילו הבעל מהנדס בכיר בהיי טק. הסערה ששטפה את ישראל לגבי חיסונים למחלת החצבת והשפעת לא פסחה על בני הזוג, שהתלבטו אם לחסן את ילדיהם.

הבעל, הבהיר לאשתו שמבחינתו עליהם לחסן את ילדיהם  קטנים זאת מחשש שהם לא יחוסנו הם ייחלו במחלות קשות. האישה התנגדה נחרצות וטענה שהחיסונים הם אלה שגורמים למחלות.

"הנה תראה אספתי מאמרים בגוגל ובעיתונים שבהם רופאים ממליצים שלא לחסן את הילדים", הטיחה האישה בבעלה. הוויכוח בין בני הזוג הפך לסוער ביותר, שכן הבעל התעקש שילדיהם יעברו את החיסונים בכל מחיר. האישה התנגדה והילדים בסופו של דבר לא חוסנו.

הבעל, החליט לא להרים ידיים, פנה לעו"ד שרין סולן, מומחית בדיני משפחה, וביקש ממנה להגיש בקשה דחופה לבית המשפט להורות לאשתו לאפשר את חיסון ילדיהם.

עו"ד סולן הגיש בקשה דחופה לבית המשפט לענייני משפחה כדי למנות רופא מומחה שיתמוך בטענות הבעל לפיהן יש לחסן את ילדיהם. האישה זעמה על בעלה שהעז להפנות את הסוגיה הזו לפתחו של בית המשפט, ארזה את חפציה ועזבה את ביתם המשותף.

לאור התעקשותו של הבעל לחסן את ילדיהם האישה הגישה לבית הדין הרבני דרישה לחייב את בעלה לתת לה גט ולחלק את רכושם שווה בשווה. אולם הבעל דרש מבית הדין הרבני להורות לאשתו לעבור הליך של "שלום בית".

"אני חושב שהמחלוקת ניתנת לפתרון ואסור שוויכוח הזה יפגע בבריאות ילדינו", טען הבעל.

בית הדין הרבני יצטרך בקרוב מאוד לקבל הכרעה האם לכפות על האישה ללכת על הליך של שלום בית ולשקול האם לחייב אותה לאפשר לחסן את ילדיהם.